Black Week 2022 promocje do -70%
<<   POWRÓT07-10-2020

Jaki zegarek solarny wybrać?

Kwarcowe mechanizmy solarne (potocznie nazywane solar) stosuje się dzisiaj w wielu zegarkach. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na swoją bezobsługowość i bardzo dokładną pracę mechanizmu. Zegarki solarne można znaleźć między innymi w kolekcjach marek Tissot, Seiko, Casio, Citizen czy QQ
Jak działa bateria słoneczna w zegarku?

Solar wbudowany jest na tarczy zegarka w postaci mikro paneli słonecznych, które nie są widoczne gołym okiem. Podczas noszenia zegarka zbierają energię słoneczną, zamieniają na energię elektryczną, po czym magazynują w kondensatorze i przekazują do mechanizmu zegarka. W zależności od zaawansowania technologicznego, mechanizm taki po całkowitym naładowaniu może działać od sześciu do dwunastu miesięcy. Niektóre modele posiadają natomiast funkcję oszczędzania energii. W praktyce oznacza to, że zegarek po 2-3 godzinach lub dobie bez dostępu do źródła światła przechodzi w stan uśpienia. Aby ponownie naładować zegarek, wystarczy na kilka minut wystawić na działanie energii słonecznej lub sztucznego oświetlenia.


Luksusowy, męski zegarek Tissot T091.420.47.207.00 T-TOUCH EXPERT SOLAR NBA SPECIAL EDITION na pasku wykonanym z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze oraz okrągłej, kopercie w kolorze różowego złota wykonanej z tytanu. Tarcza zegarka jest dotykowa w szarym kolorze w szachownice.Jaki zegarek solarny wybrać? 

W produkcji zegarków solarnych wiodącą rolę odgrywają marki Seiko, Casio, Citizen oraz Tissot. Stworzone przez tych producentów specjalne kolekcje to zbiór zegarków z funkcją solar. Aby wybrać spośród nich model odpowiedni dla siebie, należy zwrócić uwagę na pozostałe funkcje zegarków oraz zastosowaną stylistykę, a następnie zadecydować co tak naprawdę nas interesuje.

Aby ułatwić nieco ten wybór, przybliżamy najbardziej popularne serie zegarków solarnych:


Zegarki solarne Citizen Eco-Drive

Eco-Drive to zaawansowana technologia stworzona przez markę Citizen. Zegarki z Citizen systemem Eco-Drive cieszą się uznaniem na całym świecie i zdobywają coraz większą popularność. Wynika to zarówno z wygody użytkowania, jak i doskonałego wzornictwa. Wzbogacana stale o nowe modele kolekcja skupia w sobie zegarki o cienkich kopertach, które zamocowane są zarówno na paskach, jak i bransoletach. Znajdziemy tu modele jak Citizen AT8130-56L Eco-Drive Titanium, Citizen JY8020-52E Pilot Promaster Titan oraz modele limitowane Citizen AT8129-80E Jerzy Dudek Edycja Limitowana.

Zegarki solarne Citizen z mechanizmem Eco-Drive

 

Zegarki Seiko z mechanizmem typu Solar

Zegarki Seiko Solar

Zegarki zasilane energią słoneczną znajdziemy również w ofercie marki Seiko. Zegarki wyposażone są w kondensator zbierający energię słoneczną, dzięki któremu zegarek po całkowitym naładowaniu działa nawet przez pół roku. Jest to jedno z największych osiągnięć tego producenta. W kolekcji dominuje klasyczne wzornictwo, ale pojawiają się też sportowe zegarki z chronografem. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów. W kolekcji można znaleźć takie zegarki jak Seiko SSE147J1 Astron GPS Solar, Seiko SSG001P1 Prospex oraz Seiko SSC479P1 Sportura


Zegarki Tissot T-Touch Expert Solar

W technologii solarnej wypowiedziała się też marka Tissot, czego wyrazem są analogowo-cyfrowe zegarki z kolekcji T-Touch Expert-Solar. Cyfrowy wyświetlacz umożliwił wyposażenie tych modeli w szereg przydatnych wskaźników. Należą do nich termometr, barometr, kompas, wysokościomierz czy timer. Zegarki pokazują ponadto aktualny czas w dwóch strefach czasowych. Cechuje je niespotykany design. Mocne stalowe koperty o niestandardowych kształtach mocowane na gumowych paskach nadają zegarkom niepowtarzalnego charakteru. W kolekcji są fantastyczne zegarki jak Tissot T091.420.47.051.01 T-TOUCH EXPERT SOLAR oraz Tissot T091.420.47.051.00 T-TOUCH EXPERT SOLAR.

Zegarki Tissot z kolekcji T-Touch Expert Solar