Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nowa seria zegarków Junghans Max Bill Kleine Automatic

07-06-2021

Z okazji 60-lecia powstania zegarków Max Bill, niemiecka marka wypuszcza nową serię modeli. Utrzymane w oryginalnej, bauhausowej stylistyce czasomierze wyposażone zostały w mechanizm z automatycznym naciągiem. Ich specyfikacja w połączeniu z wyglądem, robi naprawdę świetne wrażenie. Niezdarte dziedzictwo kolekcji Max Bill marki Junghans

Kolekcja Max Bill niemieckiego producenta Junghans ma już status kultowej. Zaprojektowane przez legendarnego architekta Maxa Billa modele związane są z najsławniejszą artystyczno-rzemieślniczą szkołą na świecie. Do dziś mechaniczne zegarki na rękę, które Max Bill zaprojektował dla Junghans w 1961 roku, są uważane za absolutne ikony wzornictwa. Czasomierze posiadają klasyczne proporcje, piękny krój i minimalistyczne wzornictwo, które wykracza poza trendy. Czerwone akcenty na tarczy i wskazówkach zapewniają ten sam subtelny efekt, co czerwone drzwi w budynku Dessau Bauhaus.

Dostępny w wielu wersjach i opcjach kolorystycznych, od 60 lat Max Bill stara się zaspokoić prawie każdy gust. Jego niewielkich rozmiarów koperty sprawiają, że jest on atrakcyjny dla współczesnych nabywców zegarków poszukujących małego, smukłego modelu. Prostota tarczy w znacznym stopniu ułatwia odczyt godziny. 

Wyjątkowy jak i minimalistyczny design zegarków Junghans na skórzanym brązowym paskuNowe zegarki Max Bill Kleine Automatic na 60 rocznicę

Z okazji 60-lecia powstania zegarków wg. projektów Maxa Billa, marka Junghans proponuje nam nową serię modeli o nazwie Max Bill Kleine Automatic. Cztery egzemplarze stworzone zostały zgodnie z zasadą prostoty, użytkowości i geometrii. Ich niewielka szerokość koperty o wymiarze 34 mm stanowi wierne odzwierciedlenie projektu czasomierza z 1961 roku. Wszystkie egzemplarze łączą w sobie bauhausowskie wzornictwo z nowoczesnymi trendami mody. W nowej serii zegarków Max Bill Kleine Automatic znajdują się:

Zegarek Junghans Max Bill 27/4105.02

1. Klasyczny model Junghans Max Bill 27/4105.02 z białą tarczą i czarnym skórzanym paskiem.


2. Nowoczesny zegarek Junghans Max Bill 27/4106.46 na bransolecie mediolańskiej, cały utrzymany w srebrze.

Zegarek Junghans 27/4106.46 Max Bill Kleine Automatic


Zegarek Junghans 27/4107.02 Max Bill Kleine Automatic

3. Casualowy Junghans Max Bill 27/4107.02 z naniesionymi na tarczę arabskimi indeksami godzinowymi oraz zawieszoną na skórzanym, brązowym pasku kopertą.


4. Elegancki Junghans Max Bill 27/7108.02 ze złotymi wskazówkami i obramówką koperty, których szyku dopełnia gładki skórzany pasek w kolorze popielu.

Zegarek Junghans 27/7108.02 Max Bill Kleine AutomaticBudowa zegarków Junghans Max Bille Kleine Automatic

Jak wskazuje sama nazwa serii - zegarki wyposażone zostały w mechanizm z automatycznym naciągiem. Ten tradycyjny system zapewnia bardzo wygodne użytkowanie, ponieważ niejako samoistnie nakręca zegarek, w trakcie noszenia go na ręce. Wszystko to odbywa się za sprawą wykonywanych przez nadgarstek ruchów. Sama obudowa Max Bille Kleine Automatic wykonana została z cenionej w zegarmistrzostwie stali szlachetnej, cechującej się wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju upadki i wstrząsy. Z kolei pokrywające tarczę elastyczne szkło mineralne, stanowi gwarant ochrony przed ewentualnym przypadkowym stłuczeniem.


Niezwykłe piękno zegarków Junghans Max Bill Kleine Automatic

Użytkowe piękno zegarków Junghans Max Bill Kleine Automatic

Nowe zegarki marki Junghans Max Bill stworzone zostały dla osób ceniących sobie klasyczny szyk i wyrafinowanie. To modele dedykowane prawdziwym estetom, lubiącym otaczać się pięknymi przedmiotami użytkowymi. Niewielkich rozmiarów koperta sprawia, że czasomierze odnajdą się we wszystkich oficjalnych okolicznościach, dopełniając wyglądu naszego stroju. Nie mniej w kolekcji znajdują się również bardziej causalowe modele, które zawieszone na pasku lub bransolecie będą świetnie pełnić funkcje oryginalnego codziennego dodatku.