tel. 753 753 300
Limitowane zegarki Junghans na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2025

Limitowane zegarki Junghans na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2025

2025-02-04
Niemiecka marka Junghans ma wieloletnie doświadczenie w chronometrażu sportowym. Firma była zaangażowana między innymi w pomiar czasu podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium, w 1972 roku. Od 2019 roku Junghans jest partnerem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, a już za niespełna miesiąc odbędzie się ich kolejna edycja. Z tej okazji do butików trafią dwa nowe modele. Zapraszamy do przeczytania o pasjonującym świecie narciarstwa klasycznego
FIS Nordic World Ski Competition Trondheim 2025

FIS Nordic World Ski Competition Trondheim 2025

FIS czyli Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa, to istniejąca od ponad stu lat organizacja zajmująca się dbaniem o rozwój narciarstwa i snowboardingu. Jej nazwa to skrót od francuskich słów Fédération internationale de ski. FIS jest podmiotem odpowiedzialnym za organizowanie zawodów, tworzenie przepisów i ich uściślanie. Chociaż od 2022 roku nazwa została rozszerzona o słowo “Snowboardowa” to zdecydowano, by nie zmieniać skrótowej, dobrze rozpoznawalnej nazwy.

Siedziba Federacji znajduje się w szwajcarskim mieście Oberhofen, nad jeziorem Thun. Co dwa lata odbywają się specjalne kongresy, w czasie których FIS planuje działania mające na celu ułatwienie rozwoju narciarstwa.

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa organizuje imprezy o randzie Mistrzostw Świata w kilku formatach - Alpine, Nordic, Freestyle, Snowboarding, Para i Others. Nadchodząca, lutowa impreza w norweskim mieście Trondheim, to zawody w formacie Nordic, czyli w Narciarstwie Klasycznym.

Program imprezy obejmuje sporty, które powstały w krajach skandynawskich, a ich wspólnym elementem jest sposób mocowania butów do nart - wiązania przytrzymują jedynie przednią część buta. Narciarstwo klasyczne dzieli się na skoki narciarskie i narciarstwo biegowe.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata rozpoczną się 26 lutego i potrwają do 9 marca. W tym czasie rozegranych zostanie 27 dyscyplin, podzielonych na trzy kategorie - biegi narciarskie, kombinację norweską oraz konkurs skoków narciarskich.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco - do Trondheim zjadą najlepsi sportowcy, a ich rywalizacja odbędzie się przy sprzyjających warunkach pogodowych. Meteorologowie zapowiadają mroźne noce i odrobinę cieplejsze dni. O gorący doping zadba najprawdopodobniej aż 220 000 kibiców - już w październiku ubiegłego roku organizatorzy pochwalili się sprzedażą ponad 100 000 wejściówek na zawody wszystkich zaplanowanych konkursów. Transmisje live i retransmisje zostały zaplanowane przez najważniejsze europejskie i światowe kanały telewizyjne. Rywalizacja będzie również transmitowana za pośrednictwem FIS TV - specjalnej platformy internetowej utworzonej przez Międzynarodową Federację, aby uczynić podziwianie zmagań bardziej dostępnym dla widzów z całego świata.
W związku z faktem, że czas na Mistrzostwach w Trondheim mierzyć będą technicy marki Junghans, niemiecka marka przygotowała dwie ściśle limitowane referencje, stworzone na bazie zegarków ze stale dostępnej kolekcji Junghans 1972. To sportowa kolekcja, w której znaleźć można zegarki kwarcowe, mechaniczne i kwarcowe z system Mega Solar, łączącym w sobie zasilanie słoneczne i zdolność do odbioru nadawanego radiowo sygnału czasu.

