Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Jak ustawić zegarek Cluse?

06-10-2021

Nie masz pewności, jak ustawić zegarek Cluse? Z naszego przewodnika dowiesz się, w jaki sposób zmienić datę i godzinę oraz skalibrować chronograf w czasomierzach holenderskiej marki.  


Cluse – energiczna marka z ambicjami 


Marka Cluse została stworzona w Amsterdamie przez zespół młodych pasjonatów. Kierując się autentycznością, otwartością na innowacje oraz zamiłowaniem do minimalizmu, wprowadzili oni na rynek zegarki o wyrafinowanej prostocie.  

Zegarki Cluse


Zegarek damski Cluse

Nietuzinkowy mariaż klasyki z nowoczesnością, dbałość o detal i precyzję wykonania szybko zapewniły ich produktom globalny rozgłos. Dzisiaj Cluse należy do najprężniej rozwijających się marek na świecie. Ma w swoim portfolio przede wszystkim kolekcje damskie, ale też kilka propozycji dla mężczyzn. Każdy sygnowany jej nazwą model reprezentuje elegancję, klasę i wdzięk zamknięte w oszczędnych formach.  


Jak ustawić zegarek Cluse – instrukcja krok po kroku 


Bez względu na to, czy chcesz ustawić czas, datę czy skalibrować chronograf, zdejmij zegarek z nadgarstka – znacznie ułatwi to operowanie koronką i przyciskami. Poza tym staraj się wykonywać wszystkie czynności ostrożnie, aby uniknąć trwałego uszkodzenia delikatnych elementów czasomierza.   

Jak ustawić zegarek Cluse

Jak ustawić godzinę w zegarku Cluse 


Jak ustawić godzinę w zegarku Cluse w zegarku bez datownika
Sposób ustawienia godziny różni się w zależności od modelu. Decyduje o nim obecność datownika. Nie ma natomiast znaczenia czy zegarek jest wyposażony w sekundnik. 


Jeśli masz czasomierz bez datownika: 

  1. Wysuń koronkę na drugą pozycję (B).  

  1. Następnie przekręć ją, aby ustawić poprawny czas.  

  1. Na końcu wsuń koronkę na pozycję wyjściową (A). W zegarku z samym datownikiem lub wzbogaconym o chronograf: 

  1. Ustaw koronkę na pozycji trzeciej (C).  

  1. Przekręcaj ją do momentu ustawienia właściwej godziny.  

  1. Po wykonaniu czynności przywróć koronkę na pozycję początkową (A). 

Jak ustawić godzinę w zegarku Cluse w zegarku z datownikeim i chronografem

Jak ustawić datę w zegarku Cluse z datownikiem?  

Na podobnej zasadzie ustawia się datę w zegarkach Cluse. Czynność przebiega tak samo w modelach z samym datownikiem oraz wyposażonych dodatkowo w chronograf.  


By zmienić dzień tygodnia: 

  1.  Wysuń koronkę na pozycję drugą (B).  

  1.  Przekręcaj powoli, aż na tarczy pojawi się właściwa cyfra.  

  1.  Następnie cofnij koronkę do pozycji wyjściowej (A). 


Z uwagi na zmieniającą się liczbę dni w miesiącu datę należy ustawiać w zegarkach Cluse co dwa miesiące. Tej czynności nie powinno wykonywać się między 24.00 a 03.00 godz. W pozostałych godzinach mechanizm czasomierza pracuje bowiem nad zmianą daty. Ingerencja w jego działanie w tym czasie może spowodować niepoprawne wskazanie dnia tygodnia.
Jak ustawić datę w zegarku Cluse z datownikiem?Jak skalibrować chronograf w modelach Cluse chrono 

Po dłuższym użytkowaniu chronometru zdarza się, że jego wskazówki nie powracają po zresetowaniu wyniku na pozycję zerową. Wtedy należy je ustawić ręcznie za pomocą przycisków. 


W tym celu wysuń koronkę na pozycję trzecią (C). Naciskając przycisk nad koronką (D), ustawisz sekundnik zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Natomiast wciskając guzik pod koronką (E), wyregulujesz wskazówkę chronografu w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek. Pozycję zerową drugiej wskazówki szybko ustawisz przez ciągłe i jednoczesne wciskanie obu przycisków. Kiedy już dwie wskazówki powrócą na pozycję zero, ponownie ustaw czas i wciśnij koronkę do punktu pierwotnego (A). Jak skalibrować chronograf w modelach Cluse chrono?
By skorzystać z chronografu, użyj przycisku nad koronką – naciśnięcie uruchamia i zatrzymuje stoper. Wynik możesz natomiast zresetować guzikiem pod koronką. 


I gotowe! Jak widać Cluse stawia na prostotę nie tylko w designie, ale też obsłudze swoich czasomierzy. 

FILTRY0