<<   POWRÓT 28-04-2021

Zegarki męskie Casio – 5 modeli, na które warto zwrócić uwagę

Zegarki Casio od lat słyną ze swojej wytrzymałości. Dodatkowym atutem zegarków Casio jest również stosunek ceny do jakości wykonania, a także różnorodność. W portfolio producenta znajdziemy zaawansowane technologicznie zegarki elektroniczne męskie oraz tradycyjne zegarki z analogowym wskazaniem czasu, które zadowolą klientów preferujących czasomierze o klasycznym wyglądzie. Oto przedstawiciele najpopularniejszych linii w ofercie Casio: 


Casio G-SHOCK 

Casio G-Shock jest to najlepiej rozpoznawana - i mająca już miano kultowej – lina zegarków Casio. Pierwszy zegarek Casio G-Shock powstał prawie 40 lat temu i charakteryzował się niesłychaną wytrzymałością. „Wytrzymałość ponad wszystko” to idea, która przyświecała twórcom zegarków G-Shock także dziś, a dobrym przykładem realizacji jest zegarek linii G-Shock Casio MASTER OF G G-Shock GW-7900B-1ER. 

Już na pierwszy rzut oka mamy pewność, że zegarek został stworzony do zadań specjalnych. Charakterystyczna obudowa z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, gwarantująca wodoszczelność na poziomie 200 M oraz mnogość funkcji czyni model G-Shock GW-7900B-1ER zegarkiem, który chcielibyśmy zabrać na survivalową przygodę. Dodatkowym atutem w tym modelu jest ładowanie wbudowanego akumulatora za pomocą promieni słonecznych, przechodzących przez zminiaturyzowane panele solarne znajdujące się na tarczy. System Full Auto Illuminator zapewni dobrą widoczność wskazań w każdych warunkach, dopasowując za pomocą specjalnego sensora moc podświetlenia tarczyUruchamiamy je automatycznie, poprzez uniesienie ręki i skierowanie tarczy ku górze. Zegarki męskie Casio G-Shock, mimo swych licznych funkcji i wytrzymałości, są dość lekkie, co pozytywnie wpływa na komfort noszenia.Casio Edifice 

Linia Casio Edifice to ponad 20 lat historii zegarków, którym nie można odmówić sportowego charakteru połączonego z elegancją. Jednym z przykładów takiego mariażu jest zegarek Casio Edifice EFR-539D-1AVUEF. Model wyróżnia duża koperta, a także subtarcze chronografu, z których jedna ma kształt połowy ośmiokąta. Za pomocą rozbudowanego modułu chronografu możemy obliczyć czas do 1/10 sekundy.

Sportowego charakteru modelowi Casio Edifice EFR-539D-1AVUEF nadaje nieruchomy bezel z naniesioną skalą minutową. Indeksy godzinowe są grube, dzięki czemu odczyt godziny jest bezproblemowy. Na godzinach 3, 6, 9 i 12 znajdują się czerwone znaczniki, które pięknie korespondują z czerwonym sekundnikiem chronografu. Za dokładność chodu w tym modelu odpowiada mechanizm Casio 5345, charakteryzujący się dokładnością i wytrzymałością. Całość została zamknięta w kopercie ze stali szlachetnej i zamocowana na wysokiej jakości bransolecie z pełnych ogniw, co podkreśla elegancki charakter zegarka. Wodoszczelność na poziomie 100 M pozwala na swobodne zanurzenie się i pływanie w basenie. Zegarki męskie Casio Edifice to modele na każdą okazję, które znajdą zastosowanie zarówno podczas wypraw, jak też oficjalnych spotkań.

  


Casio Retro 

Firma Casio była jednym z pionierów podczas rewolucji kwarcowej i jako jedna z pierwszych firm na świecie zaczęła produkować naręczne zegarki elektroniczne. Zegarki Casio stały się ikoną w świecie zegarków elektronicznych i obiektem pożądania. Niezwykle popularnym wówczas modelem był zegarek Casio z kalkulatorem, stając się protoplastą dzisiejszych smartwatchy. 

