Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Pierwszy smartwatch od G-SHOCK! Premiera: G-SQUAD GBD-H1000

16-04-2021

G-SHOCK wielokrotnie zaskakiwał nas swoimi zegarkami, naszpikowanymi nowoczesnymi technologiami. Nowy G-Squad GBD-H1000 to pierwszy smartwatch od tej marki. Czym wyróżnia się on na tle innych inteligentnych zegarków? Kiedy G-Squad GBD-H1000 będzie dostępny w ZEGAREK.NET?


Pierwszy smartwatche od G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000Premiera smartwatcha G-SQUAD GBD-H1000

G-Squad GBD-H1000 to niezaprzeczalnie przełomowy produkt dla Casio i G-SHOCK. Bo choć już we wcześniejszych zegarkach od japońskiego brandu mieliśmy do czynienia z takimi funkcjami jak Bluetooth czy GPS - to dopiero nowy model możemy nazwać pełnoprawnym smartwatchem. Wypuszczenie inteligentnego zegarka na rynek wyrasta zarówno z samego DNA marki skierowanego na tworzenie zaawansowanych technologicznie urządzeń, jak i potrzeb klientów. Smartwatche stanowią dziś jeden z najchętniej kupowanych zegarków. Ich wielofunkcyjność połączona z modnym designem sprawdza się u osób, stawiających na użytkowość i niezawodność sprzętu. Dodatkowe funkcje w jakie są wyposażone, wspomagają nas w sportowych treningach, a także umilają wykonywanie codziennych obowiązków.

Premiera smartwatcha G-SQUAD GBD-H1000Nowoczesny design smartwatchy z kolekcji GBD-H1000 G-SQUAD

Nowy G-Squad GBD-H1000 nawiązuje swoim wyglądem do wcześniejszych egzemplarzy japońskiego brandu. Najbardziej przypomina on Rangemana GPR-B1000 wraz z jego wyświetlaczem i dużymi przyciskami. Inteligentny zegarek zaskakuje jednakże swoim dużym rozmiarem – koperta ma szerokość 63 mm, a wysokość wynosi 20 mm. Wśród dostępnych wariantów kolorystycznych znajdziemy wersję czarną - GBD-H1000-1ER, szarą - GBD-H1000-8ER, białą - GBD-H1000-1A7ER i czerwoną GBD-H1000-4ER.


Nowoczesny design smartwatchy z kolekcji GBD-H1000 G-SQUAD


Pierwszy smartwatch G-SHOCK posiada wyświetlacz MIP LCD, którego wysoki kontrast gwarantuje sprawne odczytanie wszystkich parametrów zegarka. Duże przyciski z pewnością umożliwią wygodne korzystanie z szerokiej gamy funkcji urządzenia, zwłaszcza w warunkach outdoorowych oraz w trakcie treningu sportowego. Warto także spojrzeć na wyprofilowane wstawki łączące dekiel z paskiem, dzięki którym zegarek dobrze układa się na każdym nadgarstku. Całość wieńczy pasek wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego. Wysoka jakość materiału oraz przyjazna w dotyku faktura zapewnia nam komfort użytkowania. Pasek będzie bezpiecznie trzymał się na nadgarstku, a podczas użytkowania w wodzie zachowa swoją wytrzymałość. Duża ilość dziurek zapewnia swobodną regulację obwodu zegarka umożliwiając idealne dopasowanie do ręki.


Wyswietlacz MIP LCD zegarków g-squad gbd-h1000Film promocyjny Casio G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000Niezawodna i wytrzymała obudowa G-SQUAD GBD-H1000

Do produkcji G-Squad GBD-H1000 użyto najlepszych materiałów. Koperta modelu zbudowana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Zastosowano tutaj – jak we wszystkich zegarkach G-SHOCK, wstrząsoodporny system. Zapewnia ona dobrą wytrzymałość modelu na różnego rodzaju wstrząsy oraz upadki. Dzięki temu inteligentny zegarek może być z powodzeniem użytkowany podczas ćwiczeń na siłowni, podróży oraz w warunkach codziennych. Wysoka klasa wodoszczelności na poziomie 20 BAR umożliwia użytkowanie smartwatcha podczas pływania oraz nurkowania.

