Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Edycja specjalna G-SHOCK Super Mario Bros DW-5600SMB-4ER z okazji 40 lecia marki G-SHOCK

25-11-2022

Zbliżający się rok będzie kolejnym powodem do świętowania dla marki G-SHOCK. Od prezentacji pierwszego modelu w 1983 roku mija równe 40 lat, a więc kolejna okrągła rocznica, na którą Casio szykuje niesamowite niespodzianki. Nie musimy jednak na szczęście czekać do przyszłego roku. Końcówka bieżącego jest również bardzo atrakcyjnym czasem dla fanów marki Casio.


Rocznicowe model Casio G-SHOCK 40th Anniversary

Obok zaplanowanych premier mieliśmy bowiem już okazję zapoznać się z częścią rocznicowych propozycji. Wydaje się, że jak na razie seria Flare Red G-SHOCK, którą tworzą dwa topowe modele G-SHOCK Mudmaster Flare Red Series 40th Anniversary GWG-2040FR-1AER oraz G-SHOCK MTG Flare Red Series 40th Anniversary MTG-B3000FR-1AER, z uwagi na pionierskie wykorzystanie fluorescencyjnych elementów na bezelu, uznawana jest za Numer 1 pierwszych rocznicowych G. Jednak przyglądając się nieco bliżej rocznicowym propozycjom, nic nie jest już tak oczywiste.

Zegarki G-SHOCK Flare Red


G-SHOCK GMW-B5000EH-1ER

Stalowa kostka G-SHOCK 40th Anniversary x Eric Haze GMW-B5000EH-1ER to kolejna propozycja upamiętniająca urodziny japońskich zegarków. Równie nietuzinkowa i zaskakująca. Biorąc pod uwagę, że to właśnie sam Eric Haze zaprojektował rocznicowe logo 40th Anniversary G-SHOCK, a zegarek sygnowany jest przygotowaną przez artystę grafiką i podpisem-logo, będzie to Must Have dla kolekcjonerów. Poznaliśmy zatem mega zaawansowane modele w pierwszej paczce zegarków na 40 lecie istnienia marki. Jednak to nie wszystko. Rocznicowe modele do bardzo przemyślane propozycje, różniące się nie tylko wyglądem i funkcjonalnością, ale również ceną.Każdy fan musi znaleźć coś dla siebie.G-SHOCK Rui Hachimura Signature Edition DW-6900RH-2ER to pierwsza z bardziej podstawowych funkcjonalnie propozycji urodzinowych. Model, który powstał we współpracy ze światowej klasy japońskim koszykarzem Rui Hachimura, pomimo iż odzwierciedla ważne dla sportowca rodzinne miejsce, idealnie wpisuje się w końcówkę roku i zimowy czas. Ale to nie wszystko, jest jeszcze jedna rocznicowa nowość, która może okazać się największym hitem pierwszej paczki 40th Anniversary G-SHOCK. Co takiego przygotował producent?


Super Mario Bros ; G-SHOCK

G-SHOCK Super mario bros

G-SHOCK Super Mario Bros DW-5600SMB-4ER to symbol rocznicowego G-SHOCKa, który kryje w sobie niesamowitą historię, stanowiącą nieodzowny element lat 80-tych i 90-tych. Oznaczenie SMB, które pojawia się w numerze referencyjnym odnosi się bowiem do kultowej gry platformowej Super Mario Bros. Zatem DW-5600SMB-4ER to połączenie dwóch niemalże ikon sprzed prawie czterdziestu lat.


1983 rok to powstanie marki G-SHOCK. 1985 rok to początek gry zręcznościowej Super Mario Bros, która wydana została na Nintendo Entertainment System (NES) jako następca gry zręcznościowej z 1983 roku o tytule Mario Bros. Zatem jak widać wybór współtwórcy dla rocznicowej kostki ma nieco głębsze przesłanie. Stawiając na taką współpracę i decydując się właśnie na podstawowego DW-5600, producent wrócił do korzeni, tworząc jednocześnie zegarek cenowo dostępny dla wszystkich, co niewątpliwie stanowi wartość dodaną dla tego wyjątkowego projektu.

Kooperacja G-SHOCK x Super Mario Bros

Dlaczego G-SHOCK postawił na współpracę z Super Mario Bros?

Zegarek Casio G-SHOCK SMB

Punktem wyjściowym dla stworzenia tego wyjątkowego rocznicowego modelu DW-5600SMB-4ER jest nie tylko podobny czas powstania dwóch ikon, lecz przede wszystkim ich światowa popularność. Co najważniejsze - marka G-SHOCK ma się bardzo dobrze, czego dowodem jest kolejna rocznica istnienia, a Super Mario Bros to ponadczasowa gra, która z biegiem lat ewoluowała, łącząc pokolenia fanów gier.


Dla zrozumienia detali wykorzystanych w DW-5600SMB-4ER, należy nieco bliżej przyjrzeć się samej grze jak i jej głównemu bohaterowi. SUPER MARIO BROS to stworzona przez Nintendo© Family Computer™ pierwsza gra platformowa z przewijaniem bocznym, która stanowi część większej serii gier platformowych. Głównym bohaterem jest maskotka o imieniu Mario. Fabuła gry osadzona jest głównie w fikcyjnym królestwie grzybów, a Mario to hydraulik, który wraz z bratem Luigi musi uratować Władczynię Grzybowego Królestwa - Księżniczkę Peach. Aby tego dokonać, bohaterowie muszą pokonać 32 poziomy gry, składające się z ośmiu cztero-poziomowych światów.

