Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Recenzja zegarka Traser PATRIOTA Edycja Specjalna

29-01-2023

Unikatowe edycje zegarków o tarczach przygotowywanych z myślą o konkretnych rynkach, są prawdziwą rzadkością! Przygotowanie tarczy innej niż wszystkie dotychczasowe jest dziś znacznie łatwiejsze niż na przykład dziesięć lat temu, jednak mimo to, producenci nadal nie zasypują nas specjalnymi edycjami, stworzonymi z myślą o Klientach w Polsce. Trend przełamało już kilku producentów - doskonałym przykładem jest polska edycja szwajcarskiego zegarka Aviator ( Więcej w artykule: https://www.zegarek.net/przewodnik/marki-i-kolekcje-zegarkow/limitowane-zegarki-aviator-douglas-day-date-dla-polski.html) Do tego zacnego grona dołączyła właśnie marka traser, której specjalnością są zegarki taktyczne. Jej najnowszy model PATRIOTA Edycja Specjalna P96 OdP Evolution Black idzie jednak o krok dalej - jest modelem, który zdobią polskie symbole. Zapraszamy do bliższego poznania tego niesamowitego zegarka.


Traser Patriota 1831 - w polskich barwach

Tematem przewodnim zegarka Patriota - Edycja Specjalna P96 OdP Evolution Black są kolory, które tworzą polską flagę państwową. Sto dziewięćdziesiąt dwa lata temu sejm Królestwa Polskiego przyjął uchwałę, którą wybrano biel i czerwień jako barwy narodowe. Pamiętne posiedzenie odbyło się 7 lutego 1831 roku.

Traser Patriota 1831


Tarcza zegarka Patriota

Widoczny na tarczy Orzeł Biały jest polskim godłem herbu państwowego. Jego wizerunek zmieniał się na przestrzeni lat, jednak obecnie jest to biały ptak z rozpostartymi skrzydłami i głową zwróconą w prawą stronę, ze złotą koroną, dziobem i pazurami, prezentowany na czerwonej tarczy. Zarówno kolory, jak i wizerunek Orła Białego widoczne są na wszystkich elementach nowego zegarka. Traser stworzył ten model z myślą o polskich Klientach, ściśle współpracując z polskim dystrybutorem. W ten sposób Szwajcarom udało się stworzyć wyjątkowy wyrób, z którego każdy właściciel będzie mógł być dumny.


Traser PATRIOTA Edycja Specjalna P96 OdP Evolution Black - tarcza i jej fantastyczne detale

Już przy pierwszym spojrzeniu na najnowszy zegarek traser można zauważać Orła Białego, dumnie prezentującego się nad indeksem godziny szóstej. Godło to jednak nie jedyny polski akcent na tarczy. Dwie większe wskazówki są białe i mają częściowo ażurowany fason, z kolei strzałka sekundowa jest czerwona - odtwarzają w ten sposób nasze barwy narodowe. Dodatkowo, we wskazówce godzinowej i minutowej zastosowano rurki trigalight o czerwonym kolorze emisji, a ta umieszczona w sekundniku świeci w ciemnościach białym światłem. W ten sposób każda ze wskazówek otrzymała kolory flagi Polski.

Orzeł na tarczy zegarka Patriota


Podświetlenie w zegarku Traser Patriota

To oczywiście nie koniec smaczków. Dzięki temu, że podświetlenie trigalight może emitować światło w dowolnym kolorze, zaproponowano także specjalne kolory podświetlenia tarczy. Indeks godziny 12 jarzy się kolorem czerwonym, a pozostałe świecą na biało. Dwie dodatkowe rurki - umieszczone w górnej części tarczy, między osią wskazówek, a indeksem godziny 12, świecą na złoto. W ten sposób nawiązano do kolorów widocznych w herbie Polski.


Mimo dodania wielu polskich akcentów, nadal można z tarczy łatwo odczytać aktualną godzinę. Podziałka godzinowa ma charakter czasu wojskowego - czyli w formacie dwudziestoczterogodzinnym. Oznacza to, że każda godzina została opisana dwoma wartościami - na przykład 1/13, 2/14 i tak dalej. Indeksy godzinowe zostały podpisane cyframi arabskimi w kolorze białym co czyni je doskonale widocznymi na czarnym, lekko ziarnistym tle tarczy. Miejsce indeksu godziny trzeciej zajął datownik prezentujący numer aktualnego dnia miesiąca. Producent wykonał świetną robotę projektując ten element, bo dzięki zastosowaniu czarnego tła i smukłego kroju białych cyfr, datownik jest czytelny, jednak nie rozprasza podczas sprawdzania czasu.

