Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Limitowany Citizen Bullhead z okazji 100-lecia marki

15-04-2019

Każdy miłośnik czasomierzy wie, że urodziny jego ulubionej marki przynoszą nowości w postaci specjalnej linii modeli. Te najbardziej wyjątkowe, okrągłe rocznice, obchodzone są ze szczególną pompą, a limitowane zegarki wypuszczane na rynek z tej okazji często wspominają najważniejsze osiągnięcia producenta. Niedawno 100-lecie istnienia obchodziła marka, zajmująca szczególne miejsce w świecie zegarmistrzostwa, a mowa oczywiście o marce Citizen. 

Limitowany, męski zegarek Citizen AV0075-70E Bullhead 100th Anniversary Limited Edition z tarczą w czarnym kolorze. Subtarcze na tarczy są również w czarnym kolorze ozdobione złotymi akcentami. Datownik jest w białym kolorze pomiędzy godziną drugą a trzecią.

Co niezwykle ważne, japońska firma nie tylko oferuje czasomierze sygnowane własnym logiem, ale jako największy producent podzespołów na świecie, dostarcza części dla innych marek z całego świata. Taki stan rzeczy nie mógłby się utrzymać bez prymatu w dziedzinie technologii, co po raz kolejny udowodniono w ramach 100 urodzin. Specjalna linia modeli Citizen 100th Anniversary Limited Edition to wyjątkowy zbiór będący chlubą marki, na którego czele stoi limitowany zegarek Citizen Bullhead.


Specjalna linia modeli Citizen 100th Anniversary Limited Edition

Ten okolicznościowy zegarek męski odwołuje się do pierwowzory wyprodukowanego w 1973 roku i dumnie prezentuje możliwości, jakie oferują zegarki Citizen. Już na starcie w oczy rzuca się jego oryginalny design, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest umiejscowienie przycisków. W przeciwieństwie do standardowych modeli, Citizen Bullhead zdaje się być obrócony o 90, dzięki czemu jego koronka stanowi centralny punkt, tuż nad indeksem godziny 12. 


Niespodzianki nie kończą się jednak na tym. Japończycy wiedzą, że bez odwagi nie da się osiągnąć spektakularnych efektów, a ich limitowany zegarek na 100-lecie marki podkreśla to z całą stanowczością. Specjalnie zaprojektowana koperta w połączeniu z unikalnym, szafirowym szkiełkiem o nad wyraz szerokim fazowaniu, nadaje czasomierzowi głębi, której nie da się przeoczyć. Jak można się było spodziewać, zegarek Citizen Bullhead równie nietypowo przejawia swoją funkcjonalność. Jego czarna tarcza wyróżnia się datownikiem  pomiędzy indeksem godziny 1 i 2, a także umiejscowioną na godzinie 9 subtarczą, która spełnia rolę wskaźnika rezerwy chodu. Wzrok przyciąga też zagadkowa wskazówka przeskakująca pomiędzy napisami "on" i "off", która poinformuje nas o tym czy ustawiony przez nas alarm jest włączony.

Sportowy, męski zegarek z mechanizmem solarnym. na 100 rocznice.


Citizen 100th Anniversary Limited Edition z szafirowym szkiełkiem odpornym na zarysowania.

Citizen Bullhead 100th Anniversary Limited Edition poza sporą dawką przyjemnych dla oka niespodzianek, reprezentuje wszystko to do czego przyzwyczaiły nas czasomierze japońskiego producenta. Ten elegancki zegarek na bransolecie wykonany został z doskonałej jakości stali, w bardzo ciekawym, ciemno-szarym kolorze. 


Jubileuszowy model prezentuje się bardzo solidnie, między innymi za sprawą wyraźnej segmentacji bransolety czy śrub na deklu otaczających wygrawerowaną informację o wydarzeniu, jakie upamiętnia Citizen Bullhead. 45mm szerokości i 16mm grubości, nie tylko wspaniale pasują do męskiego nadgarstka, ale zapewniają też miejsce na najważniejszy element znajdujący się we wnętrzu. Co jasne, limitowany zegarek wykorzystuje najwspanialsze osiągnięcie marki, a mianowicie solarny mechanizm Eco-Drive. Dzięki niemu czasomierz jest bardzo precyzyjny, a z jego funkcji możemy korzystać bez zamartwiania się o żywotność baterii.

Męski  Citizen AV0075-70E Bullhead 100th Anniversary Limited Edition na bransolecie i kopercie wykonanych ze stali w szarym kolorze.