Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT24-07-2021

Max Bill Mega Solar z nagrodą Red Dot Design Award!

Zegarek Max Bill Mega Solar zdobył najważniejszą nagrodę w prestiżowym konkursie Red Dot Design Award. Zegarek spośród zgłoszonych 7800 produktów uznany został za najlepiej zaprojektowany przedmiot 2021 roku!


Międzynarodowy konkurs Red Dot Design Award

Red Dot Design Award to międzynarodowy konkurs wzornictwa przemysłowego. Szerokie gremium jury w skład którego wchodzą sławni projektanci, profesorowie i dziennikarze ocenia zgłoszone przedmioty w zakresie designu, wykonania i ergonomii. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach Product Design, Brands & Communication Design i Red Dot Award: Design Concept. Spośród 7800 produktów z 60 krajów na świecie w tym roku, najważniejszą nagrodę najlepszego designu wygrał właśnie zegarek Junghans 59/2022.48 Max Bill Mega Solar! Jak skomentowany został ten wybór:

Zwycięzcy Red Dot: Best of the Best wykazali się wyjątkowymi kompetencjami w dziedzinie designu. Ich projekty wyznaczają trendy w projektowaniu produktów i perspektywy przyszłego rozwoju. Zaledwie ułamkowi uczestników konkursu udaje się uzyskać perfekcyjną symbiozę estetyki i funkcjonalności, mówi prof. dr Peter Zec, inicjator i dyrektor generalny Red Dot, wyjaśniając znaczenie nagrody, i gratuluje zwycięzcom: „Należy docenić to wspaniałe osiągnięcie. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom konkursu.

Red Dot winner 2021 logo jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu

60. rocznica powstania projektu Max Bill Solar

Zegarek Junghans 59/2022.48 Max Bill Mega Solar męski na szarej bransolecie

Przyznana zegarkowi Max Bill Mega Solar nagroda Red Dot Design Award przypada na 60. rocznicę powstania projektu zegarka. To właśnie w 1961 roku Max Bill stworzył oryginalny projekt czasomierza o minimalistycznym wzornictwie, opartego na zasadach szkoły Bauhausu. Połączenie funkcjonalności z pięknym wyglądem sprawiło, że zegarek do dziś zaskakuje swoją formą i wpisuje się w nowoczesną estetykę. Jego prosty wygląd świetnie nadaje się do codziennego użytkowania, wpisując się niemal we wszystkie okoliczności. Czasomierz będzie równie dobrze komponować się z luźnymi ubraniami, co eleganckim garniturem. Jego smukła koperta z łatwością schowa się pod każdym mankietem koszuli. Na ascetyczny wygląd modelu Max Bill Solar 59/2022.48 składa się czytelny układ tarczy. Utrzymany w matowej kolorystyce egzemplarz ze smukłą kopertą  podkreśla minimalistyczny charakter projektu. Tutaj też na prostym nieco wypukłym cyferblacie znajdują się jedynie nadrukowane kreskowe indeksy godzinowe oraz smukłe, długie wskazówki. Luminescencyjne punkty na godzinie 3,6,9 i 12 gwarantują czytelność wskazań w ciemności. Koperta o szerokości 38,0 mm i wysokości 9,0 mm zawieszona została na bransolecie typu milanese. Gęsta plecionka świetnie komponuje się z całością projektu, sprawiając jednocześnie, że zegarek nabiera bardzo eleganckiego charakteru.


Nowoczesne technologie w Max Bill Mega Solar

Junghans Max Bill Mega Solar 59/2022.48 zachowując oryginalne wzornictwo, wykorzystuje jednocześnie nowoczesne technologie. Przepuszczająca światło tarcza przetwarza je na energię zasilającą zegarek. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu w modelu nowoczesnego mechanizmu solarnego sterowanego radiowo Connected J101.85.  Automatyczne przeszukiwanie nadajników sygnału na 5 częstotliwościach umożliwia inteligentne ustawianie czasu. Dzięki zastosowanemu wiecznemu kalendarzowi i możliwości ustawienia stref czasowych za pomocą koronki lub aplikacji, zegarek staje się bardzo funkcjonalnym przedmiotem na co dzień. Advanced Moving Function (AMF) umożliwia wskazywanie czasu rzeczywistego bez odchyleń.


Bardzo ważnym aspektem marki Junghans w tworzeniu zegarka Max Bill Mega Solar jest kwestia używanych materiałów.  Do wykonania koperty i bransolety tego modelu zastosowano bardzo wytrzymały, a zarazem lekki tytan. Jego antyalergiczne właściwości sprawiają, że może być bezpiecznie używany także przez osoby uczulone na nikiel. Tarczę przykrywa wypukłe szkiełko szafirowe lub wypukły, twardy pleksiglas z powłoką o zwiększonej odporności na zarysowania.

Zegarek męski Junghans 59/2022.48 Max Bill Mega Solar luksusowy, zwycięski zegarek w konkursie Red Dot Design Award