Junghans - niemiecka marka z bogatym doświadczeniem w chronometrażu

Junghans to niemiecka marka z regionu Schwarzwaldu, która jest dziełem życia Erharda Junghansa. Urodzony 1 stycznia 1823 roku, Erhard był niezwykle ambitnym człowiekiem, który nie poddawał się i nie zniechęcając się, próbował stworzyć przedsiębiorstwo pozwalajace jemu i jego rodzinie utrzymywać się i prowadzić godne życie. W 1859 roku nabył w Schrambergu działkę, na której z pomocą szwagra otworzył olejarnie. Gdy ten biznes okazał się nieudany, zmienił branżę i zajął się produkcją elementów do zegarków. W 1861 roku powstała firma Zeller ; Junghans. Jej historia trwa po dziś dzień, a marka zajmuje tę samą parcelę, co oryginalna spółka.

Z czasem Jakob Zeller wycofał się ze spółki, a jego miejsce zajął brat Erharda, Xaver. Dzięki pomocy Xavera, fabrykę udało wyposażyć się w sprzęt pozwalający zwiększać wielkość produkcji z zachowaniem wysokiej jakości. Było to bardzo istotne, ponieważ region Czarnego Lasu leży na południowym zachodzie Niemiec, w bezpośrednim sąsiedztwie Szwajcarii i Francji, czyli miejsc, w których zegarmistrzostwo było zawsze bardzo żywe. Pozwoliło to Niemcom z marki z zakładów Junghans zawierać wiele lukratywnych umów handlowych z producentami zegarków. Rozwój firmy był nieunikniony. Doprowadził on do rozpoczęcia w 1866 roku produkcji kompletnych zegarków kieszonkowych.

Junghans germany założyciel
Ewolucja marki Junghans

Marka szybko rozrosła się, a w ofercie miała zegarki kieszonkowe i zegary do domu, w tym także modele czytelne w ciemnościach. Pierwsze zegarki naręczne Niemcy wyprodukowali w 1928 roku, a dwa lata później firma produkowała wyłącznie zegarki wyposażone w mechanizmy własnej konstrukcji. Marka produkowała również na potrzeby lotnictwa. Od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, istotną częścią produkcji stały się chronometry - czyli zegarki, o precyzyjnie wyregulowanych, a dzięki temu bardzo dokładnych mechanizmach.

Naturalnym następstwem tego dążenia do tworzenia zegarków precyzyjnych było błyskawiczne dołączenie do grona firm wytwarzających zegarki kwarcowe - pierwszy niemiecki zegarek regulowany za pomocą kryształu kwarcu trafił do sprzedaży w 1970 roku.

Doświadczenie marki w opracowywaniu dokładnych mechanizmów, a także produkcji urządzeń zegarowych sprawiło, że marka pełniła funkcję oficjalnego chronometrażysty na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium, w 1972 roku. Na potrzeby tej imprezy wewnątrz marki wyodrębniony został dział, którego zadaniem było stworzenie technologii mającej zapewnić najlepszą w historii dokładność pomiarów na zawodach sportowych. Przed rozpoczęciem igrzysk, zespół sportowego pomiaru czasu składał się z dziesięciu pracowników, a w czasie trwania zawodów został powiększony i liczył około 70 osób.
Sprzęt Junghans
Nowe rozwiązania technologiczne Junghans

Do Monachium marka przywiozła dwa zupełnie nowe rozwiązania techniczne - system wykonujący kolorową, doskonale czytelną fotografię na finiszu biegu oraz Multicounter mierzący jednocześnie czasy dla wszystkich ekip wioślarskich biorących udział w danym wyścigu. Oba rozwiązania połączone były z szeregiem innych urządzeń, wśród których były system kontroli startu, dokładny do 1 setnej sekundy elektroniczny zegar cyfrowy, drukarki, kamery, bariery świetlne i specjalnie zmodyfikowany rewolwer marki Smith ; Wesson. Sędzia pociągając za spust rewolweru wyzwalał impuls elektryczny, dający sygnał startu zawodnikom ustawionym w blokach, a jednoczesnie uruchamiał nagrywanie w kamerach ustawionych przy mecie i aktywował wydruki czasów każdego sportowca.

