Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Casio Duro MDV-107, czyli ulubiony zegarek Billa Getes’a w nowej odsłonie

30-08-2022

Czasem cena to nie wszystko. A o tym, że świetny zegarek może kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych przekonuje nas Bill Gates. Jego ulubionym modelem stał się niedrogi, ale za to świetnie funkcjonujący Casio Duro Marlin MDV-106. Japońska marka wypuściła ostatnio nową wersję tego zegarka w równie niewygórowanej cenie. Czy Casio Duro MDV-107 również zyska uznanie Gatesa?


Udoskonalony zegarek Casio Duro MDV-107

Casio Duro MDV-107 prezentowany jest aktualnie przez japońską markę jako „nowość". W rzeczywistości stanowi on kontynuację wcześniejszego Casio Duro Marlin MDV-106, którego rozsławił Bill Gates. Powód zaprzestania produkcji modelu jest dość błahy, a jest nim utrata przez brand licencji na logo ryby znajdującej się na tarczy i deklu zegarka. Marka Casio starając się jednak nie mylić miłośników kultowego zegarka, powołała ulepszoną wersję MDV-107.

Bill Gates


Casio Duro PEPSI

Jeśli chodzi o parametry, to wszystkie pozostają takie same jak w przypadku wcześniejszego Duro Marlin MDV-106. Mamy tu do czynienia z kopertą o średnicy 44 mm (z koronką 47 mm) i grubości 12,5 mm. Jej nieco owalny kształt, dobrze koresponduje z zaokrąglonymi uszami koperty. Zegarek utrzymany jest w sportowym stylu, co podkreślają doskonale znane fanom tego brandu kolory bezeli. Pierwsza wersja: czerwono-niebieski (tzw. “Casio Duro Pepsi”), druga: czarno-niebieski (tzw. “Casio Duro Batman”) oraz trzecia: cały czarny.


Każda z wersji wykończona jest żłobkowaniem, które zapewnia pewny chwyt podczas ustawiania. Bezel obracany jest jednokierunkowo za pomocą 120 kliknięć i wyposażony został w podziałkę minutową, posiadają charakterystyczny wygląd zegarków Casio. Po prawej stronie znajduje się koronka umieszczona w zabudowie, która jest funkcjonalnym element ochraniającym koronkę przed przypadkowymi uderzeniami w trakcie codziennego użytkowania, czy sportowych aktywności.

Casio Duro Batman

Funkcjonalna tarcza Casio Duro MDV-107

Tarcza w zegarku Casio Duro Pepsi

Tarcza w każdym wariancie kolorystycznym Casio Duro MDV-107 utrzymana jest w jednolitej czarnej barwie. Godnym podziwu detalem jest szlif słoneczny sprawiający, że cyferblat wydaje się lekko szary w zależności od padającego światła. Z ciemnej tarczy wyrastają punktowe i prostokątne indeksy godzinowe wraz z szerokimi wskazówkami broad-arrow. Pokryte zostały one luminescencyjną farbą, gwarantującą wygodny odczyt czasu w ciemności.


Wyglądu cyferblatu dopełnia okienko datownika przy godzinie 3 wskazujące dzień miesiąca, a także znajdujący się na górze tarczy napis Casio. Jak można wyczytać z umieszczonej na dole informacji, Duro MDV-107 posiada wodoszczelność na poziomie 20 ATM. Zegarek od góry przykrywa elastyczne szkło mineralne, które w przypadku tego modelu jest niewątpliwie dobrym wyborem. Odporne na stłuczenia szkło pozwala użytkować zegarek zarówno w codziennych, jak i sportowych warunkach.

Wodoszczelność w zegarkach Casio Duro


Mocny pasek w zegarkach Casio Duro

Mocny pasek z żywicy syntetycznej 

Zegarek Casio Duro MDV-107 na nadgarstku trzyma pasek z tworzywa sztucznego, a dokładniej z żywicy syntetycznej. Odporna na wilgoć struktura wraz z wysoką wodoszczelnością umożliwia użytkowanie zegarka nawet w trakcie pływania. Harmonijkowa faktura ułatwia z kolei zakładanie modelu na skafander nurkowy. Do niewątpliwych zalet tworzywa sztucznego należy także zaliczyć dużą wytrzymałość gwarantującą bezpieczne trzymanie się zegarka na ręce, bez obawy o jego przypadkowe zerwanie. Nowoczesna konstrukcja Duro MDV-107 umożliwia także łatwą wymianę jednego paska na inny. W zależności od potrzeb i gustów zamienić można go na skórzany egzemplarz, który podkreśli casualowy charakter zegarka, czyniąc z niego modny codzienny dodatek.


Zawsze na czas z mechanizmem kwarcowym

Wewnątrz obudowy znajduje się prosty, a zarazem precyzyjny mechanizm kwarcowy Casio 2784. Wygodny w użytkowaniu system, pozwala na swobodne korzystanie z zegarka w zróżnicowanych warunkach. Będzie on dobrym wyborem zarówno dla osób ceniących sobie komfort użytkowania zegarka, jak i tych szukających niezawodnego działania.

Mechanizm kwarcowy w zegarkach Casio Duro

Casio Duro MDV-107 - świetny model w niskiej cenie

Czarny Casio Duro faworytem Billa Gates'a

Casio Duro MDV-107 w kolorze niebiesko-czerwonym (MDV-107-1A3VEF), niebiesko-czarnym (MDV-107-1A2VEF) oraz czarnym (MDV-107-1A1VEF) jest naprawdę świetną okazją dla osób szukających dobrego zegarka w niewygórowanej cenie. Za 359 złotych otrzymujemy sportowy egzemplarz od japońskiej marki, która wielokrotnie pokazała już, że wykonane przez nią produkty daleko wykraczają poza półkę cenową. W takiej perspektywie nie dziwi więc, że Bill Gates zaprzyjaźnił się z tą serią.

 

Wybierz swój model Casio Duro MDC-107

FILTRY0