Do najpowszechniej wykorzystywanych materiałów przy produkcji zegarków należą: stal nierdzewna oraz tworzywo sztuczne w przypadku zegarków sportowych. Rzadziej, ale jednak spotykane są również tytan, złoto, mosiądz czy stopy ceramiczne. Jakie znaczenie ma użycie tych materiałów? Jaki najlepiej wybrać? Zapraszamy do lektury.
Zegarki ze stali nierdzewnej
Zegarki z kopertą wykonaną z tytanu
Tytan cieszy się dużą popularnością przede wszystkim na swoje właściwości antyalergiczne, a dodatkowym atutem jest jego lekkość, dzięki której zwiększa się wygoda noszenia zegarka. Modele wykonane z tego materiału znajdziemy między innymi w ofercie marki Citizen. Są to antyalergiczne zegarki tytanowe z serii Citzien Titanium. Inną marką oferującą modele zegarków dla osób podatnych na alergie jest Tissot ze swoją kolekcją tytanowych zegarków Tissot Titanum.
Zegarki ze złota
Mosiądz w zegarkach
Tworzywo sztuczne a produkcja zegarków
Tworzywo sztuczne, to materiał powszechnie używany przy produkcji zegarków. Można z niego wykonać zarówno koperty, jak i paski. Jest materiałem całkowicie antyalergicznym. Tworzywo sztuczne można wypolerować, aby pozbyć się drobnych rysek.
Zegarki wykonane z tworzywa sztucznego zwykle mają bardzo przystępne ceny. Największą popularnością cieszą się w tej grupie zegarki G-Shock. Do najważniejszych zalet należy zaliczyć odporność na wodę i łatwość czyszczenia ewentualnych zabrudzeń.
Stopy ceramiczne w zegarku
Ceramikę można często spotkać w zegarkach marek modowych i najczęściej dedykowane są kobietom. Należą do nich między innymi damskie zegarki ceramiczne na bransolecie od Anne Klein, które cechuje ciekawy design i bogata kolorystyka. Ceramikę znajdziemy również w zegarkach DKNYczy Guess. Materiał ten stosowany jest tutaj nie tylko jako element kopert, ale i jako część lub całość ozdobnej bransolety. Marka Beringz kolei oferuje wyjątkowe zegarki ceramiczne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Są otrzymane w głębokich odcieniach granatu lub czerni.