Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch z pulsoksymetrem. Jak wybrać zegarek, który mierzy poziom tlenu we krwi?

16-03-2021

Nowoczesne zegarki oferują wiele funkcji służących do monitorowania stanu zdrowia. Stanowią tym samym pewną alternatywę dla standardowych sprzętów pomiarowych używanych w domowych warunkach. Należy jednak pamiętać, że nie są w stanie w pełni zastąpić urządzeń medycznych, a ich wskazania są jedynie przybliżone. Zegarki z pulsoksymetrem są wygodną opcją, ale jeśli zależy nam na precyzyjnych odczytach, trzeba będzie sięgnąć po profesjonalne urządzenia. Na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch z pulsoksymetrem? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami!
 


Jak działa smartwatch z pulsoksymetrem? 

Pulsoksymetr to urządzenie mierzące saturację, czyli nasycenie krwi tlenem oraz tętno. Im wyższa saturacja, tym lepiej, gdyż oznacza to, że Twoje płuca są sprawne i dostarczają organizmowi odpowiednią ilość tlenu do podtrzymania pracy wszystkich organów. Niskie wysycenie tlenem może być z kolei objawem najróżniejszych chorób układu oddechowego i warto je skonsultować z lekarzem. 

Jak działa smartwatch z pulsoksymetrem?


zegarki z pulsometrem od marki Garett

W jaki sposób smartwatch mierzy saturację? W jego spodniej części znajduje się specjalna wypustka z diodami, które emitują czerwone i podczerwone światło pochłaniane przez hemoglobinę we krwi. Niedotleniona hemoglobina pochłania więcej światła niż ta nasycona nim w wystarczającym stopniu – w ten sposób urządzenie jest w stanie sprawdzić, ile tlenu przenosi Twoja krew. Sam pomiar jest prosty. Po prostu przykładasz wypustkę z diodami do skóry na nadgarstku w taki sposób, by ściśle do niej przylegała, i czekasz przez około minutę, starając się nie poruszać i nic nie mówić. Po upływie tego czasu zobaczysz wynik na ekranie smartwatcha z pulsoksymetrem lub w sparowanej z nim aplikacji mobilnej. Jak wybrać zegarek damski z pulsoksymetrem? 

Jeśli cenisz sobie sportowy design, Garett Women Eva RT jest tym damskim smartwatchem z pulsoksymetrem, który powinien wpaść Ci w oko. Do wyboru masz elastyczne paski w różnych kolorach, które możesz dowolnie wymieniać, aby dopasować je do stylizacji czy nawet nastroju. Modnemu wyglądowi towarzyszą nowoczesne funkcje. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie treningowe, które nie tylko powiadomi Cię o tym, ile kalorii spalasz podczas konkretnych ćwiczeń, ale też zmotywuje do działania, gdy chwilowo odpuścisz sobie treningi. 

Jak wybrać zegarek damski Garett z pulsoksymetrem?


Smartwatch Garret z pulsometrem

Smartwatch z pulsoksymetrem damski wcale nie musi przypominać typowego zegarka sportowego. Jeśli na co dzień nosisz się elegancko i szukasz czegoś, co podkreśli zarówno outfit treningowy, jak i ten, który zakładasz do pracy, model Garett Women Karen RT powinien przypaść Ci do gustu. Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny, stylowy zegarek na metalowej bransolecie, wyposażono go w procesor Realtek 8762C, który odznacza się wydajnością i kompatybilnością z każdym systemem operacyjnym. Jego największymi atutami są monitoring snu oraz rozbudowany tryb treningowy, który możesz zindywidualizować, wybierając konkretną dyscyplinę sportową. Zegarek damski z pulsoksymetrem może być stylowym i bardzo funkcjonalnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch męski z pulsoksymetrem? 

Jaki męski smartwatch z pulsoksymetrem wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie ciekawe propozycje – jedną elegancką i drugą utrzymaną w sportowym stylu. Jeśli szukasz modelu, który równie dobrze dopełni strój biurowy, codzienny i sportowy, może Cię zainteresować Smartwatch Garett GT22S RT. Za sprawą skórzanego paska zapinanego na tradycyjną sprzączkę prezentuje się klasycznie i eleganckoNowoczesna koperta skrywa jednak wydajny procesor MTK 2502C, który współpracuje zarówno z Androidem, jak i systemem iOS. Smartwatch męskiGarett GT22S RT dysponuje pulsoksymetrem oraz innymi innowacyjnymi funkcjami, takimi jak np. monitor snu, oprogramowanie treningowe, możliwość wykonywania połączeń oraz zdalne zarządzanie aparatem. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch męski z pulsoksymetrem?


Garret Sport Gym z pulsometrem

Wśród męskich smartwatchy z pulsoksymetrem, które cechują się sportowym wyglądem, warto wyróżnić model Garett Sport Garett Gym. Dlaczego? Mierzy cały szereg parametrów towarzyszących pracy Twojego organizmu w spoczynku i podczas treningu – ciśnienie, puls, saturację, liczbę spalonych kalorii, a nawet czas i jakość snu. Zainstalowane oprogramowanie treningowe poinformuje o efektywności ćwiczeń w konkretnej dyscyplinie, a monitor aktywności fizycznej zmotywuje Cię do powrotu na salę treningową, jeśli zarejestruje dłuższą przerwę w ćwiczeniach. Producenci smartwatchy z pulsoksymetrami podkreślają wielokrotnie, że urządzenia z tą funkcją nie mają certyfikatów medycznych. Oznacza to, że uzyskiwane przy ich użyciu wyniki nie są stuprocentowo pewne i nie mogą zastąpić profesjonalnych badań. Warto jednak używać ich w roli swoistego systemu wczesnego ostrzegania. Gdy zegarek wskaże niepokojący wynik, warto skonsultować go z lekarzem. Ten zleci profesjonalne badania, które potwierdzą lub wykluczą ewentualne nieprawidłowości w pracy płuc. 


Zobacz wszystkie smartwatche z pulsoksymetrem dostępne w naszej ofercie!