Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT19-06-2020

Epos Originale - manufakturowy zegarek retro

Prestiżowe szwajcarskie zegarki Epos podbiły serca koneserów z całego świata. Wszystko za sprawą kunsztu wykonania prezentowanego przez mistrzów zegarmistrzowskich, którym przyświeca motto: „Artistry in watchmaking”. Epos we wszystkich swoich czasomierzach stawia na wykonywane ręcznie mechanizmy mechaniczne. Manufaktura słynie z najwyższej jakości i zapierających dech w piersiach, precyzyjnych zdobień. Czas poznać unikatową serię Epos Originale 3437, która przez oznaczenie vintage rozumie nie tylko inspirowany stylem lat 50-tych design, ale także tradycyjną metodę wykonania opartą na precyzji i wiedzy doświadczonego zegarmistrza!Zegarek inspirowany stylem lat 50-tych

Zachwycająca linia Epos 3437 to kwintesencja elegancji, która królowała w połowie stulecia ubiegłego wieku. Zegarek inspirowany stylem lat 50-tych czaruje minimalistyczną tarczą z kreskowymi indeksami godzinowymi. Za niepowtarzalny efekt estetyczny odpowiada wypukłe szkło szafirowe, które podkreśla dystyngowany charakter dodatku. 

Co więcej, zegarek vintage Epos 3437.132.20.16.25 został wyposażony w precyzyjny mechanizm automatyczny élaboré z aż 25 kamieniami gwarantującymi prezycję chodu i przepiękny wygląd. Ten nie jest bez znaczenia, bowiem przeszklony dekielek pozwala obserwować stworzone z pasją serce czasomierza.

Męski zegarek EposZegarek vintage z wypukłym szkłem

Szwajcarski zegarek Epos 3437.132.20.16.25
Szwajcarski zegarek Epos wiernie oddaje klasę, z jakiej słyną zegarki produkowane w latach 50-tych. I choć design czasomierza pozostał niemal bez zmian, w nowej linii Originale 3437 zastosowano nowe, lepsze materiały. Dzięki temu zegarek vintage z wypukłym szkłem może pochwalić się pożądaną przez wszystkich wytrzymałością. Pleksiglas wykorzystywany w latach 50. do tworzenia wypukłych szkiełek zegarków został zastąpiony precyzyjnie przygotowanym szafirem.

Jednolity kryształ poddano kompleksowemu procesowi szlifowania, co pozwoliło uzyskać idealny kształt wewnętrznej i zewnętrznej strony szkiełka. Wybór szafiru sklasyfikowanego na trzecim miejscu w rankingu najtwardszych materiałów na Ziemi to gwarancja uzyskania cienkiego, odpornego na zarysowania i stłuczenia szkiełka zegarka. To doskonała ochrona luksusowego mechanizmu, która łączy funkcjonalność z efektywnym wyglądem.Epos prezentuje: Back to the future

Powrót do przyszłości w wykonaniu szwajcarskiej marki Epos jest spektakularnym połączeniem tradycji zegarka vintage z nowoczesną technologią. Tradycyjny design powstał w oparciu o nowoczesne, bardziej wytrzymałe materiały. Wśród nich znajduje się szafir, z którego powstało wypukłe szkiełko, a także stal nierdzewna, która w kopercie zastąpiła chromowany metal. 

Co ważne, zabytkowa tarcza doskonale radzi sobie także w ciemności. Indeksy godzinowe zostały wypełnione materiałem zapewniającym nawet dwukrotnie dłuższą widoczność po zmroku niż w przypadku standardowych powłok fluerescencyjnych. Modele linii Epos 3437 to zegarmistrzowskie yin i yang. Łączą w sobie wiedzę i doświadczenie reprezentowane przez tradycję z siłą nowoczesnych technologii. Pozwalają czerpać z wygody aktualnych rozwiązań i pochylić się nad ponadczasową klasyką.

Zegarek Epos 3437.132.20.16.25 oraz oświetlenie NeobriteSzwajcarski zegarek Epos dla koneserów

Męski zegarek vintage Epos 3437.132.20.16.25
Każdy szwajcarski zegarek Epos to prawdziwa uczta dla zmysłów. Przepiękne linie, dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal oraz precyzja wykonania sprawiają, że przyjemność z nich noszenia czerpią zarówno osoby skupiające się na wyglądzie czasomierza, jak i prawdziwi koneserzy. Epos to nadal dość niszowa marka, która zachowała swój niepowtarzalny charakter dzięki niemal niespotykanej w dzisiejszych czasach - manufakturze mechanizmów. Prezentowany przez zegarki inspirowane stylem lat 50-tych design przeniesie Cię do czasów, gdy każdy z czasomierzów stanowił dzieło sztuki, na które mogli pozwolić sobie tylko wybrani dżentelmeni. W związku ze wzrostem popularności mechanicznych zegarków oraz oferujących je marek, a także modeli open-heart, zegarek Epos warto zakładać nie tylko od święta. I choć rezerwa chodu rzędu 42 h pozwoli na jego bezpieczne przechowywanie w bezruchu, efekt estetyczny, o jaki wzbogaci garnitur, a nawet casualowe stylizacje z koszulą w roli głównej, wart jest codziennego użytkowania.