Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
Jaki zegarek na narty wybrać? Zobacz 12 najlepszych zegarków do jazdy na nartach i snowboardzie!

Jaki zegarek na narty wybrać? Zobacz 12 najlepszych zegarków do jazdy na nartach i snowboardzie!

2023-02-10
Ferie zimowe to dla wielu osób najważniejsze dwa tygodnie w roku, czas kiedy mogą oddać się jeździe na nartach lub snowboardach. Trudno się temu dziwić - czas spędzany na stokach, w promieniach zimowego słońca, to doskonała okazja żeby rozruszać organizm i pozbyć się zbędnych stresów! Zapraszamy do poznania modeli, które świetnie sprawdzą się podczas beztroskiego szusowania!

Jak wybrać najlepszy zegarek do jazdy na nartach?

Jazda na nartach jest przyjemnym sportem pozwalającym aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, który może uprawiać prawie każdy, jednak obarczony ryzykiem wypadku. Warto pamiętać, że narciarstwo to nie tylko świetna zabawa i czas spędzany w towarzystwie bliskich osób, ale także prawdziwy trening, mogący pozytywnie wpłynać na samopoczucie i kondycję.
Zegarek na narty
Idealny zegarek na narty

Czy warto jeździć na nartach z zegarkiem?

Odpowiedź na to pytanie może z pozoru być łatwa i wskazywać na to, że podczas beztroskiej jazdy na nartach lub snowboardzie, zegarek nie jest do niczego potrzebny. Lepiej jednak pamiętać, że wizytując bazę narciarską na szczycie góry lub lodowca, nie można całkowicie zapomnieć o upływającym czasie. Wyciągi, restauracje i kolejki linowe działają w konkretnych godzinach, dlatego na stoku przyda się dobrze dobrany i odporny zegarek.

Czy potrzebny jest zegarek narciarski?

Oczywiście, można nie zabierać na narty zegarka lub zabrać jeden z już posiadanych, trzeba mieć jednak świadomość ryzyka uszkodzenia zegarka podczas szaleństw na stoku. Sporty zimowe wiążą się z kilkoma czynnikami, które mogłyby uszkodzić zegarek naręczny. Wybierając się na narty, najczęściej drastycznie zmieniamy klimat, co ma wpływ na to jaki zegarek będzie odpowiedni do zabrania w góry. Na stoku można spodziewać się niskich temperatur, często nawet kilkunasto stopniowych mrozów i większej niż w normalnych warunkach wilgoci. Wchodząc prosto ze stoku do restauracji można narazić zegarek na gwałtowną zmianę temperatur, a różnica może wynieść nawet kilkadziesiąt stopni Celsjusza.
Zegarek wyposażony w funkcje przydatne na narty
zegarek na jazdę na nartach
Podczas wyprawy na stoki często zabieramy ze sobą plecak ze sporą ilością przedmiotów, więc warto nie dodawać sobie zbędnego ciężaru za pomocą potężnego zegarka. Dodatkowo, o czym łatwo zapomnieć jeśli jest się doświadczonym raiderem, jest się narażonym na upadki i wstrząsy, których w normalnym funkcjonowaniu trudno doświadczyć. Zawsze istnieje ryzyko, że zostanie się przewróconym przez osobę trzecią. Nawet niegroźny dla człowieka upadek, może okazać się katastrofalnym dla zegarka. Ponadto, w czasie zimowego urlopu, każdego dnia wielokrotnie przekracza się sterowane elektronicznie bramki, jakie można spotkać przy wyciągach i kolejkach linowych. Wszystkie te urządzenia mogą emitować znaczne ilości promieniowania elektromagnetycznego, które może negatywnie wpływać na dokładność pracy zegarka.
Jest też argument praktyczny - nosząc zegarek naręczny nie trzeba za każdym razem zdejmować rękawic i wyciągać z kieszeni telefonu, wystarczy spojrzeć na przegub, ewentualnie odchylić odrobinę rękaw kurtki i już wiadomo która jest godzina.
Zegarek na narty to wygodne i praktyczne rozwiązanie
Wodoszczelny zegarek z zakręcaną koronką na narty

Co charakteryzuje dobry zegarek na narty?

Jak wynika z powyższej charakterystyki narciarstwa i środowiska, w którym sport ten jest uprawiany, narciarstwo wymaga zegarka, który jest odpowiednio przygotowany do specyficznych warunków.

Dlatego dobry zegarek, który miałby być używany na nartach powinien być:

 • wodoszczelny, o ile to możliwe wyposażony w zakręcaną koronkę,
 • odporny i przygotowany do pracy w niskich temperaturach,
 • posiadać konstrukcję zabezpieczoną przed wstrząsami,
 • lekki,
 • zabezpieczony przed szybkimi zmianami ciśnienia atmosferycznego
 • odporny na działanie pól magnetycznych.
Lista cech wygląda jakby opisywała wyłącznie zegarki stworzone od początku do końca z myślą o amatorach sportów zimowych. Na szczęście, na rynku jest wiele modeli skonstruowanych tak, by spełnić powyższe kryteria.
Koronka w czarnym zegarku Traser na narty
Zegarek na narty Smartwatch czy Zegarek klasyczny który wybrać

Klasyczny zegarek sportowy vs smartwatch na narty - co wybrać?

Wybierając się na narty można zastanawiać się jaki zegarek będzie lepszy - klasyczny czy smartwatch. Z pewnością oba typy mają swoje wady i zalety. Dlatego też postaramy się odpowiedzieć na możliwie najwięcej pytań i rozwiać wątpliwości, który rodzaj sprawdzi się lepiej.