Chociaż rozwiązania stworzone przez zespół marki Junghans były niezwykle pomysłowe i stanowiły prawdziwy przełom, to w związku z “Masakrą w Monachium”, czyli zamachem terrorystycznym, nie stały się powszechnie znane i poważane.

Warto jest mieć świadomość, że historia marki trwa już od 164 lat. Niewielu jest w tej chwili na świecie producentów zegarków, którzy mogą poszczycić się równie długą historią.

Współpraca Junghans i FIS

Aktualnie, marka Junghans jest oficjalnym partnerem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej. Po raz pierwszy podmioty podjęły współpracę w 2019 roku, podczas Mistrzostw Świata w Seefeld w austriackim Tyrolu. Kolejne wspólne projekty to chronometraż i limitowane zegarki.

Do tej pory Klienci mogli kupić w ZEGAREK.NET model przygotowany na Mistrzostwa w niemieckim Oberstdorfie w 2021 roku oraz dwa warianty stworzone z okazji Mistrzostw Świata w słoweńskiej Planicy w 2023 roku. Pierwszy z nich to biało-czerwono-niebieski model z wewnętrznym pierścieniem ze skalą dobową, wyprodukowany w liczbie 500 sztuk. Kolejne dwa to limitowane do 150 sztuk modele - mechaniczny i kwarcowy, których tarcze miały intensywnie żółty kolor. Oba modele na mistrzostwa w Słowenii używały mechanizmów ze stoperem.

Wszystkie zegarki z edycji limitowanych FIS pakowane były w specjalnie przygotowane pudełka, nawiązujące do konkretnych zawodów.

FIS Nordic World Ski Competition Trondheim 2025 x Junghans
Nowe limitowane zegarki Junghans

W tym roku Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa wraz z przedstawicielami marki Junghans przygotowali czwartą edycję limitowaną. Również tegorocznie składa się ona z dwóch zegarków - modelu kwarcowego i mechanicznego, w kopertach wiernie oddających te, jakich niemiecki producent używał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Oba modele - 1972 Chronoscope i 1972 Competition - mają unikatową kolorystykę, niestosowane w innych modelach zdobienia tarcz oraz unikalny grawerunek na deklach.

Zegarek Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00

Pierwszy z nowych modeli to odmieniony 1972 Chronoscope, czyli masywny i okazały zegarek Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00 w wodoszczelnej kopercie. Przygotowano ją ze stali szlachetnej, która jest odporna na korozję i hipoalergiczna.

Obudowa zegarka ma beczułkowaty kształt, niezwykle krótkie i mocno opadające uszy mocujące pasek i obrotowy w jednym kierunku bezel wokół płaskiego szkła szafirowego. Bezel ma wkładkę w kolorze czarnym, na której zaznaczone zostały poszczególne minuty, z których pierwsze piętnaście wyróżnione zostało kolorem szarym. Osłonięta koronka i podłużne przyciski zajmują prawą stronę koperty.

Dekiel zegarka otrzymał medalion z wygrawerowaną podobizną narciarza biegnącego na nartach pośród spadających z nieba śnieżynek. W dolnej części grawerunku pojawiło się logo tegorocznych Mistrzostw Świata w Trondheim. Na krawędzi medalionu pojawiły się napisy informujące o tym, że marka Junghans jest oficjalnym chronometrażystą FIS Nordic World Ski Championship. Bardziej na zewnątrz pojawiła się informacja o tym, że jest to edycja limitowana, a także numer egzemplarza z puli 150 sztuk, jakie trafią na rynek.

