Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Nowy Bulova Military Hack – zegarek od amerykańskiego wojska

29-10-2020

Niedawno amerykańska marka Bulova wypuściła na rynek trzy nowe modele inspirowane historycznymi zegarkami armii amerykańskiej z XX wieku. Military Hack otwiera kolekcję modeli wojskowych, rozszerzając w ten sposób ofertę brandu o nowy typ czasomierzy.


Stylowe militarne zegarki BulovaWojskowa technologia zegarków Bulova Military Hack w cywilnym zastosowaniu

Bulova Military Hack nawiązuje stylistycznie do wojskowego modelu MIL W-3818A, produkowanego w latach 50. i 60. Dostarczony był on armii amerykańskiej podczas II wojny światowej. Wtedy też wojsko zdecydowało, że małe, łatwe do odczytania zegarki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego żołnierza. Średnica Bulova 98A255 to 38 mm, a grubość liczy 14,45 mm – głównie za sprawą podwyższonego dekielka z racji mechanizmu automatycznego. Taki rozmiar modelu pozostaje bardzo opcjonalny zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i również bardziej sportowych sytuacjach. Choć co niektórym taka szerokość koperty może wydawać się wciąż mała, to trzeba pamiętać, że jest ona już powiększona względem oryginału mającego 32 mm średnicy.
Wojskowa technologia zegarków Bulova Military Hack w cywilnym zastosowaniu


Inspirowane polowymi warunkami Bulova Military Hack dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych — czarnym lub beżowym; czarny Bulova 98A255 został zaakcentowany czerwonym i luminescencyjnym materiałem, natomiast w beżowej wersji Bulova 96A246 zastosowano luminescencje i czarne akcenty. Surowa koperta, prosta tarcza bez dekoracyjnych dodatków, duża koronka – wszystko podporządkowane jest tutaj funkcjonalności. Na tarczy zegarków można znaleźć projekt modelu w stylu lat 60 z podwójnym wskazaniem czasu — dużymi cyframi arabskimi od 1 do 12. i mniejszymi cyframi od 13 do 24. Takie rozwiązanie pomaga w bardziej efektywnym określaniu czasu w ciągu dnia. Ciekawe jest połączenie wskazówek katedralnych z prostym wskaźnikiem używanym jako sekundnik. Całości wyglądu dopełnia ciemnozielony pasek stylizowany na NATO, który przymocowano do koperty za pomocą sprężyn.Stop sekunda w Bulova Military Hack

Stop sekunda w Bulova Military Hack
Zegarki Bulova Military Hack wyposażono w obowiązkowy dla wszystkich militarnych zegarków dodatek: stop sekundy. To właśnie od tej komplikacji, zegarek nosi przydomek Hack Watch. Możliwość zatrzymania (lub „zhakowania”) wskazówki sekundowej pozwoliła żołnierzom idealnie zsynchronizować swoje czasomierze. Zrewolucjonizowało to zdolność armii do prowadzenia skutecznych operacji. Również dziś stop sekunda będzie pomocna przy ustawieniu godziny, jak również w trakcie uprawiania sportu.Bulova 98A255  i Bulova 96A246 - automat w niezawodnej obudowie

Bulova 98A255 i Bulova 96A246 zbudowane zostały z wysokiej jakości stali szlachetnej, będącej dobrą ochroną przed wstrząsami i stłuczeniami. Przejrzysty odczyt godziny i bezpieczeństwo użytkowania zapewnia przykrywające tarczę elastyczne szkło mineralne. Zegarki Bulova Hack wyposażone są w mechanizm Miyota Calibre 82S0, który ma 42-godzinną rezerwę chodu i jest chroniony solidnym, zakręcanym deklem. Japoński werk gwarantuje precyzyjne odmierzanie czasu we wszystkich codziennych warunkach. Za sprawą wodoszczelności na poziomie 3 ATM, sprawdzi się on w sytuacjach deszczu lub przypadkowego zachlapania.
Bulova 98A255  i Bulova 96A246 - automat w niezawodnej obudowieBulova 98A255  i Bulova 96A246 - automat w niezawodnej obudowieZobacz zegarki Bulova Military Hack:

FILTRY0