Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT30-09-2022

Zegarek dla dziewczynki – jaki wybrać? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy zegarek dziewczęcy i na co zwrócić uwagę

Chcesz kupić zegarek dla dziewczynki, który na pewno spodoba się młodej użytkowniczce? Choć w grę wchodzi dużo czynników, które mogą przesądzić o powodzeniu tej misji, to poniżej przedstawiamy te najistotniejsze. Dowiedz się, jak wybrać zegarek dziewczęcy, od którego dziecko nie będzie mogło oderwać wzroku.


Klasyczny analogowy czy cyfrowy zegarek dla dziewczynki?

Zegarek dla dziewczynki ze wskazówkami to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się na medal pod jednym warunkiem. Obdarowane nim dziecko musi potrafić odczytywać godziny z analogowej tarczy albo w niedługim czasie rozpocząć naukę tej życiowej umiejętności. Pod tym względem zegarek elektroniczny dla dziewczynki spisuje się nieco lepiej, bo sprawdzanie wskazania jest prostsze – wymaga tylko odczytania cyferek z wyświetlacza. Tym samym obsłudze takiego czasomierza podołają nawet maluchy.

zegarki dla dziewczynki Lorus

Nie bez znaczenia pozostaje również sam wygląd takiego zegarka dziewczęcego. Czasomierze ze wskazówkami prezentują się bardziej tradycyjnie. Te elektroniczne wyglądają z kolei jak na pochodzące z innej epoki, zwłaszcza dla dzieci, które widzą je po raz pierwszy – a w oczach dorosłych są utrzymane w modnym duchu retro. Ciekawe propozycje modeli o analogowych i cyfrowych tarczach znajdziesz m.in. wśród zegarków dla dziewczynki Lorus.Różowy zegarek dla dziewczynki – modny gadżet czy przeżytek?

Czasy, w których dziewczynki musiały opływać w róż, a chłopcy być ubrani na niebiesko lub czarno, już dawno odeszły w niepamięć. Dzisiejsi rodzice coraz częściej pozostawiają swoim pociechom wolny wybór w kwestii koloru garderoby, a także zegarka czy smartwatcha dla dziewczynki.

I słusznie! Nie każda dziewczynka marzy o tym, by być księżniczką czy dobrą wróżką z bajki w różowej spódniczce z tiulu. Niektóre widzą się raczej w roli dzielnej piratki pływającej po bezkresnym oceanie lub odważnej wojowniczki broniącej świata przed złem. A jeśli mała marzycielka myśli raczej w praktycznych kategoriach, może chce zostać sławną lekarką, bizneswoman lub naukowczynią. Warto więc pozwolić dzieciom rozwijać swoje zainteresowania i wybierać takie kolory, jakie naprawdę lubią – a na ich buzi na pewno zawita uśmiech.

smartwatch dla dziewczynkiElegancki zegarek dla dziewczynki dopasowany do jej wieku

Częstym błędem rodziców, którzy chcą sprawić swojej pociesze miły prezent, jest niedopasowanie zegarka dziewczęcego do wieku młodej użytkowniczki. Nie ma w tym nic dziwnego, że pięciolatka nie chce założyć nudnego, dorosłego czasomierza, a nastolatka wstydzi się słodkiego, różowego zegarka dla dziewczynki, który jest dla niej zbyt dziecinny i pewnie nie znajdzie uznania wśród rówieśników. Zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym zwrócisz uwagę na wartości ważne dla dzieci w różnym wieku. Korzystaj z nich śmiało!


Zegarek Flik Flak MERMAILICIOUS

Zegarek dla dziewczynki – 5 lat

W przypadku 5-latki najpewniej przyjdzie Ci kupić pierwszy zegarek dla dziewczynki, która jeszcze nie do końca wie, jak się nim posługiwać. Odpowiednie modele znajdziesz m.in. w asortymencie marek Flik Flak, Knock Nocky czy QQ. Jakie właściwości powinien mieć zegarek dla dziewczynki mającej 5 lat? Czytelną tarczę, wyraźnie zarysowane oznaczenia oraz piękny design, który obfituje w barwne kolory, np. z popularnych kreskówek – musi wyglądać tak, by chciało się go nosić, a wręcz prezentować z dumą!


