TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 03-11-2017

40 lat Eco-Drive

W 2016 roku mija 40 lat od kiedy firma Citizen stworzyła zegarki z systemem Eco-Drive. Było to jednym z największych osiągnięć tej firmy, do dziś nazywane technologią jutra i wciąż niedoścignioną przez wielu innych producentów. Jest więc co świętować!

 

Marka Citizen świętuje w tym roku 40 lat unikatowej technologii Eco-Drive

 

Początkowo niewiele osób było przekonanych co do powodzenia tego wynalazku, z biegiem czasu idea nabrała jednak potencjału. Technologia umożliwiła produkcję zegarków solarnych, które zamieniają każde światło w energię potrzebną do pracy. Technologia Eco-Drive stała się największym wyróżnikiem marki na świecie. Panel słoneczny zaprojektowano tak, aby był niewidoczny i nie oddziaływał negatywnie na czytelność zegarka. Zminimalizowano także jego rozmiary, tak by koperta nie straciła swoich zgrabnych kształtów.

 

Jak działa taki mechanizm? Specjalne miniaturowe ogniwa umieszczone pod tarczą wychwytują promienie światła słonecznego oraz sztucznego, po czym przetwarzają w energię elektryczną. Co ciekawe moc magazynowana jest w akumulatorze, dzięki czemu zegarek może pracować nawet do 6 miesięcy bez ponownego dostępu do światła.

Technologii nie pozostawiono w jej pierwotnej wersji – jest wciąż udoskonalana. Dzięki temu powstał Eco-Drive Solar Ring. Światło nie jest absorbowane przez cała tarczę, lecz przenika przez pierścień zamocowany nad krawędzią tarczy. Sama tarcza może więc przybierać przy produkcji dowolne odcienie, dzięki czemu marka Citizen poszerzyła znacznie swoją ofertę pod kątem zróżnicowanego wyglądu zegarków.

Wielkim atutem systemu Eco-Drive jest jego proekologiczny charakter. Tak naprawdę wykorzystuje on odnawialne źródło energii - słońce. Zegarki nie wymagają montażu wymiennych baterii, a co za tym idzie nie trzeba ich wymieniać i stawać przed problemem utylizacji.

Jubileusz 40-lecia Eco-Drive to prawdziwy powód do dumy oraz dowód profesjonalizmu marki Citizen. Technologie jutra tworzone przez markę cieszą się popularnością oraz zaufaniem na całym świecie. 

 

Klasyczny, męski zegarek Citizen AW7013-05H  na skórzanym pasku w czarnym kolorze z różowo-złotą kopertą wykonaną ze stali. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z złotymi indeksami jak i wskazówkami.            Elegancki, męski zegarek Citizen AW7014-53A na srebrnej bransolecie z skromnymi paskami w kolorze różowego złota. koperta zegarka jest srebrna oraz wykonana ze stali. Tarcza zegarka jest srebrna z indeksami oraz wskazówkami w kolorze różowego złota.            Klasyczny, męski zegarek Citizen BT0001-12E na czarnym pasku wykonanym ze skóry oraz kopercie w srebrnym kolorze ze stali. Tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z jedną subtarczą. Wskazówki oraz indeksy są w srebrnym kolorze.

 

Zobacz wszystkie: ZEGARKI Z MECHANIZMEM SOLARNYM