Czy do jazdy na nartach można używać standardowych zegarków sportowych?

Oczywiście, że tak! Jeśli tylko są wodoszczelne i przystosowane do pracy w niskich temperaturach, to jak najbardziej sprawdzą się podczas wypadu na narty. Z pewnością, ogromną zaletą klasycznych, niepołączonych zegarków, jest długi czas działania zegarków kwarcowych i solarnych oraz zdolność zegarków mechanicznych do “samoładowania”, dzięki systemowi automatycznego naciągu. Ta cecha standardowych zegarków sportowych sprawia, że nie trzeba pamiętać o ładowarce, która jest niezbędna w przypadku smartwatcha.
Zegarek G-SHOCK Casio Mudmaster Carbon Core G-SHOCK X BURTON
Zegarek G-SHOCK Casio G-Squad Bluetooth Sync Step Tracker na narty
Nie bez znaczenia może mieć bardziej elegancki charakter standardowych zegarków sportowych, które będą lepiej wyglądały przy casualowym outficie, wybieranym na kolację w hotelowej restauracji. Wielu Klientów chętnie zakłada koszulę i klasyczne spodnie, do których smartwatch nie zawsze pasuje.
Innym istotnym atutem “zwykłych zegarków”, może być szafirowe szkło. Tego typu szkło jest najlepszym co do tej pory stworzono do stosowania we wszystkich rodzajach zegarków, jest odporne na zarysowania i trwałe.
Zegarek G-SHOCK Casio Mudmaster Carbon Core Guard szkło szafirowe
 Czarny Zegarek męski Garmin Instinct SOLAR Tactical Edition Black na narty

Co daje zabranie smartwatcha na wyjazd na narty?

Narciarstwo i snowboarding to wspaniały trening aerobowy, pomagający wzmocnić mięśnie, poprawić krążenie i popracować nad kondycją ruchową. Kilka dni spędzonych intensywnie na stokach potrafi znacząco poprawić kondycję i samopoczucie, szczególnie jeśli zimą ogranicza się swoje rutynowe treningi biegowe lub rowerowe w związku ze złą pogodą. Dlatego dobrym pomysłem może być zabranie na ferie jednego z szerokiej gamy sportowych smartwatchy. Dysponują one funkcjami nieosiągalnymi dla klasycznych zegarków, mogącymi pomóc w pracy nad formą. Smartwatch okaże się przydatny także podczas spacerów w chwili przerwy od jazdy na nartach. Najlepsze modele mogą nawet pomóc zaplanować dzień odpoczynku, który pomoże zregenerować organizm i uniknąć przeciążenia.

Wybierając smartwatch, zyskuje się dodatkowe funkcje jak na przykład:

 • stały pomiar tętna dostarczający wiedzy o intensywności treningu,
 • pomiar nasycenia krwi tlenem,
 • pomaga uniknąć przetrenowania w warunkach górskich,
 • dokładną informację o liczbie spalanych kalorii, która pozwoli zaplanować posiłki,
 • informację o przebytym dystansie, prędkości poruszania się i wysokości na jakiej uprawia się sport,
 • w niektórych modelach dostępne są także mapy stoków narciarskich i nawigacja, przydatne jeśli zboczy się z wytyczonego szlaku,
 • ułatwione planowanie regeneracji po intensywnym treningu.
Zegarek Polar Ignite 3 idealna propozycja na narty
Trwały zegarek na narty czarny Traser P99 Q Tactical Blue Rubber Strap z niebieską tarczą

Czy zegarki narciarskie wytrzymują długo, biorąc pod uwagę surowe warunki panujące na stokach i wymagające aktywności?

Jeśli odpowiednio wybierzemy zegarek narciarski, to nie musimy się obawiać o jego trwałość. Wśród produkowanych dziś zegarków, zarówno klasycznych jak i inteligentnych, bez trudu można znaleźć takie, które będą zbudowane w sposób trwały, pozwalający im przetrwać nie tylko mróz i wilgoć, ale także upadki.
Przed dokonaniem zakupu warto upewnić się czy wybrany model spełnia wszystkie kryteria tworzące zegarek narciarski. Na szczęście nie jest to trudne, ponieważ producenci chętnie informują o wzmocnionej konstrukcji swoich wyrobów. Poznanie dokładnej specyfikacji będzie gwarancją, że zegarek bez szwanku wróci z zimowego urlopu i nie będzie “drogą jednorazówką”.
Wytrzymały zegarek na narty
Zegarek G-SHOCK Casio Mudmaster Carbon Core męski

Sportowy zegarek na narty

Prawdziwy sportowy zegarek od uznanego producenta bez trudu poradzi sobie w zimowych warunkach. By ułatwić poznanie najlepszych modeli standardowych zegarków narciarskich, przygotowaliśmy listę modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Zegarki G-SHOCK - absolutna wytrzymałość od 40 lat

