Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarek dla chłopca. Podpowiadamy, jak wybrać zegarek dziecięcy dla chłopca i na co zwrócić uwagę

07-09-2022

Jaki zegarek dla chłopca kupić, by spełnił oczekiwania młodego użytkownika i był noszony z niekrytą dumą? Prezentujemy wskazówki ułatwiające wybór odpowiedniego czasomierza i kilka modeli zegarków dla chłopców, które cieszą się powodzeniem wśród naszych młodych klientów. Sprawdź!


Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka chłopięcego?

Aby zegarek dziecięcy dla chłopca spełnił oczekiwania młodego użytkownika, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, takich jak np. rodzaj wyświetlacza, wielkość i kształt tarczy, konstrukcja paska czy dostępne funkcje. Są one jednak bardzo indywidualne, a każde dziecko ma własne preferencje dotyczące wyglądu i możliwości czasomierza. Tym samym nie jesteśmy w stanie doradzić Ci, który wybrać, aby prezent okazał się strzałem w dziesiątkę

Zegarek Chłopięcy
Zegarki Chłopięce

Chcemy jednak skierować Twoją uwagę na dwa aspekty, które trzeba zawsze brać pod uwagę przy zakupie zegarka dla dziecka:

  • Wytrzymałość – dzieci to żywe srebro i trudno zatrzymać je w ruchu. Podczas aktywnej zabawy nietrudno o uszkodzenie czasomierza. A nie możesz wymagać od malucha, by ciągle na niego uważał zamiast świetnie się bawić. Dobrym rozwiązaniem może być zakup zegarka wodoszczelnego dla chłopca, który nie straci na funkcjonalności na skutek zachlapania podczas deszczu lub mycia rąk. Takie modele są też najczęściej pyłoszczelne, więc niestraszna im także zabawa w piaskownicy lub jazda na rowerze po nieutwardzonej drodze w obłokach pyłu unoszącego się spod kół.
  • Konstrukcja – zbyt masywny zegarek nie tylko dziwnie wygląda na drobnej, dziecięcej ręce, ale również przeszkadza podczas wykonywania codziennych czynności. Jest po prostu zbyt ciężki dla dziecka. Upewnij się zatem, że wybrany przez Ciebie czasomierz jest wykonany z lekkiego materiału, a rozmiar jego tarczy wygląda proporcjonalnie na nadgarstku chłopca.

Idealny zegarek dla chłopca w każdym wieku

Dobrze dobrany zegarek chłopięcy będzie rósł wraz z właścicielem i służył mu przez wiele lat. Trzeba jednak uwzględnić specyficzne potrzeby dziecka, które zmieniają się wraz z wiekiem. O ile pięciolatek ucieszy się na widok czasomierza zdobionego motywem z ulubionej bajki, o tyle nie będzie to odpowiedni zegarek dla 10-letniego chłopca, który może uznać taki model za “zbyt infantylny”. W przypadku nastolatków dużą rolę odgrywają z kolei dodatkowe funkcje, których obsługa przekracza możliwości małych dzieci.

Zegarek chłopięcy Casio


Zegarki dziecięce chłopięce

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze zegarka chłopięcego, by spełniał wymagania młodych użytkowników w konkretnym wieku? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie.


Zegarek dla chłopca – 5 lat

Dobry zegarek dla małego chłopca powinien być jak najprostszy w konstrukcji i zorientowany na ładny design. Maluch w tym wieku najpewniej i tak nie będzie potrafił odczytać z tarczy godziny (a jeśli tak, to brawo), ale ucieszy się z fajnego gadżetu na nadgarstku, którego obsługę opanuje z czasem.

Zegarek dla chłopca – 5 lat


Zegarek dla chłopca – 6 lat

Zegarek dla chłopca – 6 lat

6 lat to wiek, który można określić mianem pośredniego. Dziecko może być wciąż przedszkolakiem, który nie do końca wie, jak działają wskazówki zegarka. Ale równie dobrze może rozpocząć naukę szkolną rok wcześniej i biegle posługiwać się czasomierzem. Zegarek dla chłopca w wieku 6 lat powinien więc łączyć kreatywny, pobudzający wyobraźnię design z ułatwieniami charakterystycznymi dla modelu przeznaczonego do nauki odczytywania godzin.


Idealne propozycje znajdziesz wśród zegarków Timex dla chłopca. Przyjrzyj się szczególnie czasomierzowi Timex Time Teacher. Ten zegarek niebieski dla chłopca ma wskazówki podpisane zwrotami w języku angielskim, co docenią dzieci, które rozpoczęły naukę tego języka już w przedszkolu.

Timex Time Teacher


 Zegarek dla chłopca – 7 lat

Zegarek dla chłopca – 7 lat

7-latek to już na pewno dumny uczeń pierwszej klasy. A jedną z umiejętności przyswajanych w ramach nauki szkolnej na tym etapie jest odczytywanie godzin z tarczy ze wskazówkami. W związku z tym warto postawić na taki zegarek dla chłopca mającego 7 lat, który ułatwi mu przyswojenie tej umiejętności. Model powinien mieć czytelną tarczę, wyraźne oznaczenia godzinowe, a jeśli to możliwe, to także skalę sekundową. Założenia te spełnia chociażby zegarek Lorus dla chłopca.


Zegarek dla chłopca – 8 lat

Z opinii naszych klientów wynika, że to właśnie w tym wieku najlepiej kupić smartwatch dla chłopca. Dlaczego? 8-latkowie coraz chętniej eksplorują najbliższe otoczenie domu bez opieki rodzica, np. samodzielnie odwiedzają kolegów lub udają się z nimi na plac zabaw. Takie wypuszczenie ich spod skrzydeł przychodzi rodzicom łatwiej, jeśli na nadgarstku pociechy znajduje się smartwatch z funkcjami służącymi do dyskretnej opieki rodzicielskiej.

