Kolekcja zegarków Jacques Lemans Classic obfituje w modele o bardzo różnym charakterze. Łączy je jedna rzecz, na którą wskazuje nazwa serii. Wszystkie są zaprojektowane w stylu klasycznym. Niektóre czasomierze z rodziny Jacques Lemans Classic zostały zaopatrzone w chronograf, co nie zmienia faktu, że wciąż kryją w sobie klasyczną duszę. Komplet modeli, pochodzących z tej prestiżowej linii, ma jeszcze jedną cechę wspólną. Każdy zegarek Jacques Lemans Classic posiada mechanizm kwarcowy. W obrębie serii znajdziemy czasomierze na pasku, lub na bransolecie. I właściwie na tym podobieństwa się kończą. Dalej jest ocean różnorodności, ograniczony jedynie horyzontem klasyki.

Zegarki Jacques Lemans Classic na bransolecie

Mnogość rodzajów i kolorów bransolet jest uderzająca. Mamy bransolety typu mesh, czyli zrobione w formie kunsztownej plecionki. Doskonałym przykładem będzie tutaj damski zegarek Jacques Lemans Classic 1-2001D, w urzekająco złotym kolorze. Lub też męski zegarek o nazwie Jacques Lemans Classic 1-2041E. Bransoleta męskiego egzemplarza posiada typ zapięcia G-Link, ale oczywiście dostępne są także inne rodzaje zapięć. Ponadto ów model jest zaopatrzony w chronograf i jednocześnie nurkowy bezel. Zachowuje przy tym swoje eleganckie oblicze. Cóż za splot stylów! Mimo tej kompilacji proporcje są tak równomiernie rozłożone, że wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Stylistyczne rozbieżności w ogóle nie rzucają się w oczy. Męski zegarek Jacques Lemans 1-2041E doskonale odzwierciedla nie tylko temperament danej kolekcji, ale całości dorobku austriackiej marki. W obrębie linii Classic dostępne są również czasomierze na bransoletach złożonych z pojedynczych ogniw. I tutaj też trafimy na cały szereg wariantów. Różne są także długości i szerokości poszczególnych bransolet. Mnogość opcji jest tak samo oszałamiająca, co pożądana.

Zegarki Jacques Lemans Classic na pasku

Podobnie jak w przypadku modeli na bransolecie, zegarki Jacques Lemans Classic na pasku także nie jedno mają oblicze. Oczywiście wszystkie zostały wykonane z wysokiej jakości, naturalnej skóry. To gwarantuje ich wytrzymałość i długowieczność. Jednak szeroki wachlarz wzornictwa, rozmiarów i kolorów przyprawia o ból głowy. Na uwagę zasługuje z pewnością męski zegarek Jacques Lemans Classic 1-2041D. Charakterystyczne, duże otwory na całej długości paska stanowią nie tylko genialny koncept designerski. Mają one także praktyczne zastosowanie. Powodują, że skóra pod paskiem swobodniej oddycha. To z kolei zwiększa komfort użytkowania zegarka. Trudno przy tej kategorii nie wspomnieć o modelu dla kobiet. Spójrzmy na damski zegarek Jacques Lemans Classic na pasku 1-1867E. To przecież uosobienie piękna i elegancji. Idealny dla kobiet, które stawiają na szyk i klasę w codziennym życiu. Atrakcyjna cena także godna jest zauważenia. 

Zatem każdy klasyczny zegarek Jacques Lemans jest bez wątpienia unikalny. W mniejszym lub większym stopniu wymyka się swojej kategorii. To jedynie zwiększa atrakcyjność serii Classic.