Traser Patriota 1831

Patriotyczny akcent na deklu zegarka traser Patriota

Patriotyczny akcent na zegarku Traser Patriota

Kolejnym całkowicie unikalnym elementem nowego zegarka traser jest dekiel, który bardzo różni się od standardowego, jaki stosowany jest w modelach traser P96 Outdoor Pioneer. Także i tu widoczny jest Orzeł Biały, a jego wizerunek zajmuje zdecydowaną większość dostępnej powierzchni. Poniżej znalazł się napis “Patriota Edycja Specjalna”. Został on wykonany z użyciem czcionki Brygada 1918, która została w 2018 roku udostępniona z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Czcionka jest zdigitalizowaną wersją kroju pisma, które powstało w Warszawie, w 1928 roku na zamówienie rządu II Rzeczypospolitej Polskiej. Celem stworzenia nowego liternictwa było upamiętnienie dziesiątej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czcionka miała być wykorzystywana przy projektowaniu plakatów i tworzeniu dokumentów urzędowych. Odnaleziono ją w magazynie łódzkiego Muzeum Książki Artystycznej, w którym leżały nieruszone od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na deklu znalazły się także najważniejsze dane na temat cech samego zegarka - wartość wodoszczelności, informacja o wykorzystaniu trigalight i obecności trytu. Do koperty dekiel jest montowany za pomocą czterech śrubek, które pewnie mocują go na właściwym miejscu.

 Dekiel zegarka Patriota

Koperta nie do zdarcia - Patriota do zadań specjalnych

Traser P96 Outdoor Pioneer Patriota

Koperta zegarków traser P96 Outdoor Pioneer wykonana jest z GFRP, czyli polimeru wzmacnianego włóknem szklanym. Jest to materiał o właściwościach pożądanych przy produkcji przedmiotów, które mogą być narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne, a zegarki taktyczne niewątpliwie są w grupie ryzyka. GFRP jest trwały, antymagnetyczny, odporny na działanie chemikaliów, wysokich temperatur i pól magnetycznych. Kolejną jego zaletą jest to, że nie zawiera niklu i jest całkowicie obojętny dla ludzkiego organizmu. Wszystkie zegarki z GFRP są przyjazne dla alergików!


Koperta modelu traser Patriota Edycja Specjalna ma średnicę 44 i grubość 14,5 milimetra. Jest wodoszczelna do 200 metrów, co pozwala wykorzystywać zegarek nawet do nurkowania. Obrotowy w jednym kierunku pierścień może przydać się podczas tej czynności, ponieważ został opisany skalą dla nurków. W miejscu punktu “0” zamiast typowej kropki z substancji Super-LumiNova, znalazła się pałeczka trigalight. Sygnowana logo ”H3” koronka nie jest zakręcana, a przed uszkodzeniem chronią ją masywne crown guardy.

Substancja Super-LumiNova


Koperta zegarka Traser Patriota

Uszy koperty są krótkie i szybko opadają ku dołowi sprawiając, że zegarek trzyma się nadgarstka jak przyklejony. Są też przewiercone z boków, co ułatwia wymianę pasków, a dystans między nimi to 22 milimetry. Od wierzchu koperta została zamknięta szkłem szafirowym, które jest najtrwalszym stosowanym do produkcji zegarków. Jego twardość w skali Mohsa to 9. Oznacza to, że może zostać zarysowane jedynie materiałem twardszym, na przykład diamentem. Na spodnią stronę szafirowej tafli producent naniósł warstwę antyrefleksyjną. Jest ona potrzebna, aby zegarek był czytelny w każdych warunkach, również w słoneczny dzień.


Biało-czerwone barwy na pasku zegarka traser Patriota

Zegarek traser Patriota Edycja Specjalna sprzedawany jest na materiałowym pasku typu NATO, którego charakter doskonale łączy się z wojskowym rodowodem marki, a stylistyka uwidacznia polskie akcenty. Czarny materiał został ozdobiony dwoma paskami tworzącymi biało-czerwoną flagę, która rozciąga się na całej długości. Kolorowe linie umieszczono bliżej jednej z krawędzi. Do zapinania służy czarna, klasyczna sprzączka. Dodatkowo, na pasku znalazły się trzy metalowe szlufki, które można przesuwać tak, aby pewnie trzymały koniec, który pozostał po zapięciu na nadgarstku. Paski NATO są niezwykle praktyczne - można je wymienić w ciągu zaledwie kilku sekund, a także uprać, gdy pobrudzą się w czasie wyprawy terenowej. Klasyczny dla zegarków sportowych rozmiar paska daje właścicielowi Polskiej Edycji Specjalnej możliwość łatwej personalizacji zegarka, na przykład za pomocą oferowanych przez producenta pasków skórzanych i gumowych.

