<<   POWRÓT 19-06-2020

Epos Originale - manufakturowy zegarek retro

Prestiżowe szwajcarskie zegarki Epos podbiły serca koneserów z całego świata. Wszystko za sprawą kunsztu wykonania prezentowanego przez mistrzów zegarmistrzowskich, którym przyświeca motto: „Artistry in watchmaking”. Epos we wszystkich swoich czasomierzach stawia na wykonywane ręcznie mechanizmy mechaniczne. Manufaktura słynie z najwyższej jakości i zapierających dech w piersiach, precyzyjnych zdobień. Czas poznać unikatową serię Epos Originale 3437, która przez oznaczenie vintage rozumie nie tylko inspirowany stylem lat 50-tych design, ale także tradycyjną metodę wykonania opartą na precyzji i wiedzy doświadczonego zegarmistrza!Zegarek inspirowany stylem lat 50-tych

Zachwycająca linia Epos 3437 to kwintesencja elegancji, która królowała w połowie stulecia ubiegłego wieku. Zegarek inspirowany stylem lat 50-tych czaruje minimalistyczną tarczą z kreskowymi indeksami godzinowymi. Za niepowtarzalny efekt estetyczny odpowiada wypukłe szkło szafirowe, które podkreśla dystyngowany charakter dodatku. 

Co więcej, zegarek vintage Epos 3437.132.20.16.25 został wyposażony w precyzyjny mechanizm automatyczny élaboré z aż 25 kamieniami gwarantującymi prezycję chodu i przepiękny wygląd. Ten nie jest bez znaczenia, bowiem przeszklony dekielek pozwala obserwować stworzone z pasją serce czasomierza.

Męski zegarek EposZegarek vintage z wypukłym szkłem

Szwajcarski zegarek Epos 3437.132.20.16.25
Szwajcarski zegarek Epos wiernie oddaje klasę, z jakiej słyną zegarki produkowane w latach 50-tych. I choć design czasomierza pozostał niemal bez zmian, w nowej linii Originale 3437 zastosowano nowe, lepsze materiały. Dzięki temu zegarek vintage z wypukłym szkłem może pochwalić się pożądaną przez wszystkich wytrzymałością. Pleksiglas wykorzystywany w latach 50. do tworzenia wypukłych szkiełek zegarków został zastąpiony precyzyjnie przygotowanym szafirem.

Jednolity kryształ poddano kompleksowemu procesowi szlifowania, co pozwoliło uzyskać idealny kształt wewnętrznej i zewnętrznej strony szkiełka. Wybór szafiru sklasyfikowanego na trzecim miejscu w rankingu najtwardszych materiałów na Ziemi to gwarancja uzyskania cienkiego, odpornego na zarysowania i stłuczenia szkiełka zegarka. To doskonała ochrona luksusowego mechanizmu, która łączy funkcjonalność z efektywnym wyglądem.Epos prezentuje: Back to the future

Powrót do przyszłości w wykonaniu szwajcarskiej marki Epos jest spektakularnym połączeniem tradycji zegarka vintage z nowoczesną technologią. Tradycyjny design powstał w oparciu o nowoczesne, bardziej wytrzymałe materiały. Wśród nich znajduje się szafir, z którego powstało wypukłe szkiełko, a także stal nierdzewna, która w kopercie zastąpiła chromowany metal. 

Co ważne, zabytkowa tarcza doskonale radzi sobie także w ciemności. Indeksy godzinowe zostały wypełnione materiałem zapewniającym nawet dwukrotnie dłuższą widoczność po zmroku niż w przypadku standardowych powłok fluerescencyjnych. Modele linii Epos 3437 to zegarmistrzowskie yin i yang. Łączą w sobie wiedzę i doświadczenie reprezentowane przez tradycję z siłą nowoczesnych technologii. Pozwalają czerpać z wygody aktualnych rozwiązań i pochylić się nad ponadczasową klasyką.

Zegarek Epos 3437.132.20.16.25 oraz oświetlenie NeobriteSzwajcarski zegarek Epos dla koneserów

Każdy szwajcarski zegarek Epos to prawdziwa uczta dla zmysłów. Przepiękne linie, dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal oraz precyzja wykonania sprawiają, że przyjemność z nich noszenia czerpią zarówno osoby skupiające się na wyglądzie czasomierza, jak i prawdziwi koneserzy. Epos to nadal dość niszowa marka, która zachowała swój niepowtarzalny charakter dzięki niemal niespotykanej w dzisiejszych czasach - manufakturze mechanizmów. Prezentowany przez zegarki inspirowane stylem lat 50-tych design przeniesie Cię do czasów, gdy każdy z czasomierzów stanowił dzieło sztuki, na które mogli pozwolić sobie tylko wybrani dżentelmeni. W związku ze wzrostem popularności mechanicznych zegarków oraz oferujących je marek, a także modeli open-heart, zegarek Epos warto zakładać nie tylko od święta. I choć rezerwa chodu rzędu 42 h pozwoli na jego bezpieczne przechowywanie w bezruchu, efekt estetyczny, o jaki wzbogaci garnitur, a nawet casualowe stylizacje z koszulą w roli głównej, wart jest codziennego użytkowania.