Zegarki Casio G-SHOCK to z pewnością najbardziej znane, ultra-wytrzymałe zegarki świata. W ofercie japońskiej marki jest wiele modeli wprost stworzonych do wykorzystania na stokach narciarskich. Wszystkie modele G-SHOCK są wodoszczelne, zabezpieczone przed wstrząsami i przystosowane do działania w naprawdę niskich temperaturach. Ich koperty są lekkie i dostępne w wielu kolorach. Dodatkowo, mechanizmy są niewrażliwe na działanie pola magnetycznego.
Zegarek na narty logo
Męski czarny Zegarek G-SHOCK Casio RANGEMAN na narty
Linia G-SHOCK RANGEMAN GW-9400 to cyfrowe modele, wyposażone w przydatne na stoku funkcje. Dzięki zastosowaniu trzech sensorów - termometru, barometru i kompasu, oferuje użyteczne informacje takie jak wysokość na jakiej znalazł się właściciel czy aktualna temperatura i ciśnienie atmosferyczne. Dodatkowo, zegarek może automatycznie zapamiętać takie informacje jak najwyższa i najniższa osiągnięta wysokość oraz sumaryczna wartość podejścia i zejścia. Rangeman to jeden z najpopularniejszych modeli marki G-SHOCK, który został sprawdzony w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach jakie można sobie wyobrazić. Jest trwały, prosty w obsłudze i doskonale czytelny zarówno w dzień jak i w nocy.
Casio G-SHOCK Mudmaster GWG-1000 to kolejna z ikon marki. Zegarek stworzony z myślą o przetrwaniu w wodzie, śniegu, błocie i piasku posiada wskazówki i wyświetlacz, dzięki czemu ma naprawdę bogaty wachlarz funkcji. Jego konstrukcja została wyposażona w szkło szafirowe i dodatkowo zabezpieczona przed wpływem ciągłych wstrząsów, jakie mogą pojawiać się podczas jazdy po muldach. Mudmaster, tak jak Rangeman GW-9400, oferuje trzy czujniki - barometr, kompas i termometr. Barometr jest zdolny do przekazania dokładnych informacji o wysokości w zakresie od -700 do 10 000 metrów, czyli w każdym miejscu na powierzchni Ziemi. Dodatkowo, wyposażony jest w możliwość odbioru radiowego sygnału czasu, co pozwala mu automatycznie dostosować wskazania do strefy czasowej odpowiedniej dla narciarskiego kurortu.
Zegarek G-SHOCK Casio Mudmaster Carbon Core Black Out czarmy zegarek na narty
Czarny Zegarek G-SHOCK Casio G-SQUAD BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER na narty
Od niedawna oferta marki G-SHOCK obejmuje też serięG-SHOCK G-SQUAD, która przeznaczona jest dla osób aktywnie trenujących bieganie. Oferowane modele dostępne są z wyświetlaczami lub wyświetlaczami i wskazówkami. Podstawowe warianty oferują możliwość połączenia z telefonem za pomocą technologii Bluetooth i potrafią mierzyć kroki. Prawdziwym królem tej serii jest GBD-H1000 Heart Rate Monitor Bluetooth, który jak sama nazwa wskazuje wyposażony został w czujnik monitorujący pracę serca. Dodatkowo zegarek może też monitorować poziom tlenu we krwi. Ten połączony model nie tylko mierzy to jak pracuje serce właściciela, ale też dystans, prędkość i czas treningu, co jest możliwe, dzięki synchronizacji z systemem GPS. G-SHOCK GBD-H1000 to fantastyczne połączenie legendarnej japońskiej trwałości oraz najnowszych rozwiązań jakie można znaleźć w sportowych smartwatchach, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na nartach. Technologia Casio Solar Powered stale uzupełnia energię, gdy zegarek jest wystawiony na światło słoneczne. Dodatkowo można go ładować za pomocą kabla USB.
Zegarki G-SHOCK są trwałe i niemal niezniszczalne. Oferowane są w wielu interesujących wariantach kolorystycznych, co dodatkowo pozwala dobrać je do posiadanego stroju narciarskiego, by na stoku prezentować się doskonale.
Zegarek G-SHOCK Casio G-SQUAD BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER róźne kolory na narty
Logo Zegarek Traser na narty

