Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Marka Guess i działania na rzecz środowiska!

17-02-2022

Globalna marka mody lifestylowej kontynuuje swoje zaangażowanie w działania na rzecz środowiska, aby pomóc w rozwiązywaniu problemu zmian klimatycznych. Cały plan działania został szczegółowo opisany w raporcie zrównoważonego rozwoju, opublikowanym na początku zeszłego roku. GUESS podpisał list otwarty do przywódców G20, który ma wzywać do wypełnienia zobowiązań określonych w Porozumieniu Paryskim, dołączając tym samym do ponad 600 firm z całego świata.

List został stworzony przez Koalicję We Mean Business i skierowany do przedstawicieli uczestniczących w COP26 w Glasgow. Określa on kluczowe postulaty, które pozwolą utrzymać planetę w jak najlepszym stanie, a światowym gospodarkom rozkwitać przez kolejne pokolenia. Głównym postulatem jest wprowadzenie polityki, która spowolni wzrost temperatury na świecie do 1,5 stopnia Celsjusza i tym samym spowolni globalne ocieplenie o 50% do 2030 roku, aby w 2050 osiągnęło ono wartość zerową. 


GUESS i wsparcie dla młodzieży 

Marka GUESS ogłosiła, że będzie wspierać 16. Konferencję Młodzieży Organizacji Narodów Zjednoczonych. Spotkanie młodych liderów w Glasgow, gromadzące ponad 150 osób z całego świata, ma pokazać, że wspólny głos młodzieży w negocjacjach klimatycznych jest niezwykle ważny. GUESS zapewni dodatkowe fundusze dla pięciu delegatów z różnych środowisk w Stanach Zjednoczonych. Marka jest dumna, że może odegrać rolę we wspieraniu młodych ludzi, którzy są zdeterminowani, aby pomóc rozwiązać problem klimatyczny. Głos przedstawicieli marki GUESS 

"Czas na działanie jest teraz, wciąż mamy czas, aby przekształcić biznes na dobre. W GUESS zobowiązaliśmy się do bycia częścią ruchu dążącego do rozwiązania problemu zmian klimatycznych. Dokonujemy odważnych wyborów i znajdujemy kreatywne rozwiązania. Musimy również wspierać młode pokolenie w prowadzeniu nas ku lepszej przyszłości. Każdy musi zrobić to, co do niego należy, abyśmy mogli zachować ten piękny świat, jaki znamy, a jeszcze lepiej, jaki sobie wymarzyliśmy!" - mówi Carlos Alberini, Dyrektor Generalny GUESS. 

"Jestem zaszczycony, że mam możliwość reprezentowania Stanów Zjednoczonych jako Country Coordinator i delegat na COY16. Młodzież wie, że musimy dążyć do odważniejszych celów i bardziej strategicznych planów, aby opracować integracyjne rozwiązania klimatyczne, które zapewnią naszemu oraz przyszłym pokoleniom, czystą i zdrową planetę. Wiemy, że aby osiągnąć nasze ambitne cele, potrzebujemy współpracy ze strony organizacji pozarządowych, sektora publicznego i prywatnego, aby te cele stały się rzeczywistością. Jesteśmy wdzięczni GUESS za wsparciedzięki któremu możemy zaprezentować głos młodzieży w walce ze zmianami klimatu" - mówi Monica Dwight, Koordynator Krajowy USA, Delegat COY16. 


Cele marki GUESS 

W 2019 roku marka GUESS miała ambitne cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zostały one zatwierdzone przez organizację Science-Based Targets, która wspiera przedsiębiorstwa w ustalaniu celów redukcji emisji gazów cieplarnianych, a tym samym spowolnieniu globalnego ocieplenia. Światowa marka obrała sobie za cel zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w korporacji o 50% oraz o 30% w transporcie. Przyjęto założenie, że cele zostaną zrealizowane do 2030 roku, a w 2050 roku emisja będzie równa zeru. Cały czas trwają pracę nad zoptymalizowaniem wydajności sklepów GUESS. Inicjowane są inwestycje w odnawialne źródła energii oraz wprowadzane zmiany w sposobie produkcji wyrobów marki. GUESS jest również aktywnym członkiem Karty Mody Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Co roku składany jest raport do CDP, organizacji non-profit, która prowadzi wiodącą na świcie platformę zawierającą informacje o środowisku. 


Historia marki GUESS 

GUESS to marka, która rozpoczęła swoją działalność w 1981 roku. Pierwszymi produktami, które pojawiły się w ofercie marki, były dżinsy. GUESS projektuje niezwykłą odzież, dżinsy, a także zegarki GUESS damskiezegarki GUESS męskie, torebki, okulary oraz obuwie. Firma ma sieć sklepów, w której dostępne są oryginalne produkty. Nietuzinkowe kolekcje można również zakupić w niektórych domach towarowych oraz w sklepach na całym świecie. Zegarki męskie i zegarki damskie GUESS dostępne są zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, co znacznie ułatwia zakup. W lipcu 2021 roku spółka prowadziła bezpośrednio aż 1 046 sklepów detalicznych w obu Amerykach, Europie i Azji. Co więcej, partnerzy prowadzili 551 sklepów na całym świecie. 


Marka GUESS aktualnie prowadzi działalność w ponad 100 krajach. Zegarki Guess zdobią nadgarstki celebrytów, aktorów i piosenkarzy. Ubrania oraz dodatki są obecne na pierwszych stronach znanych gazet. Stworzone przez markę Guess zegarki cechują się nietuzinkowym wzornictwem oraz niezwykłą wytrzymałością. Elementem wyróżniającym zegarki, torebki czy obuwie są błyszczące zdobienia. 


We Mean Business oraz COY – partnerzy marki GUESS 

We Mean Business to organizacja non-profit, która współpracuje z najbardziej wpływowymi firmami na całym świecie. Dąży do wprowadzenia działań, które mają zmniejszyć zanieczyszczanie środowiska, co w najbliższej przyszłości ma doprowadzić do zero emisyjnej gospodarki. Ich głównym celem jest promowanie wspólnego działania, aby zapobiec kryzysowi klimatycznemu. 


COY to największa konferencja młodzieżowa związana z wielostronnymi procesami klimatycznymi ONZ. Celem spotkań jest poszerzanie potencjału i szkolenie polityczne, mające przygotować młodych ludzi do udziału w COP. Delegaci COY tworzą wspólne oświadczenie wszystkich uczestników, będące głosem młodzieży z całego świata i wykorzystywane w negocjacjach klimatycznych COP. 


Zainteresowała cię marka Guess? Zapraszamy do zapoznania się z jej ofertą!

FILTRY0