Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Venezianico Redentore

20wyniki
Zegarki Venezianico Redentore baner
FILTRY0
Inspiracja do stworzenia zegarków Venezianico Redentore

Inspiracja powstania zegarków Venezianico Redentore

Wenecja, jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast świata. Jej unikalny charakter, wyjątkowa architektura i wspaniała historia przyciągają miliony ludzi. Jednym z najczęściej odwiedzanych budynków sakralnych jest bazylika Odkupiciela (del Redentore). Jeden z najwspanialszych budynków zaprojektowanych przez mistrza Andreę Palladio. To właśnie jej idealne proporcje i nawiązania do klasycznych wzorców stały się inspiracją dla linii zegarków Venezianico Redentore.

Każdy detal zegarka Redentore został gruntownie przemyślany i zaprojektowany w nawiązaniu do idealnych proporcji epoki renesansu i klasycyzmu. Symetryzm widać w konstrukcji zegarka, która ma klasyczny, niezwykle elegancki i ponadczasowy charakter.

Najważniejsze cechy zegarków Venezianico Redentore:

 • klasyczny, elegancki charakter
 • doskonałe proporcje
 • dwa rozmiary kopert do wyboru
 • szeroki wachlarz kolorystyczny
 • występują edycje specjalne
 • mechanizmy automatyczne z grupy Seiko
Zegarek Venezianico REDENTORE 40 męski zegarek z niebieską tarczą
Zegarek damski Venezianico REDENTORE 36 z różową tarczą

Różne wielkości kopert w kolekcji Venezianico Redentore

Jak na klasyczną linię zegarków przystało, kolekcja Venezianico Redentore odznacza się optymalnie skrojoną wielkością zegarków, które - w przypadku eleganckich czasomierzy - nie mają narzucać się swoją formą, a stanowić idealne uzupełnienie stroju.

Rozmiar koperty o wielkości 36 milimetrów, przeznaczony został głównie z myślą o paniach. W zegarkach tych uwzględniono smukłość kobiecego nadgarstka i zaprojektowano je tak, aby nie tylko wyglądały elegancko, ale i nosiły się bardzo wygodnie.

Dla większych nadgarstków skonstruowano kopertę w rozmiarze 40 milimetrów. Ten rozmiar jest jednym z najczęściej wybieranych przez panów w grupie zegarków klasycznych. Pozwala zegarkowi w łatwy sposób schować się pod mankietem koszuli lub marynarki, jest dyskretny i bardzo komfortowy w użytkowaniu.

Perfekcja wykonania zegarków Venezianico Redentore

Sumą wartości zegarka jest ilość detali. W linii Redentore przejawia się włoska staranność o każdy element konstrukcyjny zegarka:

 • tarcza typu “sunray” wydaje się gładka, ale w efekcie zawiera w sobie setki wygrawerowanych linii, które wychodzą z jej centralnej części. Taki zabieg skutkuje odbiciem się światła w kierunku radialnym, “doświetla” tarczę, czyniąc ją jaśniejszą.
 • dokręcany dekiel z grawerem bazyliki del Redentore zdobi zegarki z linii Redentore. Ten element został wykonany z ogromną starannością. Zakręcany na śruby dekiel jest wspaniałym dodatkiem zegarka, a wizerunek bazyliki dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych.
 • koronka wykończona charakterystycznym krzyżem - znakiem marki Venezianico, inspirowanym krzyżem wieńczącym dzwon na wieży Torre dell 'Orologio.
Zegarek Venezianico REDENTORE 40 1221504C męski z czarną tarczą
Zegarek damski Venezianico REDENTORE 36 1121506C na bransolecie
 • bransoleta typu “canova”, to autorski projekt marki. Zwężająca się ku swojej centralnej części bransoleta ma idealne proporcje. W miejscu styku z kopertą jest szersza i masywniejsza, aby zagwarantować pewniejsze mocowanie, następnie zwęża się ku środkowi, by w miejscu zapięcia osiągnąć najwęższy rozmiar. Dzięki temu zabiegowi nosi się ją bardzo wygodnie. Punkt styku dwóch części bransolety zaznaczony jest logotypem marki - krzyżem. Motylkowe zapięcie gwarantuje szybkie mocowanie zegarka na ręce oraz bezpieczeństwo jego użytkowania.
 • wysoka kultura obróbki stali - zarówno koperta, jak i bransoleta posiadają elementy wykończone na wysoki połysk oraz szczotkowane części. To naprzemienne stosowanie kilku technik obróbki stali daje wspaniały efekt estetyczny, nie tylko pokazując staranność i jakość wykonania czasomierza, ale również ogromny trud, jaki został włożony w wykonanie każdego z elementów składowych zegarka.
 • paski od włoskich manufaktur kaletniczych. Włochy, a szczególnie rejon Toskanii słynie z najlepszej klasy kaletników. Sztuka obróbki skór, przekazywana jest tam z pokolenia na pokolenie od wielu stuleci. Dlatego też włoskie wyroby skórzane, uważane są z jedne z najlepszych na świecie. Do modeli Venezianico Redentore wyselekcjonowano paski ze skóry cielęcej. Często do danego modelu linii zastosowano inną technikę kaletniczą i gatunek skóry, aby jak najlepiej pasował on do unikalnego charakteru zegarka. Dodatkowo na każdej z klamerek znajduje się wygrawerowany krzyż - symbol marki Venezianico.

Venezianico Redentore wyposażone w mechanizmy z naciągiem automatycznym

W linii Redentore, podobnie jak w całej kolekcji marki Venezianico, znajdziemy tylko i wyłącznie mechaniczne werki. Ten fakt dobitnie podkreśla zainteresowanie włoskiego brandu, do oferowania tylko sprawdzonych, słynących z długowieczności mechanizmów.

Zegarki Redentore napędzane są przez mechanizmy jednego z najsłynniejszych japońskich producentów - Seiko Hattori. To niezawodne, gwarantujące wysoką kulturę pracy werki o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Zegarek Venezianico REDENTORE AVVENTURINA dekielz grawerunkiem