Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Nowe zegarki EDIFICE z włókna węglowego 6K inspirowane samochodami wyścigowymi we współpracy ze Scuderia AlphaTauri

20-04-2021

Kiedy japońska marka Casio wchodziła na rynek zegarmistrzowski, mało kto był w stanie przewidzieć, jak ogromnym sukcesem zakończy się to wyzwanie. Dzisiaj potentat branży elektronicznej należy do liderów sprzedaży w niemal wszystkich kategoriach, tworząc tak kultowe serie czasomierzy jak G-SHOCK czy Edifice. Tajnikiem sukcesu marki jest ciągłe dążenie do doskonałości, a to nie mogłoby mieć miejsca, gdyby nie współpraca z najlepszymi przedstawicielami swoich dziedzin. Właśnie dlatego marka Casio tworząc kolekcję zegarków poświęconych motorsportom, jaką jest właśnie seria Edifice, zdecydowała się na kolaborację z zespołem Formuły 1 Scuderia Alpha Tauri. Niedawno hucznie ogłoszono pojawienie się kolejnego owocu tej inspirującej współpracy w postaci dwóch nowych zegarków - Edifice EQB-1000AT oraz Edifice ECB-10AT.Zegarki Casio Edifice i Scuderia Alpha Tauri w walce o najwyższe pozycje

Mistrzostwa Formuły 1 od samego początku stanowią szczytowe wyzwanie w świecie motorsportu. Najszybsze samochody, najlepsze tory z całego świata i oczywiście najlepsi kierowcy to coś co przyciąga każdego roku ponad 400 milionów widzów na całym świecie. Scuderia Alpha Tauri to jeden z najlepiej ukonstytuowanych zespołów w tym szalonym świecie, cieszący się pasmem sukcesu nieprzerwanie od 2006 roku. To właśnie przez ten zespół przewinęło się najwięcej współczesnych gwiazd Formuły 1, a wielu ekspertów wskazuje właśnie tą drużynę jako marzenie kierowców wchodzących do świata F1. Wśród nich należy wymienić z resztą takie nazwiska jak 4-krotny mistrz świata Sebastian Vettel, Max Verstappen, Daniel Ricciardo czy Carloz Sainz. Paradoksalnie największe sukcesy zespołu zaczęły przychodzić właśnie po nawiązaniu współpracy z marką Casio Edifice, a ta rozpoczęła się jeszcze w 2016 roku. Od tamtej pory zespół Scuderia Alpha Tauri kilkukrotnie stawał na podium wyścigów Formuły 1, a zegarki Casio Edifice jeszcze bardziej wykorzystują technologie rodem z królowej wyścigów samochodowych.

Edifice i Scuderia Alpha Tauri w kolaboracjiZegarek Edifice EQB-1000AT – stworzony by wygrywać

Zegarek Edifice  EQB-1000AT z niepowtarzalnym designem

Dynamiczny design i zaawansowana technologia włókien węglowych 6K - ten niezwykły czasomierz ma mnóstwo wspólnego z bolidem Alpha Tauri AT02. Zegarek Edifice EQB-1000AT-1AERważy zaledwie 71 gram, co doskonale odzwierciedla przywiązanie do szybkości oraz technologii znanych z wyścigów Formuły 1. Prezentowany model ma nie tylko nawiązywać do bolidu swoją kolorystyką i wykorzystanymi materiałami, ale również tym, jakie posiada parametry. Zegarek Casio Edifice EQB-1000AT-1AER to z resztą topowy model z kolekcji Edifice i najbardziej zaawansowany zegarek powstały we współpracy z zespołem Alpha Tauri. Dzięki wykorzystaniu napędu solarnego pozostaje on precyzyjny w każdej sytuacji, a wbudowany stoper pozwala na pomiar czasu z dokładnością do tysięcznych części sekundy. Szafirowe szkiełko oraz koperta ze stali nierdzewnej doskonale wpisują się w teoretyczne założenia konstrukcji AT02, szczególnie w towarzystwie tarczy pokrytej włóknem węglowym 6k.

Podobnie do zespołów Formuły 1, zegarek Edifice EQB-1000AT-1AER jest znakomicie przystosowany do częstego podróżowania we wszystkich kierunkach świata. Właśnie dlatego w jednej chwili możemy odczytać z niego czas z drugiej strefy czasowej, którą możemy wygodnie ustawić z poziomu telefonu, za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Poza technologicznymi rozwiązaniami nie brakuje tu oczywiście licznych nawiązań stylistycznych. Na deklu zegarka Casio Edifice EQB-1000AT znajduje się wygrawerowane logo marki Edifice oraz zespołu Scuderia Alpha Tauri. Na koniec warto wspomnieć o takich dodatkach jak skala tachometryczna, datownik i pasek wykonany z kodury, czyniące z tego modelu perfekcyjny czasomierz dla każdego fana motorsportu.
Zegarek Edifice  EQB-1000AT przystosowany do podróżowania
Zegarek Edifice ECB-10AT – gotowy na każdą okoliczność

Zegarek Edifice ECB-10AT i detale na tarczy

Niemniej ekscytująco prezentuje się drugi model stworzony przy współpracy z zespołem Scuderia Alpha Tauri, czyli Casio Edifice ECB-10AT-1AER. Ponownie mamy tutaj do czynienia ze sportowym chronografem, ale o znacznie bardziej i agresywnej linii. Bardzo charakterystyczna ośmiokątna konstrukcja koperty oraz bezela skutecznie przyciąga wzrok i daje do zrozumienia, że mamy przed sobą naprawdę solidnie wykonany czasomierz. Podobnie do poprzedniego modelu zegarek Edifice ECB-10AT otrzymał karbonową tarczę z włókna węglowego 6K. Dość wyraźnym dodatkowym elementem, jest tutaj jednak cyfrowy wyświetlacz, dzięki któremu obsługa jego licznych funkcji stanie się banalnie prosta.


Oprócz super precyzyjnego stopera do dyspozycji użytkownika pozostaje między innymi multialarm z możliwością zsynchronizowania z kalendarzem, a także czas światowy największych miast znajdujących się we wszystkich strefach czasowych. Nieco większy rozmiar wynoszący imponujące 51 mm sprawia, że model ten doskonale nada się dla wszystkich posiadaczy szerokich nadgarstków. Dodatkowym atutem z pewnością będzie też silikonowy pasek, zapewniający doskonała wygodę i możliwość swobodnego przebywania z zegarkiem w wodzie. Casio Edifice ECB-10AT również posiada możliwość połączenia z telefonem za pośrednictwem Bluetooth. Oprócz różnic wizualnych, najważniejszą odmianą jest tutaj także zastosowany mechanizm, czyli kwarcowy Casio 5618.
Casio Edifice ECB-10AT r w sportowym stylu na pasku z tworzywa sztucznego