Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Lip

59wyniki

Zegarki LIP

LIP to renomowana francuska marka zegarkowa o tradycji sięgającej XIX wieku. W historii zapisała się jako firma innowacyjna, preferująca nowoczesne a niekiedy dość ekstrawaganckie podejście do projektowania zegarków. LIP to propozycja dla każdego, kto ceni nieszablonowe wzornictwo i traktuje zegarek jako ważny element stylizacji. Poznaj zegarki LIP i wybierz model dla siebie.

FILTRY0

Zegarki LIP: zegarmistrzowska tradycja i innowacje

Marka LIP na rynku europejskim i światowym jest stosunkowo mało znana, za to we Francji traktowana jest z niezwykłym poważaniem i darzona estymą. Przez długi czas firma była niekwestionowanym liderem produkcji zegarków na krajowym rynku a także jedną z niewielu firm europejskich, która w tym czasie mogła na równi konkurować ze szwajcarskim przemysłem zegarkowym.  Historia LIP sięga 1867 roku. Wówczas Emmanuel Lipman założył w Besançon, kolebce francuskiego przemysłu zegarmistrzowskiego, firmę Comptoir Lipmann. W 1900 już jako Société Anonyme d'Horlogerie Lipmann Frères firma wyprodukowała swój pierwszy mechanizm, kaliber 20 o średnicy 20 mm, a w 1908 roku oficjalnie zarejestrowano nazwę LIP.

Historia zegarków LIP


Francuski zegarek LIP

Zegarki produkowane przez Lipmana cenione były ze względu na niezwykłą jakość wykonania  i precyzję chodu. Największą rekomendacją jest fakt, że Francuzi dostarczali mechanizmy do takich marek jak Bulova, Waltham i Elgin. W czasach największej świetności LIP we Francji miał podobny status do Forda -  był powszechnie znany i praktycznie każdy Francuz na swoim nadgarstku nosił zegarek LIP. We Francji kojarzony jest nie tylko z wielowiekową tradycją, ale również innowacyjnym podejściem. To właśnie zegarmistrzowie LIP zaprojektowali w latach 70. XX pierwszy w Europie zegarek elektroniczny i stworzyli pierwszy francuski zegarek kwarcowy.  Współczesne zegarki nawiązują do tego twórczego ducha marki, co wyraża się w zaskakujących i oryginalnych projektach.


Zegarki LIP - jakość i francuski szyk 

Marka przez cały czas projektuje i tworzy zegarki, w którym priorytetem jest jakość komponentów, precyzja wykończenia i dokładność chodu. Projektanci LIP wyjątkową uwagę zwracają na detale i oferują zróżnicowane sposoby wykończenia, które nadają zegarkom ekskluzywnego charakteru. W modelach francuskiej marki zwracają uwagę klasyczne tarcze wykończone szlifem słonecznym, efektowne wskazówki dauphine czy pasy genewskie, które zdobią wahnik modeli automatycznych. Do tworzenia kopert wykorzystywana jest wytrzymała, odporna na zarysowania i korozję stal szlachetna 360L, a efektowne tarcze zegarków chronione są twardym szkłem szafirowym.

Zegarek LIP na bransolecie 
Zegarek LIP na pasku

Finezja wykończenia to nie tylko koperty i tarcze zegarków, a również stylowe paski. Marka oferuje ich duży wybór:  od modeli wykonanych z naturalnej skóry poprzez stalowe klasyczne i milanese, które inspirowane są modelami vintage. Paski skórzane z naturalnej skóry  z charakterystycznymi perforowaniami i przeszyciami są nie tylko wygodne, ale również świetnie prezentują się na nadgarstku.


Szwajcarskie mechanizmy w zegarkach LIP

W trosce o dokładność i precyzję chodu marka LIP  podjęła współpracę z renomowanymi szwajcarskimi producentami. Sercem zegarków LIP są automatyczne i kwarcowe mechanizmy RONDA i MIYOTA, które gwarantują płynność działania i zapewniają dokładność chodu.

Zegarek LIP Himalaya

Zegarki LIP: ikoniczne modele i awangardowy styl

 Sukces zegarków LIP w latach 70

Zegarki LIP po dziś dzień kojarzone są z niezwykłym kunsztem i designem, który wyróżnia je na tle innych zegarmistrzowskich marek. Ta tradycja sięga, lat 70. XX wieku , kiedy francuska marka zatrudniła aż siedmiu przemysłowych projektantów, w tym znanego Rogera Tallona. Efektem tej współpracy było powstanie niezwykłych i zjawiskowych jak na tamte czasy, projektów zegarków.


Współczesne kolekcje w chętnie nawiązują do tych kultowych modeli, które nie straciły powabu i nadal wywołują błysk w oku wielu wielbicieli sztuki zegarmistrzowskiej. W bogatej kolekcji znajdziemy zarówno zegarki kwarcowe, jak i automatyczne: od minimalistycznej w formie kolekcji LIP Dauphine, poprzez eleganckie sportowe modele LIP Himalaya, a także modele nurkowe z serii Nautic-Ski. 

Zegarek LIP Nautic-Ski
  LIP Mach 2000

Szczególny kunszt i finezja marki uwidacznia się w zaprojektowanych modelach skeleton czy open heart. W końcu prawdziwa perełki zegarmistrzowskiego designu, jakim niewątpliwie jest Mach 2000, która dała firmie popularność i rozpoznawalność nawet poza granicami kraju. LIP Mach 2000 jest jedną z serii, do której marka wróciła po latach. Zegarki wyróżniają się kopertą w kształcie litery D i dużymi pusherami. Współczesne zegarki z linii Mach 2000 są repliką oryginalnych projektów z 1975 roku. To  niewątpliwie gratka dla wszystkich ceniących zegarki w stylu retro oryginalnych i nietuzinkowych formach. Z kolekcji LIP każdy wielbiciel wyjątkowych i oryginalnych czasomierzy z nutą retro z wybierze taki, które z przyjemnością ubierze na nadgarstek.


Autoryzowany sklep marki LIP  – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

ZEGAREK.NET jest autoryzowanym punktem sprzedaży zegarków LIP. Wszystkie sprzedawane w sklepie produkty są w 100% oryginalne. Zapewniamy pełne wsparcie serwisowe w profesjonalnych punktach naprawy zegarków. Dzięki temu Twój zegarek Spinnaker pozostaje zawsze pod najlepszą opieką.

Zegarek LIP na czarnym pasku