Zegarki Traser - sprawdzone przez wojsko, doskonałe do sportu

Szwajcarska marka traser to producent, który specjalizuje się w produkcji zegarków taktycznych, czyli przystosowanych do wykorzystania przez wojskowych, a także ratowników, policjantów i strażaków. Wszystkie zegarki traser wyposażone są w niewymagające żadnego źródła energii podświetlenie, które działa przez 24 godziny na dobę. Sprawia ono, że zegarki traser są zawsze czytelne. Zegarki traser przypadną do gustu klientom, którzy szukają sportowego zegarka ze wskazówkami, klasyczną tarczą i pozbawionego wszelkich zbędnych elektronicznych gadżetów.
Seria traser P96 Outdoor Pioneer to kolekcja outdoorowych modeli, których koperty powstały z trwałego i niezwykle odpornego kompozytu GFRP (glass fiber reinforced polymer). Taki materiał zapewnia lekkość - najcięższy model z gamy waży zaledwie 102 gramy. GFRP gwarantuje także odporność na działanie warunków atmosferycznych i wstrząsów. Zależnie od indywidualnych preferencji można wybrać zegarek trójwskazówkowy lub wyposażony w komplikację stopera. Do wyboru są też różne kolory tarcz - czarny, szary, zielony i zielony petrol, a także trzy rodzaje pasków - gumowy, materiałowy typu NATO i skórzany typu NATO. Wszystkie modele mają średnicę 44 milimetrów i są wodoszczelne do 200 metrów. Ich szkła powstały z syntetycznego szafiru. W zegarkach zastosowano podświetlenie trigalight, na które producent udziela 10 lat gwarancji. We wnętrzu pracują kwarcowe mechanizmy Ronda, stworzone z myślą o zegarkach sportowych.
Czarny Zegarek na narty Traser P96 OdP Evolution Chrono Black Rubber Strap z podświetleniem trigalight
Edycja specjalna Zegarek Traser P96 Outdoor Pioneer Patriota Edycja Specjalna
Dzięki współpracy szwajcarskiej firmy traser i polskiego dystrybutora tych zegarków, polscy Klienci mają okazję kupić specjalny wariant P96 Outdoor Pioneer o nazwie Patriota Edycja Specjalna. To model przygotowany z myślą o Klientach ceniących polskie barwy narodowe i chcących pokazać swoją dumę z bycia Polakiem. Zainteresowanych odsyłamy do recenzji: /przewodnik/marki-i-kolekcje-zegarkow/recenzja-zegarka-traser-patriota-edycja-specjalna.html
Nowość marki - linia traser P99 Q Tactical to również doskonały zegarek narciarski. Model ten jest kolejną ewolucją zegarka taktycznego dla profesjonalistów i który został doskonale wyceniony. Dzięki przystępnej cenie wielu klientów ma okazję przekonać się o zaletach tego rodzaju zegarków. W modelu P99 Q Tactical zastosowano mechanizm Ronda 517, stworzony specjalnie na potrzeby zegarków wykorzystujących świecące rurki trigalight. Silnik tego mechanizmu jest znacznie silniejszy niż w typowych zegarkach sportowych co sprawia, że może poruszać dużymi i ciężkimi wskazówkami, nawet w warunkach wstrząsów i uderzeń.
Zegarek Traser P99 Q Tactical Blue Rubber Strap zegarek z niebieską tarczą na narty
Zegarek Traser P99 Q Tactical Blue Rubber Strap z podświetlonymi wskazówkami na narty
Wskazówki modeli P99 Q Tactical faktycznie są duże, a co za tym idzie duże są też świecące rurki zapewniające idealną czytelność w nocy. Dzięki temu, że niezależnie od koloru tarczy zegarka, wskazówki kontrastują z jej powierzchnią, model jest bardzo czytelny. Koperta P99 wykorzystuje technologię, jaką traser stworzył dla wojska - Double Case - czyli podwójną kopertę, na którą składa się stalowy cylinder zamontowany w zewnętrznym płaszczu z polimeru wzmacnianego włóknem węglowym. Taka dwuczęściowa konstrukcja minimalizuje wpływ wstrząsów na zamknięty wewnątrz mechanizm. Zegarek jest wodoszczelny do 200 metrów, wyposażony w szafirowe szkło i zabezpieczony przed działaniem pól magnetycznych. Jego obudowa ma średnicę 46 milimetrów.
Decydując się na zegarek traser zyskuje się pewność, że posiadany zegarek jest przygotowany przetrwać wszystko to, na co może go narazić właściciel.

Zegarki Timex UFC - przygotowane do walki w każdych warunkach

Amerykańska marka Timex to producent, którego zegarki należą do najpopularniejszych na świecie. Stało się to możliwe dzięki kombinacji wysokiej jakości, ciekawych rozwiązań technicznych i doskonałej ceny oferowanych produktów. Od ubiegłego roku marka jest oficjalnym chronometrażystą UFC - największej i najważniejszej na świecie organizacji zrzeszającej zawodników mieszanych sztuk walki. W tej kolekcji oferowane są modele, które spełniają kryteria zegarków narciarskich.
Zegarek na narty Timex UFC
Czarny Zegarek Timex UFC Oversize na pasku z tworzywa sztucznego na narty
Zegarek Timex UFC Oversize to wyposażony w negatywny wyświetlacz zegarek o powiększonej do 200 metrów wodoszczelności i licznych przydatnych funkcjach, takich jak stoper, wyświetlanie czasu z dwóch stref czasowych, alarm i stoper. Wyposażony jest w autorski system podświetlania tarczy Indiglo, który do działania wykorzystuje zjawisko elektroluminescencji. Koperta zegarka ma 50 milimetrów średnicy i ma konstrukcję zabezpieczającą mechanizm przed działaniem wstrząsów. Wszystkie funkcje obsługuje się za pomocą przycisków, które są odpowiednio duże, by dało się ich wygodnie używać nawet w rękawicach narciarskich. Dowiedz się więcej o różnicach między elektroluminescencja vs. luminescencja: /przewodnik/funkcje-zegarka/elektroluminescencja-vs-luminescencja-czym-sie-roznia.html
Dla Klientów lubiących zegarki ze wskazówkami, dobrym wyborem będzie model Timex UFC Colossus, który łączy wskazania analogowe z cyfrowymi. Stylistyka tego modelu została zainspirowana oktagonem, w którym odbywają się starcia zawodników mieszanych sztuk walki. Czarna koperta i tarcza rozświetlone zostały wskazówkami i indeksami w kolorze złotym, dzięki czemu zegarek przyciąga uwagę i jest doskonale czytelny, nawet w pełnym słońcu - co jest ważne podczas pobytu na górskich szlakach. Szerokość koperty to 45 milimetrów, jej wodoszczelność określono na 100 metrów, a całość również została zabezpieczona przed oddziaływaniem wstrząsów. Poza prezentacją czasu zegarek oferuje też alarm, datownik z wiecznym kalendarzem i podświetlenie Indiglo.
Zegarek UFC Colossus czarny ze złotymi detalami na narty
Zegarki Timex Combat i Timex UFC Impact jako zegarki na narty
Modele Timex UFC Combat i Timex UFC Impact to rozsądne cenowo propozycje dla każdego, kto nie chce wydawać zbyt dużo na zegarek narciarski. To modele w dużych i lekkich kopertach na solidnych paskach z tworzyw sztucznych. Model UFC Combat ma 53 milimetry średnicy, a odrobinę mniejszy UFC Impact mierzy 50 milimetrów. Ich zaawansowane, kwarcowe mechanizmy oferują między innymi podświetlenie Indiglo oraz kilka dodatkowych funkcji, takich jak chronograf, dwie strefy czasowe, alarm, rozbudowany datownik i możliwość prezentacji czasu w formatach 12 i 24 godzinnym. Model UFC Combat TW5M51800 ma czarno-szarą kopertę i pasek. Timex przygotował trzy wersje modelu UFC Impact - TW5M52900 w kolorze khaki z pozytywnym wyświetlaczem, TW5M52800 czarny z dodatkami czerwieni i pozytywnym wyświetlaczem oraz TW5M53000 czerwono-pomarańczowy z negatywnym wyświetlaczem.
Zegarki Timex UFC to modele o nowoczesnej, agresywnej stylistyce, które są trwałe i posiadają liczne dodatkowe funkcje. Energooszczędne podświetlenie tarczy Indiglo czyni je czytelnymi i praktycznymi w każdych warunkach, a dodatkowo pomaga łatwo regulować funkcje i wskazania zegarka w ciemnościach. Zegarki Timex są objęte dwuletnią gwarancją producenta.
Zegarek Timex UFC Icon Chronograph zegarek na narty
Smartwatch na narty i snowboard