Zegarek Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00
Kupujący zegarek otrzymają do niego dwa paski. Oba przygotowane zostały z naturalnej skóry i zapinane są stalowymi klamrami. Na obu paskach pojawiły się okrągłe wycięcia, które były modne w paskach szytych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Podstawowy pasek ma kolor ciemnoniebieski z wierzchu, a od spodu jest jasnoszary. Dodatkowo, ma kolor czerwony na wierzchu i jasnoszary od spodu. Barwy nawiązują do kolorów flagi Norwegii, w której leży Trondheim.
Tarcza zegarka Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00

Tarcza zegarka Junghans 41/4563.00 ma kolor srebrny. Jej powierzchnię wykończono szlifem słonecznym, na wierzchu którego nadrukowano płatki śniegu, analogiczne do tych widocznych na deklu zegarka i w logo Mistrzostw Świata.

Ponieważ jest to zegarek ze stoperem, to nad jego tarczą pracuje aż sześć wskazówek. Trzy umieszczone są centralnie, a pozostałe trzy nad subtarczami ustawionymi w układzie 3-6-9. Subtarcza małego sekundnika, czyli ta w dolnej części tarczy, wykończona została kolorami norweskiej flagi. Pozostałe liczniki - minutowy stopera przy godzinie dziewiątej i czas dobowy przy godzinie trzeciej - mają gładkie, srebrno-białe pola opisane czarnymi znacznikami. Datownik zajął pozycję pomiędzy nakładanymi indeksami godzin czwartej i piątej. Prezentuje on białe numery zapisane na czarnym tle.

Na samej krawędzi tarczy zaznaczona została precyzyjna podziałka, pozwalająca odczytywać wyniki pomiaru stoperem z dokładnością do ⅕ sekundy.

Centralnie umieszczone są luminescencyjna wskazówka godzinowa i minutowa oraz smukły i długi sekundnik stopera. Pozostałe trzy wskazówki mają jednakowy fason i nie świecą w ciemnościach, dzięki czemu nie sprawiają, że tarcza po zmroku jest trudna do odczytania.

Kwarcowy stoper pozwala na zmierzenie czasu maksymalnie 59 sekund i ⅘ sekundy. Obsługuje się go całkowicie klasycznie - czas i datę reguluje się za pomocą koronki, stoper uruchamia i zatrzymuje się przyciskiem przy godzinie drugiej, zaś resetuje tym przy godzinie czwartej.

Koperta modelu 1972 Chronoscope ma średnicę 43,3 milimetra, a jego grubość to jedynie 11,3 milimetra. Krótkie uszy sprawiają, że na nadgarstkach układa się wygodnie i pewnie.

Wodoszczelność do 100 metrów / 10 bar to zgodnie z normami stosowanymi przez markę Junghans zabezpieczenie umożliwiające właścicielowi korzystanie z zegarka w trakcie pływania.

Zegarek Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00 dekiel z grawerunkiem
 Zegarek Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00 z dodatkowym czerwonym paskiem
Ten model jest idealną propozycją dla Klientów kochających narciarstwo, wiernie kibicujących swoim ulubionym sportowcom i chcących posiadać przedmiot pomagający wyrażać swoje hobby. Dzięki połączeniu stali szlachetnej, szafirowego szkła i naturalnej skóry, zegarek jest trwały i zawsze wygląda świetnie. Mechanizm J645.83 jest dokładny i prosty w obsłudze, dzięki czemu zegarek jest praktycznym narzędziem na każdy dzień. Kupując Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00 można stać się posiadaczem naprawdę rzadkiego przedmiotu, który zaprojektowany został przez producenta z wieloletnim doświadczeniem w chronometrażu.