Biało-czerwone akcenty w zegarku Traser

Zobacz pełną ofertę pasków traser: https://www.zegarek.net/paski-traser.html


Trigalight - autorskie podświetlenie marki traser

Podświetlenie Trightlight w zegarkach Traser Patriota

Technologia trigalight - korzystają z niej wszystkie zegarki traser - to rozwiązanie zapewniające czytelność tarczy w nocy, działające nieprzerwanie przez kilkanaście lat i nie wymagające ładowania. Trigalight świeci dzięki wykorzystaniu trytu - izotopu wodoru oznaczanego H3. To jedna z najdroższych substancji na świecie! Tryt w formie gazowej zamknięty jest w szklanych rurkach, których wewnętrzna powierzchnia pokryta została wcześniej substancją emitującą światło, po tym jak zostanie zasilona energią. Tej energii dostarcza właśnie gazowy izotop wodoru, którego jądra cząsteczek rozpadają się, co wytwarza promieniowanie. Świecące rurki trigalight są w pełni bezpieczne dla człowieka i mogą zostać przygotowane w taki sposób, by w ciemnościach emitować światło o praktycznie każdym kolorze! Co ciekawe producent udziela aż dziesięcioletniej gwarancji na działanie tego rozwiązania!


Jak nosi się zegarek traser Patriota?

Traser P96 Outdoor Pioneer Evolution to wyjątkowo wygodne zegarki taktyczne! Dzięki niewielkiej wadze - Patriota z paskiem waży zaledwie 67 gramów - zegarka niemal nie czuć na ręku. Łatwo o nim zapomnieć i wskoczyć do wody, co na szczęście dla nowego modelu trasera nie stanowi najmniejszego problemu! Jego wodoszczelność do dwustu metrów pozwala nawet na nurkowanie i długotrwałe przebywanie w wodzie. Miękki, tekstylny pasek typu NATO ma wiele dziurek, co pozwala zapiąć go wygodnie zarówno na drobnej, jak i masywniejszej ręce. Ruchome szlufki pomagają w ujarzmieniu końca paska, który pozostaje luźny po zapięciu na nadgarstku. Trwała koperta z kompozytu GFRP nie jest zimna jak stal, a dodatkowo jest przyjemna w dotyku.

Zegarki Traser Patriota


Wytrzymała koperta w zegarku Patriota

Koperta pozbawiona jest ostrych krawędzi, które mogłyby drapać lub kaleczyć. Koronka jest nieduża i nie uwiera w wierzch dłoni. Materiał z którego powstał zegarek jest odporny na działanie chemikaliów. Jeśli zabrudzi się podczas aktywności na świeżym powietrzu, można go najzwyczajniej w świecie umyć wodą z mydłem. Nie spowoduje to uszkodzeń ani nie wpłynie na kolor kompozytu GFRP.


Zegarek ma szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną więc do odczytania godziny, nawet w słoneczny dzień, wystarczy tylko rzut oka na tarcze. Pomagają w tym duże białe wskazówki, świetnie widoczne na tle czarnej fakturowanej tarczy. Czerwony indeks godziny 12 jest łatwy do zidentyfikowania w ciemnościach. Różnicę między wskazówkami godzinową i minutową widać od razu - odróżniają je rurki trigalight o różnej długości. Więc także po zmroku nie ma najmniejszego problemu ze sprawdzeniem wskazań!

Szafirowe szkło w zegarku Patriota

Ronda 515 - sprawdzony mechanizm kwarcowy

Mechanizm Ronda 515Źródło: https://calibercorner.com/ronda-caliber-515/

Czas odmierza szwajcarski mechanizm Ronda 515. Wykorzystuje go wielu producentów, ponieważ jest to bardzo solidna konstrukcja. Dodatkowo została skonstruowana w taki sposób, że w razie potrzeby można go naprawiać. Ten kwarcowy kaliber może działać około 45 miesięcy bez wymiany baterii. Prezentuje godziny, minuty i sekundy, a także informację o aktualnym dniu miesiąca. Wyposażony jest także w funkcję oszczędzania energii. Po odciągnięciu koronki zużycie prądu spada o około 70 procent. Ta funkcja jest przydatna, bo pomaga mieć pewność, że zegarek będzie gotowy na zaplanowaną wyprawę. Wystarczy odkładając go do pudełka wyciągnąć koronkę!