Smartwatch na narty

Wysokiej jakości sportowe smartwatche są oczywiście przystosowane do wykorzystywania podczas uprawiania narciarciarstwa i snowboardingu. Jeżdżąc z tego typu wearables można zapisywać dane z sesji narciarskich, które później będą możliwe do przeanalizowania w zegarku lub podłączonym telefonie, co pozwoli właścicielowi śledzić swoje postępy i planować intensywność treningów. Najlepsze modele oferuje znacznie więcej i potrafią skutecznie umilać czas podczas uprawiania sportów.

Smartwatch Polar - nauka i technologia w służbie sportowcom

Polar to Fiński producent, którego doświadczenie w produkcji urządzeń typu wearables, jest największe na świecie. Od kilkudziesięciu lat marka jest zaangażowana w rywalizację sportowców, pomagając im przekraczać własne granice wydolności i osiągać maksimum podczas treningów. W 1977 roku, marka Polar zgłosiła pierwszy wniosek patentowy, dotyczący rozwiązań które w przyszłości stały się podstawą dzisiejszych smartwatch dla sportowców. Wśród osiągnięć producenta są między innymi pierwszy na świecie bezprzewodowy monitor pracy serca, pierwszy komputer kolarski z pomiarem pracy serca, opracowanie technologii Ownzone - dobierania odpowiedniej intensywności treningu dla sportowca na podstawie tego jak pracuje jego serce. Polar Flow to darmowa, międzyplatformowa usługa webowa, dzięki której sportowcy korzystający z wearables mogą śledzić postępy i planować dalsze treningi.
Logo Polar smartwatch na snowboard i narty
Zegarek Polar Ignite 3 Greige Sand na szarym pasku na narty i snowboard
Polar Ignite 3 to najnowsza odsłona popularnego modelu dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. Interfejs zegarka wyróżnia się niezwykłą płynnością działania, a lokalizacja z pomocą GPS jest najlepsza w jego klasie. W tym modelu zastosowano najnowocześniejsze czujniki optyczne, korzystające z aż 10 diod, dzięki czemu pomiar tętna i tlenu we krwi jest precyzyjniejszy niż w konkurencyjnych modelach. Polar Ignite 3 nie tylko pozwala monitorować treningi i postępy, ale jest także zdolny podpowiadać właścicielowi jaka aktywność będzie najlepsza danego dnia lub czy nie jest to dobry dzień na przerwę w treningach.
Zegarek został skonfigurowany w taki sposób, by pomóc osiągnąć dobrą kondycję. Doskonałe czujniki, dokładne śledzenie tego jak pracuje organizm i dopracowane algorytmy sprawiają, że zegarki Polar Ignite 3 precyzyjnie obliczają zużyte kalorie. Będzie to ważną informacją dla osób planujących pracować nad swoją kondycją i wagą. Możliwość monitorowania snu i delikatnego budzenia, które zawsze odbędzie się we właściwym momencie, to kolejne unikalne zalety, jakie oferuje zegarek Ignite 3. Ignite 3 jest też bardzo praktyczny - ładuje się błyskawicznie, dzięki sprawdzonej technologii szybkiego ładowania, które nie niszczy akumulatora. W trybie oszczędzania energii maksymalny czas treningu może wynieść aż 100 godzin! Trening w trybie maksymalnej dokładności może trwać nawet do 30 godzin. W pełni naładowany Ignite 3 pracuje do 5 dni w trybie zegarka.
Smartwatch Polar Ignite 3 na różowym pasku
Różne warianty smartwatcha na narty Polar Ignite
Polar Ignite 3 ma okrągłą obudowę o średnicy 43 milimetrów i niewielkiej grubości - 9,5 milimetra. Jego niska masa - 35 gram z paskiem - sprawia, że nie przeszkadza podczas ćwiczeń i nie przesuwa się na ręku, dzięki czemu pomiary są dokładniejsze. Dostępny jest w kilku kolorach, dlatego z powodzeniem może być to zegarek narciarski dla kobiet i mężczyzn. Zegarki sprzedawane są w wersjach z paskami S/M i L, by można je było lepiej dopasować do nadgarstka i były wygodniejsze w noszeniu.
Najmocniejszym i najbardziej zaawansowanym modelem od fińskiej marki jest zegarek Polar Grit X Pro oraz jego flagowa wersja Grit X Pro Titanium. To prawdziwy outdoorowy zegarek sportowy klasy premium. By sprostać każdemu wyzwaniu na świeżym powietrzu zegarek wyposażony jest w szafirowe szkło, jego wodoszczelność określono na 100 metrów, a zakres temperatur w jakich zegarek będzie pracował precyzyjnie to -20/+50 stopni Celsjusza. Doskonałym potwierdzeniem najwyższej jakości tej konstrukcji jest fakt, że zegarki Polar Grit X Pro pozytywnie przeszły proces certyfikacji przedmiotów zgodnie z normą wojskową MIL-STD-810G. W tej normie badane są między innymi zdolności przedmiotów do przetrwania w niskich temperaturach, miejscach o wysokiej wilgotności oraz to, czy są odporne na wstrząsy i uderzenia.
Zegarek Polar GRIT X PRO stalowa czarna koperta
Złoty smartwatch na beżowym pasku Polar GRIT X PRO na narty i snowboard
Ten wyjątkowy smartwatch jest w stanie współpracować z satelitami systemów GPS, Galileo, QZSS i Glonass, co czyni go niezwykle dokładnym. Umożliwia też obserwowanie profili trasy - przewyższeń, nawigację “zakręt po zakręcie” oraz powracanie do punktu startu. Korzystając z aplikacji Komoot można wysłać do zegarka trasy narciarskie i porównać swoje wyniki z tymi osiąganymi przez innych narciarzy z całego świata. Oprócz funkcji bazujących na nawigacji satelitarnej Grit X Pro zaopatrzony jest w kompas i wysokościomierz. Może wskazywać prognozę pogody i informację na temat wschodów i zachodów słońca. Pomaga odpowiednio uzupełniać energię i nawadniać organizm podczas wielogodzinnych sesji treningowych, takich jak całodzienny wypad na narty czy trening maratoński. Pozwala na wygodne sterowanie muzyką odtwarzaną z telefonu, sprawiając, że nie trzeba sięgać po telefon, by zmienić aktualnie odtwarzaną piosenkę lub wyregulować głośność odtwarzania muzyki.
Obudowa Grit X Pro ma średnicę 47 milimetrów, a wersja ze stalową ramką waży zaledwie 79 g z paskiem. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne w modelu wykorzystującym stal szlachetną, co nadaje modelowi charakteru unisex. W ofercie jest też wariant z tytanową ramką, który w zestawie ma dwa, łatwe do zamiany paski. Zegarek wyposażono w czytelny w słońcu ekran dotykowy w technologii MIP o przekątnej 1,2 cala. Akumulator pozwala na ciągły trening, trwający nawet do 40 godzin w trybie największej dokładności. Producent zadbał także o szeroki wybór akcesoriów, które dodatkowo rozszerzają możliwości tych sportowych smartwatchy. Są one kompatybilne z czujnikiem pracy serca zakładanym na klatkę piersiową, który pozwala na jeszcze dokładniejsze kontrolowanie treningów.
Zegarek Polar GRIT X PRO brązowo-miedziany na brązowym pasku na snowboard
Aplikacja Polar Flow do smartwatchy Polar na narty i snowboard
Fiński Polar oferuje wiele wariantów pasków, co pozwala łatwo odmieniać charakter tych zaawansowanych smartwatchy. Dane zbierana z zegarków Polar Grit X Pro oraz Ignite 3 mogą być przesyłane do aplikacji Polar Flow lub aplikacji firm zewnętrznych takich jak Strava, Komoot, Adidas Running, Nike Running Club, Relieve oraz TrainingPeaks. Na przykład TrainingPeaks pozwala na bieżąco monitorować parametry organizmu takie jak kondycja, forma i zmęczenie, a dzięki czytelnej interpretacji tych parametrów na wykresie pomagają łatwo zorientować się w ogólnym stanie organizmu. Sportowe smartwatche fińskiej firmy Polar wyróżnia dopracowana, spójna stylistyka, która podoba się zarówno mężczyznom jak i kobietom.