Zegarek dla dziewczynki – 6 lat

Chcąc kupić 6-letniej dziewczynce czasomierz, który pokocha, warto upewnić się, czy potrafi już odczytywać wskazania z analogowej tarczy. Jeśli nie, dobrym wyjściem może być np. zegarek Casio dla dziewczynki z cyfrową tarczą. Do posługiwania się nim wystarczy bowiem znajomość cyfr do 10, w czym zresztą można się wspomóc paluszkami. Dziecko radzące sobie z analogowymi wskazówkami doceni z kolei urocze czasomierze Flik Flak z dużymi i wyraźnymi cyframi, jak Flik Flak UNELMA (FBNP146).

zegarek Casio dla dziewczynki


zegarki dla dziewczynki Swatch

Zegarek dla dziewczynki – 7 lat

7-latka z pewnością chodzi już do pierwszej klasy, a w podręczniku ma mnóstwo zadań dotyczących m.in. odczytywania godzin z analogowej tarczy. Możesz ułatwić jej to zadanie poprzez ćwiczenia praktyczne na pięknym czasomierzu zapiętym na nadgarstku. Potrzebom dziecka w takim wieku na pewno sprostają zegarki dla dziewczynki Swatch, jak chociażby Swatch FAIRY CHERRY (LP158).


Zegarek dla dziewczynki – 8 lat

Twoja 8-latka chętnie eksploruje najbliższe otoczenie na własną rękę? Często odwiedza przyjaciół lub samodzielnie chodzi na zajęcia dodatkowe po szkole? Dla własnego spokoju ducha możesz sprezentować jej smartwatcha dla dziewczynki, który ułatwi Ci czuwanie nad jej bezpieczeństwem, gdy znajduje się poza domem. Dziecko będzie z kolei zachwycone wyjątkowymi funkcjami – m.in. wbudowanym aparatem, możliwością prowadzenia wideo rozmów lub funkcjonalnymi trybami sportowymi.

smartwatcha dla dziewczynki


Zegarek ICE Watch ICE ICE.014426

Zegarek dla dziewczynki – 9 lat

9-letnie dzieci przystępują do pierwszej komunii świętej, zatem zegarek dla 9-latki może stać się fantastyczną pamiątką z tego ważnego wydarzenia. Do wyboru masz tutaj tradycyjne modele w bieli lub te utrzymane w innych kolorach, które wydają się bardziej uniwersalnym rozwiązaniem – bo są chętniej zakładane na co dzień. Takie ponadczasowe, eleganckie produkty, które doskonale sprawdzą się w roli prezentu komunijnego, znajdziesz w asortymencie zegarków dla dziewczynki Timex, które słyną z takiej stylistyki. Dobrym wyborem może też okazać się jakaś propozycja z dorobku marki ICE Watch, np. ICE.014426 lub ICE.015350.


Zegarek dla dziewczynki – 10 lat

Szukasz prezentu na 10-latki interesującej się modą? A może dla miłośniczki sportowych wyzwań? Zegarek Casio dla dziewczynki będzie strzałem w dziesiątkę w obu przypadkach! W asortymencie marki znajdziesz piękne i eleganckie zegarki dla 10-latki, które dopełnią różne stylizacje. Przyjrzyj się chociażby czasomierzowi LA670WEFL-9EF, który zachwyca piękną stylistyką vintage. A jeśli potrzeba czegoś, co wesprze w szlifowaniu formy, wybierz zegarek G-SHOCK dla dziewczynki. Jego dodatkową zaletą jest to, że cechuje się podwyższoną wytrzymałością, zatem zniesie największe wyzwania bez żadnego uszczerbku.

Zegarek Casio dla dziewczynki


Zegarek Tommy Hilfiger TH Kids

Zegarek dla dziewczynki – 11-12 lat

Dziewczynka w tym wieku to już nastolatka – albo tylko z nazwy, albo i z nazwy, i z zachowania. Warto więc pozwolić jej na eksperymentowanie z bardziej dorosłym stylem, jeśli tylko wyrazi takie życzenie. Modny zegarek dla dziewczynki Tommy Hilfiger może okazać się właśnie tym, co najbardziej ją ucieszy. Producent oferuje szeroką gamę produktów, które są utrzymane w duchu urban casual, a taki styl cieszy się obecnie dużym powodzeniem wśród młodych ludzi.


Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w sklepie ZEGAREK.NET. Zapewniamy Cię, że na pewno kupisz u nas coś dla każdej dziewczynki – niezależnie od tego, jak wyobraża sobie wymarzony czasomierz. A może poszukasz też czegoś dla siebie?