Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Dlaczego warto wybrać G-SHOCK Rangeman GW-9400 Triple Sensor

24-02-2021

Casio G-SHOCK jak każda marka zegarkowa posiada w swojej ofercie wybrane modele, które pod pewnymi względami wyróżniają się spośród wszystkich serii. Czasami są to pojedyncze egzemplarze, a czasami cała seria, tworzona przez szereg ciekawych kolorystycznie różniących się od siebie wersji. Jeżeli chodzi o zegarki stricte cyfrowe, możemy z całą pewnością zaliczyć do nich: wszelkie odsłony popularnych kostek - z uwagi na odzwierciedlenie DNA pierwszego zegarka G-SHOCK; modele Frogman, które charakteryzują się wyjątkową i niepowtarzalną asymetrią koperty/bezela oraz model GW-9400 Rangeman. Dlaczego Casio G-SHOCK GW-9400 wyróżnia się spośród pozostałych zegarków japońskiego producenta? Przyjrzyjmy się bliżej elementom decydującym o takim wyróżnieniu.GW-9400 Rangeman - nowy Master of G

GW-9400 Rangeman - nowy Master of G

W 2013 roku Casio zaprezentowało model, który już zapisał się w historii marki jako jeden z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych zegarków zadaniowych. Oczywiście mowa o Casio G-SHOCK GW-9400 Rangeman. Zegarek idealnie wpisał się w linię G-SHOCK Master of G - on the land (na lądzie) - czyli zegarków do zadań specjalnych, które wyróżniają się specjalistyczną budową lub bardzo zaawansowanymi funkcjami. Jak sama nazwa wskazuje, Rangeman z angielskiego RANGE odnosi się głównie do zasięgu. Jednak zagłębiając się w znaczenie słowa Range, można stwierdzić, iż odnosi się również do takich określeń jak zakres, wachlarz, gama czy skala. Wszelkie porównania są bardzo trafne, gdyż to właśnie funkcjonalność tego wyjątkowego modelu idealnie wpisują się w jakże trafne określenie “człowieka o bardzo szerokim zasięgu działania” - Rangeman. 


G-SHOCK prezentując GW-9400 stworzył zupełnie nową, choć jak na razie dość skromną serię. W Rengeman GW-9400 można odnaleźć pewną kontynuację cieszących się bardzo dużą popularnością modeli takich jak: GW-9200 Riseman, czy G/GW-9300 Mudman. Najważniejszym wspólnym elementem jest tutaj stricte cyfrowy charakter wymienionych modeli. Co więcej, trzy wskazane modele łączą występujące w nich sensory:

 • GW-9200 Riseman wyposażony był w barometr, wysokościomierz oraz termometr.

 • G/GW-9300 Mudman posiadał na pokładzie Twin Sensor, w skład którego wchodzi termometr oraz kompas.

 • GW-9400 Rangeman wyposażony został w nowy, zminiaturyzowany sensor trzeciej generacji - Triple Sensor, który stanowi niejako połączenie funkcji sensorów dostępnych w modelach Riseman i Mudman.GW-9400 - zaawansowany zegarek o kompatybilnych wymiarach i przyjaznej dla użytkownika budowie

G-SHOCK Rangeman jest zegarkiem o kompatybilnych wymiarach koperty, co powoduje, że może być komfortowo użytkowany przez wielu osób, uwzględniając zróżnicowanie wielkości-obwodu nadgarstka. Na podstawie opinii użytkowników można zauważyć, iż wygodę noszenia zgłaszali zarówno użytkownicy o obwodzie nadgarstka ok. 16-17,5 cm oraz 19-20 cm. Oczywiście zawsze zaleca się przymiarkę przed dokonaniem zakupu, co jest w zasadzie jedynym sposobem na 100% zadowolenie z nowego G.


Intuicyjny G-SHOCK Rangeman GW-9400 

GW-9400 posiada kopertę o wymiarach  55,2 mm x 53,5 mm x 18,2 mm i waży 93 g. Wyposażony został w sześć przycisków: dwa usytuowane po lewej stronie, jeden środkowy (podświetlenie) oraz trzy po prawej stronie. Należy zaznaczyć, iż po raz pierwszy w cyfrowych G-SHOCKach jeden przycisk odpowiedzialny jest za obsługę sensorów - mowa o prawym środkowym przycisku. W tym miejscu należy wskazać, iż z uwagi na dość łatwy dostęp do tego właśnie przycisku, zaleca się bardziej luźne zapięcie paska. Zgłaszano, że zbyt ciasne dopasowanie paska może powodować przypadkowe użycie środkowego przycisku, co będzie skutkowało niezamierzonym uruchomieniem sensora. 