Smartwatch Garmin - dla sportowców, dla komandosów, dla Ciebie

Garmin to firma założona w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a jej aktualna siedziba znajduje się w Szafuzie, w Szwajcarii. Jest to producent, który wyspecjalizował się w produkcji odbiorników GPS, wearables, a także profesjonalnych komputerów dla nurków i elektronicznych instrumentów, wykorzystywanych w samolotach, śmigłowcach i łodziach. Niektóre z modeli wyposażone są w “egzotyczne” funkcje, jak na przykład kalkulator balistyczny, umożliwiający planowanie długodystansowych strzałów z broni wyborowej.
Logo Garmin smartwatch na narty i snowboard
Szary smartwatch męski Garmin Instinct 2 Solar na narty i snowboard
Dla osób, które szukają zegarka tylko do wykorzystania na nartach (lub podczas uprawiania innego sportu) trafionym wyborem będzie Garmin Instinct 2 Solar, czyli model zbudowany z myślą o długiej pracy - jako smartwatch potrafi działać nawet 28 dni, a solarne ładowanie sprawia, że zapas energii jest niewyczerpany. Instinct 2 Solar potrafi działać do 30 godzin w trybie treningowym, z aktywnym stałym monitoringiem GPS. Taki wynik wystarczy na kilka dni treningów na stoku. Monochromatyczny wyświetlacz jest czytelny w słońcu, co pozwala łatwo przełączać tryby sportowe, wśród których znalazły się tryb snowboardowy, narciarski oraz stworzony z myślą o biegach narciarskich.
Zegarek obsługuje się przyciskami umieszczonymi po bokach koperty, co może w pierwszej chwili wydawać się dość archaicznym rozwiązaniem. Jednak po dłuższej chwili korzystania łatwo dostrzec jego zalety - zegarek można obsługiwać w rękawiczkach i nie pojawia się problem niemożliwości przełączenia funkcji na dotykowym ekranie, gdy palce są mokre.
Przyciski w smartwatchu Garmin Instinct 2 Solar na narty
Szary smartwatch na narty i snowboard Garmin Instinct 2 Solar na silikonowym pasku
Zegarek Garmin Instinct 2 Solar potrafi monitorować pracę serca i poziom tlenu we krwi. Funkcja Body Battery daje możliwość błyskawicznego sprawdzenia aktualnego poziomu stresu organizmu i zaplanowania trenigu lub odpoczynku. Można na niego ściągnąć specjalnie zaprojektowane plany treningowe i widżety, pozwalające przystosować go do najróżniejszych dyscyplin sportowych. Zegarek współpracuje z systemami GPS, Glonass i Galilelo, wyposażony jest w kompas, termometr i barometr, dzięki którym jest doskonałym narzędziem do wykorzystywania w górach.
Zegarek Garmin Instinct 2 Solar ma jeszcze jeden atut, który sprawia, że będzie wygodny podczas zimowych wakacji. Garmin Pay to system płatności zbliżeniowych, obsługiwanych także przez polskie banki. Pozwala on zapłacić przystawiając zegarek do terminala płatniczego. To kolejna funkcja sprawiająca, że nie trzeba sięgać do kieszeni po portfel schowany głęboko w jednej z wewnętrznych kieszeni kurtki narciarskiej, gdy trzeba zapłacić za gorącą czekoladę lub kawę.
Garmin Instinct 2 Solar płatność zbliżeniowa
Nawigacja w smartwatchu Garmin Fenix 7 Sapphire Solar
Z kolei osoby, które chciałby mieć zegarek narciarski, treningowy i codzienny w jednym powinny przyjrzeć się modelom z serii Garmin Fenix 7 i Epix 2. To najlepiej wyposażone smartwatche marki, projektowane z myślą o wykorzystaniu w każdych warunkach i podczas każdej aktywności. Linia Fenix przez wiele lat była flagowym modelem amerykańskiego producenta. Łączy w sobie najnowsze rozwiązania i solidną konstrukcję. Najnowsza, siódma generacja posiada kolorowy wyświetlacz, który można obsługiwać dotykowo. Można też przestawić zegarek w tryb obsługi przy pomocy przycisków, co ma swoje ogromne zalety. Wyposażenie tego modelu jest kompletne - pełna możliwość synchronizacji z systemem nawigacji satelitarnej, mierzenie rytmu serca i poziomu tlenu we krwi, pomiar zużytych kalorii i wiele więcej.