Zegarek Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00

Drugi z nowych modeli, czyli Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00, również przygotowany w bardzo krótkiej serii 150 egzemplarzy, to wyrób stworzony w oparciu o awangardowy model 1972 Competition, będący nowoczesną interpretacją modelu Olympic. Oryginalne zegarki z lat siedemdziesiątych oferowano w kopertach nazywanych potocznie “latającymi spodkami” - okrągłe lub bardziej owalne obudowy miały szerokie pierścienie wokół okrągłych szkieł i mogły kojarzy się z UFO - niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.
Zegarek Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00
Zegarek Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00 dekiel

Stalowa koperta jest faktycznie odrobinę szersza niż wyższa. Koronka i przyciski przeniesione zostały na górę obudowy, co czyni zegarek modelem typu bullhead. Przycisk uruchamiający stoper znalazł się przy godzinie jedenastej, koronka przy godzinie dwunastej, a drugi przycisk stopera przy godzinie pierwszej. Takie rozmieszczenie przycisków stopera umożliwia wygodniejsze korzystanie z tej komplikacji, co było ważne dla sędziów mierzących czasy podczas monachijskich Igrzysk Olimpijskich.

Zegarek nie ma uszu, a pasek jest mocowany bezpośrednio do koperty. Za pomocą śrubek jest przykręcony do wypolerowanego prostokątnego dekielka. Jego specyficzny, zdecydowanie węższy niż korpus obudowy, kształt ma za zadanie mocować zegarek na przegubie, a jednocześnie nie ograniczać ruchu nadgarstka. Powierzchnia dolnej pokrywy wykończona jest na wysoki połysk i ozdobiona grawerunkiem przedstawiającym narciarza biegowego. Znalazły się tu też napisy informujące o współpracy z FIS, numer egzemplarza z serii limitowanej i dane dotyczące wykorzystania szafirowego szkiełka. Wodoszczelność tego modelu określono na do 100 metrów.

Tarcza w modelu 1972 Competition FIS Edition Trondheim ma analogiczny schemat kolorów, jak ta w modelu 1972 Chronoscope. Jej główną powierzchnię zdobi szlif słoneczny i niewielkie śnieżynki. Mały sekundnik, w tym modelu również umieszczony w dolnej połowie tarczy, to niewielka flaga Norwegii. Licznik minutowy stopera, w tym przypadku leżący przy godzinie dwunastej, jest biało-srebrny. Po lewej stronie tarczy pojawiło się logo Junghans i nazwa modelu, po prawej zaś datownik o czarnym tle. Przy krawędzi tarczy pojawiła się dokładna podziałka dla centralnej wskazówki sekundowej stopera.

Tarczę otoczono flanszą w kolorze ciemnoniebieskim, na której białymi symbolami i cyframi zaznaczono podziałkę tachymetru. Pozwala ona, przy użyciu stopera, określić dość dokładnie prędkość (lub średnią prędkość jeśli ta nie była stała w czasie pomiaru) na dystansie jednego kilometra. Chcąc zmierzyć prędkość, trzeba uruchomić stoper i zatrzymać go po tym jak samochód przejedzie dokładnie 1000 metrów. Wtedy grot sekundnika wskaże wynik pomiaru na niebieskiej skali.

Zegarek Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00 tarcza
Zegarek Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00 stoper

Sercem zegarka jest automatyczny mechanizm Junghans J880.5. Oferuje on wskazanie godziny, minut, sekund i numeru dnia miesiąca. Dodatkowo, posiada 30 minutowy stoper. Pełny zapas energii pozwala zegarkowi działać przez około 48 godzin, gdy nie jest poruszany. Warto pamiętać, że jest to wynik osiągalny jedynie w sytuacji, gdy stoper nie jest używany. Wykonanie półgodzinnego pomiaru czasu może skrócić czas rezerwy chodu.

Skórzany pasek ma kolor ciemno niebieski, a jego wierzch jest perforowany. W środku pasek skrywa metalowy element, umożliwiający trwałe i solidne zamontowanie go do koperty.

Koperta ma szerokość (w linii wyznaczonej indeksami godzin 9-3) wynoszącą dokładnie 45,5 milimetra. Wysokość lug to lug (w linii godzin 12-6) to 41 milimetrów, zaś grubość obudowy to 14,5 milimetra. Zegarek posiada szafirowe szkło i jest wodoszczelny do 100 metrów.

Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00 to propozycja dla tych, którzy poza pasją do sportów zimowych, mają w sobie też miłość do klasycznego, mechanicznego zegarmistrzostwa. To luksusowy, limitowany do 150 sztuk zegarek, stworzony w zakładach, które w przeszłości produkowały najdokładniejszy sprzęt do mierzenia rezultatów na bieżniach lekkoatletycznych, a także instrumenty lotnicze i niezwykle precyzyjne chronometry. Doświadczenia z produkcji tych przedmiotów znalazły najpierw odzwierciedlenie w modelu Olympic, a dziś są częścią zegarka 1972 Competition. Ci, który zdecydują się na taki model, zwłaszcza z edycji poświęconej obecności marki Junghans na norweskich Mistrzostwach Świata, staną się posiadaczami przedmiotu interesującego, który wzbogaci ich kolekcję zegarków, a także pozwoli wyrazić pasję do zegarmistrzostwa i sportów uprawianych na śniegu.
Zegarek Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00 limitowany do 150 sztuk
FIS Nordic World Ski Competition Trondheim 2025 x marka Junghans

Zegarki Junghans x FIS

Zaprezentowane modele to przykład ciekawej współpracy, która wydaje się być naturalną. Ponieważ w historii marki Junghans jest wiele wydarzeń i osiągnięć związanych z precyzyjnym pomiarem czasu, a jej pracownicy byli odpowiedzialni za chronometraż na najważniejszej imprezie sportowej, to partnerstwo z Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Klasycznym jest całkowicie zrozumiałe.

Skoro niemiecki producent po raz czwarty zajmuje stanowisko oficjalnego chronometrażysty na zawodach organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską i Snowboardową, to musi oznaczać to ni mniej ni więcej, że ze swoich zadań wywiązuje się doskonale.

Dwa nowe modele, chociaż podobne pod względem kolorystyki i funkcji, skierowane są do zupełnie innych grup Klientów. Taki podział pozwoli większej ilości fanów sportów zimowych wejść w posiadanie przedmiotu, który stworzono jako hołd dla ich ulubionych dyscyplin i dla wysiłków najlepszych zawodników, jacy obecnie aktywnie biorą udział w zawodach.

Kwarcowy model 1972 Chronoscope to praktyczny i bardziej przystępny cenowo zegarek, który doskonale sprawdzi się Klientom nieznającym się na zegarkach lub tym, którzy na zegarkach znają się, jednak nie czują w sobie potrzeby do posiadania wyłącznie modeli z mechanicznymi kalibrami. Interesująca stylistyka, chociaż liczy sobie ponad pół wieku, nadal wygląda intrygująco i atrakcyjnie. W połączeniu z najlepszymi materiałami wykorzystanymi do produkcji i kwarcowym mechanizmem, owocuje ona luksusowym przedmiotem, sprzedawanym za rozsądną cenę.

Zegarek Junghans 1972 Chronoscope FIS Edition Trondheim 41/4563.00 dla fanów nart
Zegarek Junghans 1972 Competition FIS Edition Trondheim 27/4507.00 dla fanów nart
Z kolei Junghans 1972 Competition, zdaje się być skierowany do Klientów wymagających nie tylko atrakcyjnej stylistyki i wysokiej jakości wykonania, ale również doskonałego, mechanicznego zegarmistrzostwa. Warto podkreślić, że specyficzny kształt koperty, czyni ten zegarek modelem ,który wygląda bardzo efektownie na nadgarstku, jednak wymaga od właściciela cierpliwości potrzebnej do przywyknięcia do nietypowego fasonu. Ten powstał w latach siedemdziesiątych z myślą o wygodzie i szybkości pomiaru czasu za pomocą stopera. Wygoda noszenia zegarka jako dodatek do garnituru była wtedy dla projektantów niemieckiej marki sprawą drugorzędną.

