Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Radio controlled

13-06-2018

Radio Controlled to technologia stosowana w zegarkach Citizen, która umożliwia synchronizację zegarka ze światowym czasem atomowym, który to z kolei ustalany jest za pomocą sześciu zaawansowanych technologicznie i najdokładniejszych zegarów atomowych. Umieszczone są one w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Japonii, a dwa z nich we Francji.Jak działa Radio-Controlled?

Niezależne od siebie zegary atomowe na całym świecie generują sygnał czasu. Po uśrednieniu pomiarów, główny nadajnik czasu emituje sygnał radiowy na falach długich. Następnie zegarek sterowany falami radiowymi:

  • odbiera sygnał wysłany z nadajnika głównego
  • przetwarza informacje otrzymane drogą radiową potrzebne do prawidłowego wyświetlenia czasu i daty
  • pokazuje prawidłowo skorygowany czas i datę na podstawie odebranych i przetworzonych informacji z imponującą dokładnością do 1 sekundy na milion lat.
Stylowy zegarek Citizen Radio Controlled


Technologia radio-controlled stosowana w zegarkach Citizen.Sterowane radiowo zegarki Citizen Radio-Controlled


Zegarki Citizen sterowane radiowo

Zaawansowane zegarki Radio-Controlled odbierające sygnał radiowy znajdziemy w specjalnej serii stworzonej przez markę Citizen. Dodatkowym atutem zegarków jest zastosowany w nich panel słoneczny. Wszystko to sprawia, że są niezwykle dokładne i niezawodne.Różnorodne wzornictwo sprawia, że bez względu na styl, każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. I tak np. Citizen AT8110-11A prezentuje tradycyjną stylistykę, Citizen JY0020-64E to ciekawy model analogowo-cyfrowy dla osób preferujących bransoletę, a Citizen AT8130-56L z kolei przedstawia design, który można traktować jako odzwierciedlenie dokładności zegarka.