Zegarki Garmin Fenix 7X Sapphire Solar to prawdziwe luksusowe smartwatche wyposażone w ładowanie solarne i wykonane z najlepszych materiałów znanych z najlepszych szwajcarskich zegarków mechanicznych. Do produkcji Fenix 7 Sapphire Solar wykorzystywane są tytan, GFRP - polimer wzmacniany włóknem szklanym , szafirowe szkło i oferują także płatności zbliżeniowe oraz 32 GB wewnętrznej pamięci, pozwalającej zapisać ulubioną muzykę. Playlistę można odtwarzać w słuchawkach Bluetooth połączonych bezpośrednio do zegarka. Zegarek jest wyposażony też w łączność Wi-Fi sprawiającą, że wszystkie aktualizacje oprogramowania odbywają się automatycznie. Zegarki Fenix 7 obsługują widżety, pozwalające rozszerzać ich funkcjonalność. Docenią to na przykład cukrzycy, korzystający z systemów monitorowania glikemii - wgrywając odpowiedni widżet będą mogli na ekranie zegarka na bieżąco kontrolować aktualny poziom cukru we krwi.
Zegarek męski Garmin Fenix 7X Sapphire Solar na narty i snowboard
Garmin Fenix 7 ze srebrną kopertą na czarnym silikonowym pasku
Tak samo jak w przypadku modelu Instinct 2 Solar, tak i Fenix oferuje przygotowane z myślą o narciarzach tryby sportowe. W zegarku wgrane są też mapy całego świata, które obejmują również trasy narciarskie z ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Jeśli właściciel lubi zboczyć z wyznaczonego szlaku, to dokładne mapy topograficzne pomogą mu wrócić bezpiecznie do bazy. Gdyby po drodze zaskoczył go zmrok, to Fenix 7X Sapphire Solar jest wyposażony w latarkę LED. Mimo dużego rozmiaru - koperta ma 51 milimetrów średnicy - zegarek waży mniej niż 90 gram. Zegarek potrafi działać do 16 godzin w trybie sportowym, uwzględniającym największą częstotliwość pomiarów pozycji i przesyłanie muzyki przez Bluetooth. Energooszczędny tryb treningowy pozwala na zmierzenie treningu, który mógłby trwać nawet 213 godzin, bez wykorzystania doładowywania solarnego. Fenix 7X Sapphire Solar wyposażony jest w czytelny w słońcu wyświetlacz typu memory-in-pixel, który jest energooszczędny.
Decydując się na zegarek z kolorowym wyświetlaczem MIP warto mieć świadomość, że kolory na takim ekranie nie są tak żywe jak te wyświetlane na przykład na ekranach telefonów komórkowych, wyposażonych w szereg rozwiązań i algorytmów poprawiających obraz. Garmin, będący producentem, który słucha opinii swoich klientów stworzył więc model Epix 2 Sapphire, który jest rozwinięciem modelu Fenix 7.
Smartwatch Garmin Epix 2
Garmin Epix 2 Sapphire na szarym pasku
Epix 2 otrzymał ekran Amoled z funkcją always on, który oferuje pełną paletę żywych barw i wygląda świetnie zarówno w pełnym słońcu, jak i w ciemnościach. Taki ekran ma też wyższą rozdzielczość niż stosowany w Fenixach MIP, przez co wszystkie czcionki wyświetlane na nim są ostrzejrzejsze, a na wyświetlaczu mieści się więcej informacji. Znaczna część specyfikacji jest taka jak w opisanym wcześniej modelu Fenix 7X Sapphire Solar. Do najważniejszych różnic należą - rodzaj ekranu, mniejszy rozmiar - 47 milimetrów, brak latarki LED i ładowania solarnego oraz czas pracy po pełnym naładowaniu. Epix 2 Sapphire może działać do 10 godzin w trybie treningu o najwyższej dokładności i przesyłaną przez Bluetooth muzyką, a w energooszczędnym trybie treningowym może działać do 75 godzin.
Epix drugiej generacji to fantastyczny zegarek na narty i na co dzień. Osoby, które lubią wędrówki z dala od cywilizacji i hoteli będą musiały jednak zaopatrzyć się w powerbank, który umożliwi naładowanie zegarka na odludziu. Garmin stworzył cały ekosystem urządzeń typu wearables. Są w nim zegarki i akcesoria do nich - takie jak pas na klatkę piersiową monitorujący tętno, czujnik dynamiki biegu czy uchwyt rowerowy i czujniki kadencji. Na ekosystem składają się także aplikacje do telefonów, widżety, które można wgrać do zegarków, a nawet połączona waga, dająca możliwość precyzyjnego monitorowania zmian masy ciała.
Epix smartwatche na narty oraz snowboard
Różne warianty kolorystyczne smartwatchy Garmin Epix 2 Sapphire na narty lub snowboard
Kolejną zaletą wyrobów amerykańskiego koncernu jest duża możliwość personalizacji zegarków Fenix 7 i Epix 2. W ofercie jest wiele łatwo wymiennych pasków - gumowych, skórzanych oraz takich które łączą gumę fluorową i skórę. Osoby nie noszące wyrobów skórzanych z pewnością docenią możliwość wyposażenia modeli Epix w materiałowe paski z tkaniny żakardowej. Z kolei posiadacze Fenixa 7X będą mogli dokupić do swojego zegarka tytanową bransoletę.