W nawiązaniu do swojej oferty z lat 70-tych i 80-tych, producent stworzył linię Casio Retro, ściśle nawiązującą do modeli z dawnych lat. Najbardziej klasycznym i najlepiej rozpoznawalnym modelem z linii Casio Retro jest Casio Vintage A164WA-1VES. Szerokość koperty wynosi raptem 35 mm. W latach 70-tych rozmiar ten uważany był za spory, lecz dziś uznalibyśmy, że to zegarek o niewielkich gabarytach. Wysokość koperty to tylko 8 mm, co czyni zegarek niezwykle smukłym. 

Casio Vintage A164WA-1VES posiada funkcje takie, jak: stoper do 1/100 sek., datę, kalendarz, podświetlenie i alarm. Dodatkowym atutem, przemawiającym za zakupem zegarka Casio Retro, jest żywotność baterii, która została określona przez producenta na 7 lat. Jakość wykorzystanych materiałów jest wysoka, co gwarantuje długie i bezproblemowe użytkowanie. Zegarki z linii Casio Retro to niesamowita podróż w przeszłość, a model Casio Vintage A164WA-1VES to kwintesencja ponadczasowego wyglądu zegarków Casio.Casio ProTrek 

Zegarek męski Casio ProTrek to propozycja dla eksploratora i miłośnika adrenaliny, dla którego zegarek jest nie tylko czasomierzem, lecz także wielofunkcyjnym urządzeniem, pomocnym w odkrywaniu nowych miejsc. 

Rasowym przedstawicielem tej linii jest niewątpliwie model Casio ProTrek PRG-240-5ER. Zegarek został wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest cyfrowy kompas, z pomocą którego z łatwością wrócimy na wyznaczony wcześniej szlak. Kolejną funkcją, nie do przecenienia podczas wyprawy, jest barometr. Specjalny czujnik umieszczony z boku koperty pobiera informacje o ciśnieniu i wyświetla je w czasie rzeczywistym. Za pomocą zegarka Casio ProTrek PRG-240-5ER zmierzymy również temperaturę powietrza. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie podwójnego schematu wyświetlania danych na tarczy. Technologia dwóch warstw wyświetlania znana jest jako Duplex LCD i jest patentem Casio. Zegarek zasilany jest przez wbudowany akumulator, ładowany za pomocą promieni słonecznych. 

Outdoorowego charakteru nadaje zegarkowi Casio ProTrek PRG-240-5ER również bezel z naniesionymi nań skrótami nazw stron świata, a także liczne przyciski, dzięki którym dostęp do każdej funkcji jest prosty i natychmiastowy. Zegarki Casio ProTrek to wielofunkcyjne urządzenia, z którymi zawsze dotrzemy do celu.Zegarki sportowe Casio 

Zegarki Casio kojarzone często są ze sportem, a także świetną relacją jakość – cena, dlatego kolejnym modelem wartym przedstawienia jest Casio AE-1200WH-1CVEF. Zegarek ten charakteryzuje mnogość wyświetlaczy, za pomocą których odczytamy aktualny czas w każdym zakątku naszej planety, sprawdzimy dokładną datę i to, w jakim trybie zegarek aktualnie się znajduje. 

Każdy zegarek sportowy powinien posiadać stoper. Nie inaczej jest w przypadku Casio AE-1200WH-1CVEF, w którym stoper pracuje z dokładnością do 1/100 sekundy, a długość mierzonego czasu wynosi aż 24h. Zegarek męski Casio posiada również 5 różnych dziennych alarmów, które możemy przypisać na przykład swojej aktywności fizycznej. 

Sportowy zegarek Casio został wyposażony również w podświetlenie Illuminator, które umożliwia odczyt wskazań w każdych warunkach. Wodoszczelność modelu Casio AE-1200WH-1CVEF wynosi 100 M, dzięki czemu zegarek może pozostać na nadgarstku podczas pływania. Warto wspomnieć również o gwarantowanej przez producenta żywotności baterii, która wynosi aż 10 lat! Sportowy zegarek Casio AE-1200WH-1CVEF kosztuje niespełna 150 złotych, co jest rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości, którą otrzymujemy.