Super Mario Bros gra


Glitch w grze Super Mario Bros

Warto wspomnieć o żółwiach z zieloną skorupą - Koopa Troopas, które są wrogiem bohaterów i żołnierzami biorącymi udział w inwazji na Grzybowe Królestwo. Wskakując na skorupę zielonego żółwia, wróg chowa się do niej a Mario może zdobyć nowe życie - 1UP wykonując trik ciągłego skakania na skorupie. Jest to rodzaj zglitchowanej sztuczki polegającej na dostawaniu nowego życia co chwilę (Glitch z angielskiego oznacza usterkę - w grze wygląda to jakby scenka gry się zawiesiła, dzięki czemu bohater może otrzymać właśnie dodatkowe życie 1 UP). Dziś można pokusić się o stwierdzenie, że Super Mario Bros to gra oparta na bardzo prostej grafice, którą obecnie można by określić mianem pixelozy.


Gry posiadają bardzo prostą fabułę, co niewątpliwie zdecydowało o jej szerokiej grywalności, a co za tym idzie również o sukcesie - to jedna z najlepiej sprzedających się gier na świecie.Wyobraźcie sobie, że w 2021 roku wydana została najnowsza odsłona gry, pod tytułem Super Mario 3D World + Furia Bowsera, oczywiście na platformę Nintendo Switch. Czyżby współpraca z marką G-SHOCK oznaczała dalszy rozwój kultowej gry o niezłomnym hydrauliku?

Zegarek Super Mario Bros w pudełku

G-SHOCK Super Mario Brothers DW-5600SMB-4ER - niepowtarzalny wygląd zegarka

Zegarek Super Mario Bros marki G-SHOCK

Rocznicowa pięćdziesiątka szóstka w postaci modelu DW-5600SMB-4ER to w pełni realne i 100% odzwierciedlenie poszczególnych cech charakterystycznych gry Super Mario Bros. Pasek zegarka ozdobiony został wielokątnym-pixelowym nadrukiem przedstawiającym niezłomnego hydraulika. Bezel i panel przedni wykonano w kolorze czerwonym i błękitnym, co stanowi odniesienie do tła poszczególnych plansz z gry. Złote napisy PROTECTION i G-SHOCK to parafraza złotych monet zbieranych przez Mario podczas gry. Na środku dolnej części panela przedniego znajduje się skorupa żółwia Koopa Troopas tak istotna dla zdobywania nowego życia w grze. Akurat ten element nabiera nowego wymiaru przy użyciu przycisku podświetlenia - na wyświetlaczu ukazuje się główny bohater stojący na zielonej skorupie, a obok niego widoczne jest oznaczenie potwierdzające zdobycie nowego życia - 1UP.


Jeżeli ktoś ceni sobie detale, to tu jest ich naprawdę dużo. Zgodnie z powiedzeniem - najciemniej pod latarnią - najbardziej skrytym i zarazem bardzo widocznym jest czcionka, której użyto do wykonania oznaczeń na panelu przednim. Jest zaczerpnięta wprost z gry i roku 1985. Casio G-SHOCK DW-5600SMB-4ER zapakowany został w bardzo wyjątkowy sposób, który oczywiście również odnosi się do gry i postaci głównego bohatera. Opakowanie składa się z metalowej puszki oraz kartonowego pudełka, przedstawiające screen z gry Super Mario Bros.

Pudełko od zegarka Mario Super Bros

Funkcjonalność limitowanego G-SHOCKa Mario Bros

Tarcza zegarka Casio G-SHOCK Super Mario Bros

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z limitowanymi czy ze standardowymi modelami - G-SHOCK zawsze kieruje się jedną zasadą: modele o takiej samej podstawie referencyjnej zawsze posiadają identyczną funkcjonalność. Różnić się mogą kolorystyką, wzornictwem, czy tak jak w tym przypadku zdobieniem LCD widocznym podczas używania podświetlenia. Zatem funkcjonalność DW-5600SMB-4ER odpowiada 1:1 funkcjonalności podstawowego modelu DW-5600E-1V i zaliczamy do niej:


  • stoper o zakresie pomiaru wynoszącym 24 godziny. Dokładność pomiaru wynosi 1/100 sekundy -przez pierwsze 60 minut, następnie jest to 1 sekunda. Ponadto stoper umożliwia pomiar czasu dzielonego i dwóch finiszów.
  • timer, którego zakres odmierzania czasu wynosi również 24 godziny, a który posiada funkcję zapętlenia, określaną również jako auto-powtarzanie.
  • sygnalizację pełnej godziny wraz z jednym multi-alarmem.
  • elektroluminescencyjne podświetlenie, wykorzystywane również przy dodatkowej funkcji Flash Alert - polega ona na pulsacyjnym uruchamianiu podświetlenia podczas dźwięku alarmu czy sygnalizacji pełnej godziny.
  • w pełni automatyczny kalendarz zaprogramowany do 2099 roku.
Podświetlenie tarczy zegarka Super Mario Bros od Casio G-SHOCK


G-SHOCK Super Mario Bros

G-SHOCK Super Mario Bros to wyjątkowa propozycja upamiętniająca 40 lecie istnienia marki. Po każdym niepowodzeniu, niezłomny hydraulik Mario próbuje dalej. Jego nieustępliwość zgodna jest z przesłaniem #nevergiveup i dlatego tak doskonale wpisuje się myśl przewodnią zegarków japońskiego producenta. Cechą charakterystyczną DW-5600SMB-4ER jest bardzo przystępna cena, która sprawia, iż każdy może posiadać w swojej kolekcji zegarków cząstkę historii japońskiej marki Casio G-SHOCK. A widząc jak na przestrzeni lat producent traktuje rocznicowe modele, możemy być prawie pewni, że taki model nie doczeka się reedycji.