Zegarek narciarski - podsumowanie

Chociaż może się wydawać, że nie ma zbyt wielu zegarków stworzonych specjalnie z myślą o narciarzach, to po bliższym zapoznaniu się z ofertą różnych producentów widać, że niemal każdy może znaleźć model odpowiadający jego indywidualnym gustom. Oferta produktów, które świetnie sprawdzą się podczas wyprawy na narty jest naprawdę długa, a poszczególne jej pozycje są bardzo zróżnicowane. Wśród zegarków klasycznych odpowiednie będą modele o wzmocnionej konstrukcji, powiększonej wodoszczelności i wstrząsoodporności.
Zegarek lub smartwatch na narty i snowboard
Czarny zegarek Timex UFC idealny na snowboard
Zegarki Timex UFC będą dobrym wyborem dla osób, które szukają zegarka na narty, jednak nie chcą przeznaczać na niego zbyt dużej kwoty. Modele UFC oferowane są w różnych wariantach stylistycznych, a cechą wspólną wszystkich jest duża liczba funkcji, które można obsługiwać przy pomocy przycisków i wygodne podświetlenie Indiglo.
Oferta G-SHOCK to coś dla osób, które chciałyby mieć wyrób nie tylko trwały ale szukają także lifestylowego akcesorium. Wiele modeli oferowanych jest w ciekawych, często limitowanych, wariantach kolorystycznych!
Białe zegarki G-Shock na pasku na narty i snowboard
Zegarek traser czarny na narty
Taktyczne zegarki traser, które powstają przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia marki w produkcji zegarków dla wojska, są trwałe i zawsze czytelne. Wyglądają jak normalny zegarek, jednak ich możliwości przetrwania najcięższych warunków czynią je idealnymi do wykorzystania na stokach.
Dla osób chcących monitorować i poprawiać swoją kondycję, także na nartach, świetnym rozwiązaniem okaże się trwały smartwatch. Produkty fińskiej firmy Polar skupione są na zapewnieniu najdokładniejszych informacji, co ułatwia osiąganie postępów w treningach. Ignite 3 będzie idealny dla osób zaczynających swoją przygodę z budowaniem formy, zaś Grit X Pro i Grit X Pro Titanium sprawdzą się u osób zaawansowanych, które trenują dużo i bardzo intensywnie.
Idealny Smartwatch na narty i snowboard Polar Grit X Pro
Smartwatch Garmin na narty
Garmin również oferuje wyspecjalizowane modele. O ładowaniu modelu Instinct 2 Solar można niemal zapomnieć, ponieważ na bieżąco zbiera on energię ze światła, a jego ekran jest prawdziwie energooszczędny. Mimo to nie traci nic z praktyczności zegarka sportowego, a dodatkowo oferuje możliwość płatności zbliżeniowych. Modele Fenix 7X Sapphire Solar i Epix 2 Sapphire mogą z powodzeniem zastąpić klasyczny zegarek - mają ciekawą stylistykę, którą łatwo uczynić bardziej elegancką przy pomocy pasków ze skóry lub tkaniny żakardowej, oferują płatności, nawigację satelitarną i możliwość odtwarzania muzyki. Czarny Fenix 7X Sapphire Solar wyposażony w skórzany pasek jest najbardziej elegancko prezentującym się smartwatchem rynku.
Mamy nadzieję, że nasz przewodnik po zegarkach narciarskich pomoże w wyborze najlepszego modelu, niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem klasycznego zegarmistrzostwa czy lubisz nowoczesne, elektroniczne gadżety.