Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Limitowane zegarki Aviator Douglas Day-Date dla Polski

05-10-2022

Ubiegłoroczna edycja polskich zegarków Aviator będzie miała swoją kontynuację! Już od dzisiaj dostępne są dwa nowe limitowane modele Aviator Douglas Day-Date z polskim datownikiem i niezwykłym rotorem w kształcie orła. O tym, jak prezentują się zegarki przeczytasz w tym artykule!


Zegarki Aviator z polskim akcentem

W grudniu ubiegłego roku miała premierę specjalna edycja polskich zegarków na cześć konstruktora Andrzeja Frydrychewicza. Utrzymane w retro stylu, limitowane egzemplarze bardzo szybko zyskały nowych właścicieli, zachwycając wszystkich spektakularnym wyglądem. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych różowo-złoty V.3.35.2.282.4 PL i srebrny V.3.35.0.281.4 PL wyróżniały się m.in. wypisanymi na tarczy polskimi nazwami dni tygodnia i rotorem imitującym godło Rzeczypospolitej Polski.

Zegarki Aviator z polskim akcentem


Nowe modele zegarków Aviator z polskim akcentem

Więcej o poprzedniej polskiej edycji przeczytasz tutaj. Modele te już od daty swojej premiery okazały się bestsellerami. Z tego względu szwajcarska marka Aviator postanowiła kontynuować specjalną polską serię!


Polskie akcenty w marce Aviator Douglas Day-Date

Zarówno zeszłoroczne zegarki, jak i nadchodzące modele należą do wyjątkowej edycji zegarków Aviator Douglas Day-Date. Szwajcarski brand odwołując się historii lotnictwa, zadedykował kolekcję kanadyjskim samolotom pasażerskim i transportowym Douglas. Wysublimowane wzornictwo modeli stało się mocno rozpoznawalne wśród miłośników szwajcarskiej marki, jak również fanów zegarków typu pilot. Ich charakterystyczne retro koperty z szeroką ramką, stylizowane indeksy godzinowe oraz mocne fakturowane skórzane paski stanowią namacalny powrót do historycznych aviatorów.

skórzany pasek w zegarku Aviator Douglas Day-Date z polskim akcentem

Nowe limitowane zegarki Aviator Douglas Day-Date

Limitowany zegarek Aviator Douglas Day-Date

Nowe limitowane zegarki szwajcarskie Aviator Douglas Day-Date na pierwszy rzut oka są niemal identyczne, jak modele z 2021 roku. Tak samo jak one, zachwycają swoimi szczegółami i doprowadzonym do perfekcji wykonaniem. Mamy tutaj więc do czynienia z wysmakowana kopertą z retro ramką i ozdobną diamentową koronką po prawej stronie. Polerowana obudowa odbija od siebie światło, tworząc zjawiskowy efekt. Przyjrzyjmy się jednak różnicą w tegorocznej premierze.


Bogaty cyferblat zegarków Aviator Douglas Day-Date

Tegoroczne szwajcarskie zegarki Aviator posiadają nieco bardziej rozbudowany cyferblat, w porównaniu do modeli z zeszłorocznej edycji. Od zewnętrznej strony tarcza otoczona jest nieco ukośnie umieszczonymi wskazaniami sekundowymi. Ich układ nadaje tarczy wrażenie głębi. Pozwala jednocześnie skupić uwagę na najbardziej pasjonującej części cyferblatu, czyli rozbudowanemu datownikowi. Pośrodku zaimplementowano natomiast katedralne wskazówki pokryte masą luminescencyjną, gwarantującą wygodny odczyt czasu w ciemności lub podczas złych warunków atmosferycznych.

Cyferblat w zegarku Zegarku Aviator Douglas Day-Date z czarno-złotą tarczą


Cyferblat w zegarku Zegarku Aviator Douglas Day-Date ze srebno-białą tarczą

Tarcza została podzielona na górną i dolną część za pomocą wzorów Propulsion i Lift, które wykorzystuje się podczas pilotowania samolotu. Powyżej widnieje napis i logo szwajcarskiego brandu Aviator, a poniżej PZL ASz-62 będący oznaczeniem produkowanego w Polsce gwiazdowego silnika konstrukcji Arkadija Szwiecowa. Wyjątkowości modelu potwierdza odnośnik dotyczący inspiracji zegarka, czyli “Historia Polskiego Lotnictwa”.


Srebrno-biała i złoto-czarna tarcza - którą wybierasz?

Aviator Douglas Day-Date występuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwszy zegarek posiada srebrną kopertę, będącą ramą dla białej tarczy. Na niej nadrukowane są czarne wskaźniki sekundowe oraz utrzymane w złotym kolorze wskazówki wraz z indeksami godzinowymi. Drugi wariant wyposażony został natomiast w złotą kopertę, która skontrastowana została z ciemnym cyferblatem. Na pierwszy plan wybijają się nadrukowane złotą barwą indeksy godzinowe. Całości wyglądu dopełniają natomiast utrzymane w jasnej tonacji wskazówki i pozostałe oznaczenia.


Rozbudowany datownik w języku polskim

Datownik w zegarku Aviator Douglas Day-Date

Nowe zegarki Aviator Douglas Day-Date mogą pochwalić się rozbudowanym datownikiem w języku polskim. Ta rzadko spotykana w światowych modelach możliwość, stanowi bardzo miłą niespodziankę. Jak działa? Dookoła cyferblatu znajdują się wypisane poszczególne nazwy dni tygodnia, a zaraz pod nimi daty miesiąca. Pozwalają one dokładnie odczytać datę w ojczystym języku, co niewątpliwie sprawi wiele radości ich użytkownikom.


Rotor w postaci orła

Równie ciekawie prezentuje się także dekiel zegarka, przykręcony przy pomocy 4 gwintów. Jego zewnętrzną część wykonano ze stali szlachetnej i poddano piaskowaniu, natomiast wewnętrzną przykryto transparentnym szkłem. Dzięki temu możliwe jest podejrzenie niezwykłego wahnika mechanizmu, któremu nadano formę orła nawiązującego do polskiego godła. Ten patriotyczny znak podkreśla jeszcze bardziej wyjątkowość zegarka, a jednocześnie stanowi bardzo ciekawą ozdobę.

Rotor w postaci orła w zegarku Aviator Douglas Day-Date

Limitowane zegarki Aviator Douglas Day-Date w postaci 450 sztuk

Dwa limitowane zegarki Aviator Douglas Day-Date

Zegarki Aviator Douglas Day-Date to prawdziwa gratka dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników lotniczych modeli. Różowo złoty model znajdziemy pod tym linkiem Aviator V.3.36.2.294.4 PL, asrebrny Aviator V.3.36.0.293.4 PL. Limitowane w ilości zaledwie 450 sztuk na cały świat egzemplarze, stanowią prawdziwe unikaty dla polskiego odbiorcy. Datownik w rodzimym języku oraz orzeł na deklu to komplikacje, które w zegarmistrzowskich markach o światowym zasięgu zdarzają się naprawdę rzadko. Zegarek od dziś jest dostępny do kupienia w naszym sklepie internetowym w przedsprzedaży. Spiesz się, zanim wykupią je inni.

FILTRY0