Niezawodna i wytrzymała obudowa G-SQUAD GBD-H1000Ładowanie wspomagane energią słoneczną w GBD-H1000

W modelu mamy do czynienia z nowoczesnym mechanizmem solarnym, co jeżeli chodzi o smartwatche stanowi prawdziwy wyróżnik. Większość dostępnych urządzeń na rynku wykorzystuje jedynie zwykły akumulator zasilany zewnętrzną ładowarką. W prezentowanym modelu ładowanie odbywa się na dwa sposoby: pierwszy z nich wynika z samej specyfiki mechanizmu – rozmieszczone na tarczy panele słoneczne, gromadzą światło naturalne lub sztuczne i przetwarzają ją na energię. Drugi sposób odbywa się poprzez USB – jak zapewniają producenci 2,5h ładowania wystarcza na 14 godzin użytkowania zegarka w trybie treningowym.

Ładowanie wspomagane energią słoneczną w GBD-H1000Buduj formę z G-SQUAD GBD-H1000!

Nowy G-SHOCK GBD-H1000 z solarem sprawdzi się u osób stawiających na aktywność fizyczną, które szukają dobrego towarzysza ćwiczeń oraz podróży. W smartwatchu G-SHOCKa znajdziemy szereg funkcji wspomagających trening, a także pomagających w ustalaniu programu ćwiczeń. Niezbędny podczas biegania okaże się tryb stopera oraz timera. Zmierzone czasy całkowite, okrążenia i czasy podziału można zapisać w pamięci z datą i wyświetlić ponownie później. Urządzenie ma wystarczająco dużo miejsca, bo pozwala zapamiętać aż 100 zestawów danych.

Buduj formę z SQUAD GBD-H1000Nadgarstkowy pomiar tętna w G-SQUAD GBD-H1000

Nowością na rynku w zegarkach G-SHOCK pozostaje nadgarstkowy pomiar tętna – to długo wyczekiwana funkcja, która z pewnością znajdzie wielu swoich odbiorców. Czujniki optyczne z tyłu zegarka migają światłem LED, wykrywają przepływ krwi pod skórą i mierzą tętno. Możliwość połączenia smartwatcha poprzez Bluetooth z telefonem otwiera przed nami możliwość ustalenia własnego planu treningowego. Dzięki temu będziemy motywowani do podejmowania nowych wyzwań. Wyrobi się także w nas systematyczność, tak bardzo potrzebna w uprawianiu jakiegokolwiek sportu. Do zachowania dobrej formy i zdrowego trybu życia warto skorzystać z funkcji liczenia kalorii oraz analizowania ruchu - składa się on z analizy statusu treningu, poziomu sprawności, obciążenia treningowego oraz czasu odpoczynku.

Nadgarstkowy pomiar tętna w G-SQUAD GBD-H1000Dodatkowe czujniki w smartwatchu G-SHOCK

Inteligentny zegarek G-Squad GBD-H1000 wyposażony został w szereg czujników takich jak: barometr, wysokościomierz, kompas oraz termometr. Każdy z nich sprawdzi się w zróżnicowanych sytuacjach życiowych, wspomagając nas podczas podróży lub w czasie uprawiania ekstremalnych sportów. Dzięki tym funkcjom będziemy przygotowani na każdą niespodziewaną okoliczność: za pomocą barometru i termometru będziemy śledzić aktualne warunki atmosferyczne i podejmiemy decyzję o ewentualnym kontynuowaniu wycieczki. Miłośnikom joggingu oraz chodziarstwa z pewnością spodoba się czujnik przyspieszenia, czyli licznik kroków. Równie ważnymi okaże się kompas wraz z wysokościomierzem – to właśnie dzięki nim wyznaczymy dokładną trasę naszej podróży oraz poznamy wysokość na jakiej aktualnie się znajdujemy. Co ciekawe, w smartphonie udostępniony zostanie nam link do wyświetlania mapy śladu ruchu w używanej aplikacji.

Dodatkowe czujniki w smartwatchu od G-SHOCKPozostałe funkcje G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000

Inteligentny G-SHOCK został wyposażony w funkcje znane z innych produktów tej marki. Mowa tutaj o 24-godzinnym odczycie czasowym, czy kalendarzu wyświetlającym datę, dzień i miesiąc. Dla podróżników ciekawym gadżetem okaże się czas światowy. Alarm wibracyjny przypomni nam o wszystkich ważnych spotkaniach oraz naglących terminach. Na wyświetlaczu smartwatcha odczytamy także powiadomienia o przychodzących wiadomościach, czy połączeniach z telefonu. Przydatną funkcją może okazać się możliwość wyłączenia dźwięków przycisków. Wśród innych dodatków natrafimy na funkcję „znajdź telefon” - polega ona na wysłaniu przez zegarek sygnału do smartphona i emitowanie dźwięku nakierowującego nas na zgubiony telefon.


G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000 - pozostałe funkcje!


Premiera GBD-H1000 w ZEGAREK.NET - wybierz model dla siebie!