Niezależnie od tego, czy wybierze się model z mechanizmem kwarcowym czy automatycznym, zegarki Junghans FIS Trondheim są warte rozważenia przez osoby kolekcjonujące modele limitowane, związane ze sportem jako takim, nie tylko z dyscyplinami zimowymi. Wiele jest zegarków poświęconych rozgrywkom piłkarskim czy w lidze koszykówki, jednak tych poświęconych sportom zimowym jest znacznie mniej. Dlatego srebrno-niebieskie modele Junghansa mogą uświetnić niejedną kolekcję czasomierzy.

Wyroby marki Junghans, pochodzącej z niemieckiego Schrambergu, to przedmioty luksusowe i warte każdej złotówki. Junghans to marka niezależna, niezrzeszona w żadnym dużym holdingu, dzięki czemu ma pełną wolność kreowania stylistyki swoich wyrobów. Zakłady Junghans słyną nie tylko z tego, że produkują dokładne zegarki mechaniczne, kwarcowe i solarne, ale również z tego, że w 1903 roku były największe na świecie i rocznie produkowały ponad 3 000 000 sztuk zegarków!

Zegarki na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Trondheim 2025

Do tej pory w ofercie naszego sklepu internetowego mieliśmy wcześniej przygotowane modele, jakie Niemcy stworzyli z okazji zawodów w Oberstdorfie oraz Planicy. Wszystkie ich egzemplarze jakie do nas trafiły, znalazły nowych, zadowolonych właścicieli. Dlatego też złożyliśmy zamówienie na kilka egzemplarzy z nowej serii, skupionej na nadchodzących zawodach w norweskim Trondheim.

Jeśli któryś z przedstawionych powyżej modeli przykuł Państwa uwagę, to zapraszamy do śledzenia strony naszego sklepu internetowego lub kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Nasi konsultanci pomogą Państwu zdecydować się na jeden z dwóch modeli i dokonać zamówienia.

Kupując zegarek Junghans w sklepie internetowym ZEGAREK.NET, macie Państwo stuprocentową gwarancję, że zamawiacie oryginalny, niemiecki wyrób, objęty dwuletnią gwarancją producenta i zapakowany w firmowe opakowanie Junghans.

Odkryj pełną ofertę zegarków Junghans:

24h Ø 43 mm
Junghans Meister Pilot Chronoscope 27/3396.00
12.370,00 zł
Junghans Meister Pilot Chronoscope27/3396.00
Nawet -15% z kodem M15 Rotomat w prezencie Limited
24h Ø 40 mm
Junghans Meister Gangreserve Edition 27/4112.46Junghans Meister Gangreserve Edition 27/4112.46 - hover
6.860,00 zł
Junghans Meister Gangreserve Edition27/4112.46
Nawet -15% z kodem M15 Rotomat w prezencie Limited
24h Ø 40 mm
Junghans FORM A Titan 27/2001.00
5.240,00 zł
Junghans FORM A Titan27/2001.00
Nawet -15% z kodem M15 Rotomat w prezencie
24h Ø 43 mm
Junghans 1972 Chronoscope Sports Edition 2024 43mm 41/4468.00
24h Ø 38 mm
Junghans Max Bill 41/4463.48
2.710,00 zł
Junghans Max Bill41/4463.48
Nawet -15% z kodem M15
24h Ø 38 mm
Junghans Max Bill Mega Solar 59/7324.02
5.400,00 zł
Junghans Max Bill Mega Solar59/7324.02
Nawet -15% z kodem M15
24h Ø 34 mm
Junghans Max Bill Hand-Winding 27/3702.02
4.950,00 zł
Junghans Max Bill Hand-Winding27/3702.02
Nawet -15% z kodem M15
24h Ø 43 mm
Junghans 1972 Chronoscope Sports Edition 2024 43mm 41/4466.00Junghans 1972 Chronoscope Sports Edition 2024 43mm 41/4466.00 - hover
Pokaż więcej

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.