TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 07-10-2020

Jaki zegarek solarny wybrać?

Kwarcowe mechanizmy solarne (potocznie nazywane solar) stosuje się dzisiaj w wielu zegarkach. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na swoją bezobsługowość i bardzo dokładną pracę mechanizmu. Zegarki solarne można znaleźć między innymi w kolekcjach marek TissotSeikoCasioCitizen czy QQ


 


Jak działa bateria słoneczna w zegarku?

Solar wbudowany jest na tarczy zegarka w postaci mikro paneli słonecznych, które nie są widoczne gołym okiem. Podczas noszenia zegarka zbierają energię słoneczną, zamieniają na energię elektryczną, po czym magazynują w kondensatorze i przekazują do mechanizmu zegarka. W zależności od zaawansowania technologicznego, mechanizm taki po całkowitym naładowaniu może działać od sześciu do dwunastu miesięcy. Niektóre modele posiadają natomiast funkcję oszczędzania energii. W praktyce oznacza to, że zegarek po 2-3 godzinach lub dobie bez dostępu do źródła światła przechodzi w stan uśpienia. Aby ponownie naładować zegarek, wystarczy na kilka minut wystawić na działanie energii słonecznej lub sztucznego oświetlenia.


Luksusowy, męski zegarek Tissot T091.420.47.207.00 T-TOUCH EXPERT SOLAR NBA SPECIAL EDITION na pasku wykonanym z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze oraz okrągłej, kopercie w kolorze różowego złota wykonanej z tytanu. Tarcza zegarka jest dotykowa w szarym kolorze w szachownice.


Jaki zegarek solarny wybrać? 

W produkcji zegarków solarnych wiodącą rolę odgrywają marki Seiko, Casio, Citizen oraz Tissot. Stworzone przez tych producentów specjalne kolekcje to zbiór zegarków z funkcją solar. Aby wybrać spośród nich model odpowiedni dla siebie, należy zwrócić uwagę na pozostałe funkcje zegarków oraz zastosowaną stylistykę, a następnie zadecydować co tak naprawdę nas interesuje.

Aby ułatwić nieco ten wybór, przybliżamy najbardziej popularne serie zegarków solarnych:

 

ZEGARKI SOLARNE CITIZEN ECO-DRIVE

Eco-Drive to zaawansowana technologia stworzona przez markę Citizen. Zegarki z systemem Eco-Drive cieszą się uznaniem na całym świecie i zdobywają coraz większą popularność. Wynika to zarówno z wygody użytkowania, jak i doskonałego wzornictwa. Wzbogacana stale o nowe modele kolekcja skupia w sobie zegarki o cienkich kopertach, które zamocowane są zarówno na paskach, jak i bransoletach. Znajdziemy tu modele jak Citizen AT8130-56L Eco-Drive Titanium, Citizen JY8020-52E Pilot Promaster Titan oraz modele limitowane Citizen AT8129-80E Jerzy Dudek Edycja Limitowana.

 

Klasyczny, męski zegarek Citizen AT8130-56L Eco-Drive Titanium na bransolecie oraz kopercie wykonanych z tytanu w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w niebieskim kolorze z trzema mniejszymi subtarczami w granatowym kolorze oraz datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze. Klasyczny jak i luksusowy, męski zegarek Citizen AT8129-80E Jerzy Dudek Edycja Limitowana na bransolecie oraz z kopertą w srebrnym kolorze wykonanych ze stali. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z trzema subtarczami w czarnym kolorze ze srebrną obwódką. Na trzeciej godzinie znajduję się datownik, a wskazówki jak i indeksy są w kolorze srebrnym. Zegarek marki Citizen posiada również czerwone detale co nadaję mu sportowego charakteru. Sportowy, męski zegarek Citizen JY8020-52E Pilot Promaster Titan na bransolecie z koperta wykonanych z tytanu w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z czterema subtarczami w różnych rozmiarach. Tarcza posiada również dwa małe cyfrowe okienka ułatwiające odczyt jak i korzystanie z zegarka. Napisy na zegarku oraz indeksy jak i wskazówki są w srebrnym kolorze.

 

Zegarki Seiko Solar

Zegarki zasilane energią słoneczną znajdziemy również w ofercie marki Seiko. Zegarki wyposażone są w kondensator zbierający energię słoneczną, dzięki któremu zegarek po całkowitym naładowaniu działa nawet przez pół roku. Jest to jedno z największych osiągnięć tego producenta. W kolekcji dominuje klasyczne wzornictwo, ale pojawiają się też sportowe zegarki z chronografem. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów. W kolekcji można znaleźć takie zegarki jak Seiko SSE147J1 Astron GPS Solar, Seiko SSG001P1 Prospex oraz Seiko SSC479P1 Sportura

Luksusowy, męski zegarek Seiko SSE147J1 Astron GPS Solar na bransolecie z kopertą wykonanych z tytany w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest ciemno niebieska z trzema subtarczami w różnych rozmiarach. Na godzinie dwunastej znajduje się datownik pokazujący dzień miesiąca. Wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze. Sportowy, męski zegarek Seiko SSG001P1 Prospex na bransolecie z kopertą wykonanych ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka Seiko jest czarna z wieloma oznaczeniami w białym kolorze. Na tarczy znajdują się również trzy subtarcze, a wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze. Elegancki, męski zegarek Seiko SSC479P1 V195 na bransolecie z koperta wykonanych ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z trzema subtarczami w różnym rozmiarze. Wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze.


Zegarki Tissot T-Touch Expert Solar

W technologii solarnej wypowiedziała się też marka Tissot, czego wyrazem są analogowo-cyfrowe zegarki z kolekcji T-Touch Expert-Solar. Cyfrowy wyświetlacz umożliwił wyposażenie tych modeli w szereg przydatnych wskaźników. Należą do nich termometr, barometr, kompas, wysokościomierz czy timer. Zegarki pokazują ponadto aktualny czas w dwóch strefach czasowych. Cechuje je niespotykany design. Mocne stalowe koperty o niestandardowych kształtach mocowane na gumowych paskach nadają zegarkom niepowtarzalnego charakteru. W kolekcji są fantastyczne zegarki jak Tissot T091.420.47.051.01 T-TOUCH EXPERT SOLAR oraz Tissot T091.420.47.051.00 T-TOUCH EXPERT SOLAR.


Sportowy, męski zegarek Tissot T091.420.47.051.01 T-TOUCH EXPERT SOLAR na silikonowym pasku w pomarańczowym kolorze z okrągłą tytanową kopertą w srebrnym kolorze. Analogowo-cyfrowa tarcza jest w czarnym kolorze ze wzorem szachownicy. Wskazówki jak i indeksy są czarno pomarańczowe. Sportowy, męski zegarek Tissot T091.420.47.051.00 T-TOUCH EXPERT SOLAR na pasku wykonanym z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze oraz okrągłej kopercie wykonanej ze stali w srebrnym kolorze. Analogowo-cyfrowa tarcza jest w czarnym kolorze ze wzorem szachownicy. Wskazówki jak i indeksy są czarno białe.