GW-9400 wyposażony został w trzy wyświetlacze, dzięki czemu odczyt wszelkich wskazań jest wyjątkowo czytelny i intuicyjny. Dodatkowo pasek posiadający dwa rzędy otworów sprawia, iż zegarek pewnie trzyma się nadgarstka przy jednoczesnej świetnej prezencji.G-SHOCK Rengeman GW-9400 - najwyższa funkcjonalność w bardzo przystępnej cenie

Wprowadzając do oferty GW-9400 Casio zrobiło coś fenomenalnego - zaprezentowało wyjątkowo funkcjonalny zegarek, w bardzo przystępnej cenie. Początkowo cena katalogowa tego zegarka kształtowała się w granicach 1200-1300 PLN. Obecnie, po upływie 7 lat, cena oscyluje w granicach 1000 PLN. Jednak to, co należy uznać za największy sukces, może również być kłopotliwe. Nie znajdziemy w ofercie japońskiego producenta zegarka, który za taką cenę dostarczałby taką ilość funkcji. Z drugiej strony, GW-9400 jest tak pożądanym modelem, że z pewnością zmniejsza popyt na pozostałe modele z podobnej półki cenowej.

G-SHOCK Rengeman GW-9400 - najwyższa funkcjonalność w bardzo przystępnej cenie


Rangeman GW-9400 stanowi zatem przykład najlepszego stosunku jakość połączonej z funkcjonalnością do niewygórowanej ceny.


Do najważniejszych elementów wyposażenia G-SHOCK GW-9400 zaliczamy:

 • Tough Solar - zasilanie ogniwem słonecznym sprawia, że można zapomnieć o problemie wymiany baterii na długie lata. Tough Solar pozwala na ładowanie akumulatora przy pomocy dowolnego źródła światła. Wystarczy nosić zegarek zgodnie z zaleceniami producenta, aby zapewnić jego długotrwałe działanie - zegarek nosimy w taki sposób, aby jak najkrócej znajdował się pod rękawem/mankietem. W taki sposób pozwolimy na to, żeby panel słoneczny miał ciągły dostęp do światła.

 • Automatyczna radiowa kalibracja czasu - dzięki wykorzystaniu odbiornika fal radiowych Wave Ceptor oraz systemu Multiband 6, zegarek automatycznie podejmuje próbę radiowej kalibracji czasu, do 6 razy na dobę. Oczywiście użytkownik w każdej chwili może wywołać ręczną kalibrację czasu, dzięki czemu ma pewność dokładnych wskazań czasu. Takie rozwiązanie pozwala również na automatyczną zmianę czasu z letniego na zimowy (i odwrotnie) - jeżeli tylko kalibracja będzie udana.

 • Triple Sensor - potrójny sensor, który umożliwia:

  • pomiar i wskazanie kierunku w zakresie do 359 stopni aż przez 60 sekund ciągłego pomiaru. Kompas pozwala również na zapisanie kierunku/stopni i późniejsze wykorzystanie zapisanych danych w kierowaniu się do celu.

  • pomiar wysokości w zakresie od -700 do 10 000 metrów z możliwością zapisu do 40 rekordów zawierających datę, czas, kąt kierunku, wysokość, ciśnienie i temperaturę (w zależności od ustawienia). Wysokościomierz barometryczny pozwala również na wybór interwału umożliwiającego dokonywanie odpowiednich pomiarów oraz wskazanie zmian w wysokości.

  • pomiar i wskazanie ciśnienia atmosferycznego w zakresie od 260 do 1 100 hPa. Sensor ten umożliwia również przedstawienie zmian ciśnienia w formie graficznej z ostatnich 42 godzin, wskazanie różnicy mierzonego ciśnienia a także prognozowanie pogody (dzięki funkcji Alarmu Baro zegarek informuje użytkownika o zbliżającej się zmianie ciśnienia).

  • pomiar temperatury w zakresie od -10 do 60 stopni Celsjusza.


