Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Niemiecki zegarek Junghans z 18-karatowego złota w przedsprzedaży na ZEGAREK.NET

15-10-2021

Ekscytujące nowości to nasza specjalność, ale niecodziennie zdarza się tak niezwykła gratka jak w dniu dzisiejszym. Niemiecka marka Jungans ogłosiła jakiś czas temu zwrot w stronę odświeżenia swojego dziedzictwa, przywołując swoje kultowe modele oraz ich luksusowy charakter. Tym razem projektanci marki przygotowali coś naprawdę prestiżowego, co z pewnością przyciągnie kolekcjonerów, a także inwestorów. Jeszcze w tym roku na rynku pojawi się limitowany zegarek Junghans Meister fein Automatic 18K Gold Limited Edition, który już teraz możesz zarezerwować w przedsprzedaży tylko na zegarek.net!


Junghans Meister fein Automatic Edition – klasyka luksusu

Niemieckie zegarki Junghans tworzone są zgodnie z zasadami Bauhausu, które wskazują na równość potrzeb pragmatycznych i emocjonalnych. Z tego względu łączą one klasyczną prostotę i przejrzystość, z olbrzymim przywiązaniem do detali oraz jakości. Zegarek Junghans Meister fein Automatic 18K Gold Limited Edition 27/9101.00wykonany jest z najbardziej luksusowych materiałów, zaspokajając potrzebę piękna i prestiżu. Jego koperta o średnicy 39 mm wykonana jest z prawdziwego 18-karatowego złota, które zachwyca swoim kuszącym połyskiem. Pozostałe materiały są przy tym niemniej luksusowe i to pomimo konieczności przezwyciężenia trudności technicznych. Prezentowany model posiada bowiem aż dwa sferyczne szkiełka przykrywające tarczę oraz dekiel, które wykonane są ze szkła szafirowego. Ze względu na cenę i trudność wykonania, jest to rozwiązanie dość rzadko spotykane, ale w przypadku złotego zegarka, nie dziwi tak bezkompromisowe podejście. Co więcej, pasek tego modelu wykonany jest z prawdziwej skóry aligatora, a jego mechanizm otrzymał rotor zaprojektowany specjalnie z myślą o tym czasomierzu. Poza tym zegarek Junghans Meister fein Automatic Edition posiada typowo klasyczną i ponadczasową stylistykę, za którą klienci pokochali tę niezwykłą markę. Na tarczy nie znajdziemy zbyt wielu dodatków, poza niewielkim datownikiem umieszczonym na godzinie 3. Na uwagę z pewnością zasługuje jednak stylizowane logo marki Junghans, które jest jej znakiem towarowym z roku 1910.

Zegarek Junghans 27/9101.00 Meister fein Automatic 18K Gold zegarek z 18-karatowego złota na pasku ze skóry aligatora

Kolekcjonerski zegarek Junghans z niezwykłym napędem

Kolekcjonerski zegarek Junghans z napędem J800.1

Żeby jeszcze bardziej podnieść wartość specjalnego modelu, projektanci zdecydowali się na objęcie go limitacją do zaledwie 100 sztuk. Dzięki temu ma on wybitnie kolekcjonerski charakter, szczególnie, że wyposażono go w specjalnie przygotowany mechanizm. Napęd J800.1 to automatyczny mechanizm łożyskowany na 25 kamieniach, z 38-godzinną rezerwą chodu. W przeciwieństwie jednak do bazowej wersji, posiada on luksusowe wykończenie oraz dwuramienny rotor wykonany na wyłączność dla 100 egzemplarzy tego zegarka. Zegarek Junghans Meister fein Automatic Edition pozwala z resztą na obserwację mechanizmu poprzez przeszklony dekiel, ukazując rzeczywiste detale wykończenia. Jego elementy pokryto dodatkową warstwą rodu, a wkręcane śrubki dla wyróżnienia otrzymały niebieską barwę. Obrotowy rotor zachwyca przy tym nietypową formą pustego w środku półokręgu, co pozwala na jeszcze lepszą obserwację pracujących części mechanizmu. Warto wskazać, że wiele elementów napędu również zostało pokrytych złotem np. koło balansu czy osłona łożysk rotora.


Do kogo skierowany jest zegarek Junghans Meister fein Automatic Edition?

Rzadkie materiały i niemieckie wykonanie mają oczywiście przełożenie na cenę, ale wbrew pozorom model ten nie jest skierowany wyłącznie do zamożnych kolekcjonerów. Zegarki wykonane z prawdziwego złota są bowiem genialnym sposobem na inwestycję, ze względu na zachowanie wartości pomimo upływu lat. W przypadku zegarka Junghans Meister fein Automatic Edition z pewnością pomaga temu dodatkowo fakt, że model ten ograniczony jest do zaledwie 100 sztuk. Abstrahując jednak od kolekcjonerskiego i inwestorskiego potencjału, mamy przed sobą niemal wzorcowy zegarek do garnituru. Jego stylistyka jest prosta, nieskomplikowana i ponadczasowa, a luksusowe materiały z jakich został wykonany, jedynie lepiej dopasują go do wyjątkowych okazji. Ważnym atutem będzie w tej sytuacji 39 mm koperta, która jest odpowiednia dla eleganckiego stroju i to niezależnie od szerokości nadgarstka właściciela.

Zegarek Junghans 27/9101.00 Meister fein Automatic 18K Gold zegarek z 18-karatowego złota na pasku ze skóry aligatora