Traser PATRIOTA Edycja Specjalna P96 OdP Evolution Black - specjalne opakowanie

Zegarek dostarczany jest w ekologicznym pudełku z papieru, które może zostać poddane recyklingowi. Zostało ono spersonalizowane na potrzeby Edycji Specjalnej. Obwoluta w kolorach polskiej flagi zawiera informacje na temat uchwały Sejmu Królestwa Polskiego z 1831 roku. Na jej spodzie znalazło się miejsce na autograf i dedykację ambasadora marki traser - Navala, czyli byłego operatora Jednostki Wojskowej Grom. Dodatek obwoluty w bieli i czerwieni sprawia, że pudełko wygląda znacznie okazalej i od razu informuje o tym, że we wnętrzu skrywa się wyjątkowy przedmiot. W pudełku poza zegarkiem znajdują się karta gwarancyjna z miejscem na pieczątkę oficjalnego sprzedawcy oraz karta informacyjna z kodami QR, odnoszącymi do instrukcji obsługi oraz warunków gwarancji.

Limitowane Pudełko zegarka Traser Patriota

Pełna ochrona gwarancyjna traser!

Traser Patriota z oznaczeniem Swiss Made

Szwajcarski traser to firma dbająca o najwyższą jakość produkowanych wyrobów. To dzięki niej i innowacyjnym rozwiązaniom możliwe było pozyskanie kontraktów na dostawy zegarków taktycznych dla wojsk z całego świata! W związku z tym wszystkie zegarki traser kupione w sklepie ZEGAREK.NET, będącym autoryzowanym sprzedawcą marki, opatrzone są rozszerzoną gwarancją! Składają się na nią:

  • 2 letnia gwarancja międzynarodowa,
  • 4 letnia gwarancja na mechanizm obowiązująca na terenie Polski,
  • 10 letnia gwarancja na luminescyjne rurki trigalight.


Takie warunki gwarancji zapewniają każdemu właścicielowi taktycznego zegarka traser ochronę i pomoc w razie problemów z posiadanym produktem.

Traser Patriota niezawodny w każdych warunkach

Traser Patriota Edycja Specjalna - dla kogo?

Niezawodny zegarek marki Traser Patriota

Najnowszy, przygotowany przez szwajcarów z myślą o polskim rynku zegarek traser, skierowany jest przede wszystkim do patriotów! To wyrób, który pomoże im pokazać swoją dumę z Ojczyzny oraz jej symboli - Bieli i Czerwieni oraz Orła Białego! Olbrzymią zaletą Patrioty jest to, że jego wygląd jest spójny i elegancki. Zaproponowano godło w czerni i bieli co sprawia, że tarcza nie stała się przeładowana elementami i barwami. Kolorowe rurki trigalight przez większość czasu pozostają białe - dopiero po zmroku widać, że świecą różnymi kolorami. Materiałowy pasek NATO ozdobiony wzorem flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest krzykliwy, a w razie potrzeby może zostać błyskawicznie zastąpiony jednolicie czarnym.


Model ten docenią też z pewnością Klienci, którzy szukają trwałego narzędzia, jakie miałoby towarzyszyć im w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Standardowy model P96 Outdoor Pioneer jest naturalnym wyborem w czasie takich poszukiwań, a polska wersja Patriota to dodatkowy atut przemawiający za jego wyborem. Zegarek może być także doskonałym prezentem dla kogoś, kto lubi aktywnie spędzać czas lub kolekcjonuje sprzęt EDC (every day carry) - trwałe i użyteczne przedmioty codziennego użytku, które można zabrać ze sobą i które mogą okazać się przydatne w czasie wyjątkowej sytuacji.

Wodoszczelny zegarek Traser Patriota


Zegarek i Pudełko Traser Patriota

Zegarek sprzedawany jest w cenie 1831 złotych, czyli niewiele wyższej niż podstawowe modele z kolekcji P96 OdP. Jest to edycja specjalna, która powstanie w krótkiej serii. Cena jest symboliczna i nawiązuje do daty ustanowienia polskich barw narodowych.