Postaw na kompletny zegarek, czyli G-SHOCK GW-9400 Rangeman

Rangeman charakteryzuje się tym, iż nie tylko jest zegarkiem bezobsługowym (w odniesieniu do czasu działania i dokładności wskazań) ale również często określany jest zegarkiem kompletnym. Sensory odgrywają tutaj istotną rolę, jednak nie tylko one decydują o wyjątkowej wartości czasomierza. GW-9400 jest jednym z naprawdę nielicznych, a być może nawet pierwszym cyfrowym G-SHOCKiem, który umożliwia wprowadzenie danych długości i szerokości geograficznej dla miasta lokalnego (Home Time). Takie rozwiązanie zapewnia poprawne wskazanie czasu dla wschodów i zachodów słońca. Dodatkowo okrągły wyświetlacz wskazuje porę dnia, w jakiej aktualnie znajduje się użytkownik - cyfrowe wskazania umożliwiają szybki odczyt tego, ile czasu pozostało do zachodu słońca. 


Oczywiście jak na rasowego G-SHOCKa przystało, Rangeman posiada szereg przydatnych funkcji:

 • automatyczne podświetlenie typu Super Illuminator,

 • wodoszczelność na poziomie 200 metrów,

 • czas światowy World Time z dostępem do 31 stref czasowych w 48 miastach,

 • 100 godzinny stoper mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy oraz funkcją szybkiego startu - w trybie godziny możemy uruchomić stoper dosłownie jednym użyciem przycisku,

 • 24 godzinny timer,

 • 5 alarmów dziennych z funkcją sygnalizacji pełnej godziny SIG,

 • funkcję oszczędzania energii Power Save,

 • wskaźnik poziomu naładowania akumulatora.Różnorodność kolorystyczna i edycje specjalne G-SHOCK Rangeman GW-9400

GW-9400 Rangeman należy do tych zegarków, które na przestrzeni lat prezentowane były w bardzo różnych wersjach kolorystycznych. Do podstawowych wersji zaliczamy GW-9400-1ER, wyposażony w pozytywowy wyświetlacz, czarny pasek i bezel oraz GW-9400-3AER posiadający negatywowy wyświetlacz, oliwkowy bezel i pasek. 

Różnorodność kolorystyczna i edycje specjalne G-SHOCK Rangeman GW-9400

Rok po premierze zaprezentowano dwie kolejne wersje kolorystyczne: GW-9400NV-2 - negatywowy wyświetlacz połączono tutaj z granatowym bezelem i paskiem, GW-9400RD-4 - tutaj negatywowy wyświetlacz zestawiono z paskiem i bezelem w kolorze czerwonym. Z uwagi na ogromną popularność modelu GW-9400, bardzo często był on podstawą do stworzenia wersji specjalnych (niestety głównie kierowanych na rynek japoński). Do najciekawszych odsłon zaliczamy wersję śnieżną GW-9400BTJ-8JR Burton, GW-9400DCJ-1 z pustynnym kamuflażem oraz GW-9400CMJ-3 Man In Camouflage z dominującą zielenią.


Na przestrzeni lat dostępne były różne wersje kolorystyczne, jednak za najrzadszą i najsłabiej osiągalną uznaje się wersję GW-9400FBJ-4JR Kobe City Fire Bureau Rangeman, która charakteryzuje się niespotykaną pomarańczową kolorystyką. Casio angażuje się również w ochronę planety oraz dzikiej przyrody. Ta działalność widoczna jest w prezentowaniu limitowanych edycji Rangemana z serii Love The Sea And The Earth: GW-9401KJ-3JR, GW-9402KJ-2JR, GW-9403KJ-9JR, GW-9404KJ-3JR, GW-9405KJ-5, GW-9406KJ-2JR.

wyjątkowy g-shock
Co dalej z kultowym G-SHOCK GW-9400 Rangeman

Co dalej z kultowym G-SHOCK GW-9400 Rangeman

Z uwagi na dość dawną premierę, nie wszystkie odsłony GW-9400 są jeszcze osiągalne. W ostatnim czasie pojawiły się nawet plotki o tym, iż Casio zaprzestało produkcji tego kultowego modelu. Jednak w 2020 roku, w ofercie japońskiego producenta pojawił się GW-9400-1BER z serii G-SHOCK Black Out, i teraz tak naprawdę nie wiadomo jakie plany w stosunku do tego wyjątkowego zegarka ma producent. Jedno jest pewne - jeżeli jeszcze nie miałeś okazji sprawdzić, co potrafi Rangeman - warto to zmienić i pokusić się o zakup tego nietuzinkowego G-SHOCKa.


FILTRY0