Zegarek dla chłopca – 8 lat


Zegarek chłopięcy na komunię

Zegarek dla chłopca – 9 lat

Dziecko mające 9 lat przystępuje do pierwszej komunii świętej. Zegarek może stać się zatem prezentem z tej okazji, który będzie o tym przypominać za każdym razem, gdy spojrzy na nadgarstek. Choć dawniej na prezent komunijny były wybierane tylko modele z białym paskiem, to jednak maluch na pewno ucieszy się, jeśli postawisz na coś bardziej uniwersalnego i odpowiadającego jego preferencjom kolorystycznym.


Zegarek dla chłopca – 10 lat

Koniec edukacji wczesnoszkolnej oznacza nie tylko więcej obowiązków szkolnych, ale też poznawanie nowych zainteresowań. Często to właśnie w tym wieku dzieci odkrywają swoje zamiłowanie do ćwiczenia sprawności fizycznej i testowania jej wraz z rówieśnikami, w czym może okazać się pomocny zegarek sportowy dla chłopca. Taki gadżet na nadgarstku ułatwi mierzenie czasu i innych aspektów niezbędnych do poprawiania osiągnięć na tym polu.

Zegarek dla chłopca – 10 lat
 Zegarek dla chłopca – 11 lat

Zegarek dla chłopca – 11 lat

11-letnie dziecko to już nastolatek – przynajmniej z nazwy. Może wciąż lubić barwne i radosne motywy charakterystyczne dla czasomierzy dziecięcych, ale równie dobrze może skłaniać się już w kierunku bardziej dorosłych modeli. Jak wybrać odpowiedni model zegarka chłopięcego? Być może dobrym pomysłem będzie zaangażowanie swojej pociechy w proces wyboru i uwzględnienie jej zdania – na pewno to doceni. Młodzieżowe zegarki dla młodych mężczyzn znajdziesz m.in. wśród zegarków dla chłopca Tommy Hilfiger.


Zegarek dla chłopca – 12 lat

Dwunastolatek to już nie dziecko, zatem należy od razu wykluczyć wszystkie zegarki dla chłopców o “dziecinnym wyglądzie”. To może być dobry moment na zakup pierwszego dorosłego zegarka, czyli takiego cechującego się nieco poważniejszym wzornictwem niż dotychczas. Możesz szukać ich wśród czasomierzy stricte dziecięcych lub tych przeznaczonych dla dorosłych użytkowników. Uważaj jednak na to, by nie wybrać zbyt ciężkiego modelu, który nie będzie pasować do wciąż drobnego nadgarstka 12-latka.

Zegarek dla chłopca – 12 lat

Zegarek dziecięcy dla chłopca – ciekawe propozycje

Zegarek dziecięcy Swatch dla chłopca

Szukasz klasycznego, wskazówkowego czasomierza? A może zegarka elektronicznego dla chłopca? Sklep ZEGAREK.NET dysponuje szerokim wyborem jednych i drugich, zatem jesteśmy całkowicie pewni, że znajdziesz u nas właściwy prezent dla swojej pociechy. Kierując się podpowiedziami od naszych klientów, prezentujemy kilka marek, które znalazły szczególne uznanie w oczach naszych najmłodszych klientów.


Wiele ciekawych modeli znajdziesz na pewno wśród zegarków dla chłopców Casio. Oferta producenta jest jedną z najbogatszych na rynku i obejmuje tak modele analogowe, jak zegarki cyfrowe dla chłopca – a wszystkie o zróżnicowanym wzornictwie na każdy gust. Sztandarową propozycją marki jest zegarek G-SHOCK dla chłopca, który bywa często określanym mianem niemożliwego do zniszczenia i musimy przyznać, że nie jest to zbytnio przesadzona nazwa. Czasomierze z tej serii odznaczają się unikalną konstrukcją o podwyższonej wytrzymałości, która jest odporna na wodę (nawet do 20 barów), pył, wstrząsy, a także na upadek z dużej wysokości. W rezultacie nie musisz martwić się tym, że dziecko uderzy w coś ręką i popsuje zegarek.

Zegarek Chłopięcy Casio


Zegarek chłopięcy Swatch

Szukasz czegoś, co sprosta oczekiwaniom wybrednego nastolatka? Dziecko w takim wieku może docenić kreatywne koncepty zegarków dla chłopca Swatch. Buntownicze projekty pozwolą wyrazić indywidualny styl, a przy tym będą pasować do ubrań w młodzieżowym stylu.


Chcesz podarować swojej pociesze smartwatch dla chłopca? Niezwykłe modele ukierunkowane na potrzeby dzieci znajdziesz w ofercie marki Garmin. Zegarek Star Wars dla chłopca stanowi jej flagowy model, którego design jest osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen. Jeśli maluch jest fanem kultowej sagi o przygodach Luke’a Skywalkera i walce z ciemną stroną mocy, to już sam wygląd czasomierza sprawi, że jego serce zabije szybciej. A jeśli dodatkowo zwróci uwagę na dostępne funkcje, z pewnością się nie zawiedzie. W zależności od konkretnego modelu smartwatcha, mogą to być m.in. monitor snu, gra w wyzwania, karty treningowe, pomiar przebytego dystansu lub wyzwanie kroków. Jak łatwo zauważyć, większość z nich jest zorientowana wokół wspierania sportowego ducha, zatem taki zegarek będzie świetną opcją dla aktywnych dzieci.

Smartwatch Garmin Star Wars


Zobacz również pozostałe zegarki chłopięce dostępne w naszym sklepie. A jeśli nie możesz się zdecydować na konkretny model, skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.