Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Eco-Drive

07-05-2018

Eco-Drive to zaawansowana technologia stosowana w zegarkach Citzien, która stała się znakiem rozpoznawczym marki. Citizen stosuje w zegarkach panel słoneczny, dzięki któremu są one bezobsługowe - nie wymagają nakręcania, ani wymiany baterii. Technologia jest wciąż udoskonalana, a system Eco-Drive doczekał się już kilku wersji. Zaawansowana technologia Eco-Drive zamieniająca światło w energię.

 


Jak działa Eco-Drive?

Wariant podstawowy Eco-Drive Basic zakłada wychwytywanie zarówno światła słonecznego, jak i sztucznego poprzez ogniwa umieszczone na spodzie tarczy zegarka. Energia kumuluje się w specjalnym akumulatorze, który zapewnia działanie zegarka, nawet podczas odcięcia od źródła światła.

Eco-Drive Ring Solar to z kolei najnowsze rozwiązanie, które pozwala na zastosowanie w zegarkach specjalnego ogniwa słonecznego. Jest to umieszczany pod szkiełkiem pierścień odpowiedzialny za pobór energii słonecznej. Przeniesienie tej funkcji z tarczy na pierścień dało możliwość stosowania w zegarkach różnokolorowych tarcz, co wpłynęło na rozszerzenie oferty o nowe zestawienia kolorystyczne.

Technologia Eco-Drive

 


ZEGARKI Z SOLAREM ECO-DRIVE

Aby ułatwić odnalezienie w szerokiej ofercie zegarka z panelem słonecznym, marka Citizen stworzyła specjalne kolekcje, które skupiają zegarki z technologią Eco-Drive. Jest to seria zegarków solarnych Citizen Eco-Drive oraz zegarki sterowane falami radiowymi Citizen Radio-Controlled.

Damski zegarek Citizen EM0503-83X Eco Drive


Męski zegarek Citizen BM7480-81E Eco Drive

ZegarkiEco-Drive cechuje wyjątkowo płaska koperta, a uzyskanie takiego efektu możliwe było dzięki zminimalizowaniu rozmiarów mechanizmu. Zegarki wykonane są z wysokojakościowych materiałów, a niektóre modele posiadają tytanowe koperty i bransolety, dzięki czemu są całkowicie antyalergiczne. Na szczególną uwagę zasługują w tej serii między innymi modele z chronografem, które wyróżnia dopracowany w każdym szczególe design łączący elegancki styl ze sportowym charakterem.


FILTRY0