Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Seiko 5 Sports Guccimaze Limited Edition

22-06-2021

Widoczne są już efekty współpracy Seiko 5 Sports i projektanta graficznego Guccimaze! Nowe zegarki Seiko 5 Sports Guccimaze Limited Edition w pełni wyrażają światopogląd japońskiego artysty, a jednocześnie świetnie wpisują się w sportową dynamikę kolekcji.Japoński artysta Guccimaze

Guccimaze to urodzony w 1989 roku w Kanagawie w Japonii artysta, który ukończył Wydział Projektowania Komunikacji Wizualnej na Musashino Art University. Po pracy w agencji projektowej rozpoczął w 2018 roku samodzielną działalność. Wykonuje zlecenia dla osób z całego świata, współpracując z licznymi  markami. Stał się znany ze swojego wyjątkowego stylu graficznego – trójwymiarowych form typograficznych, które dają poczucie namacalnej ostrości, osadzonej w żywych schematach kolorystycznych. Jako grafik tworzy również loga marek, projekty wydawnicze oraz strony internetowe.

Artysta Guccimaze jako japoński artystaNiezwykły wygląd Seiko 5 Sports Guccimaze Limited Edition

Zegarki Seiko 5 Sports Guccimaze Limited Edition w dwóch wersjach kolorystycznych 

Seiko 5 Sports Guccimaze Limited Edition dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwszy z nich - SBSA135 posiada tarcze w kolorze czarnym z żółtym akcentem w postaci wskazówki sekundowej oraz przedziałek godzinowych. Jego bezel zachowano w czarno-turkusowym odcieniu. Druga wersja to model SBSA133. Zegarek utrzymany został całkowicie w szlachetnym srebrnym kolorze. W obu wersjach tarczę i lunetę zdobi oryginalna grafika, której wzór powstał przez dekonstrukcję i rekonstrukcję liter Seiko. 


Całości wieńczy klasyczna bransoleta zbudowana z trzech segmentów pełnych ogniw o mieszanej wielkości. Bardzo dobrze wpisuje się ona w kopertę zegarka, tworząc spójnie projekt. Na sprzączce znajduje się cyfra „5” w typografii Guccimaze dla tych limitowanych edycji.  Z kolei na deklu znajdują się litery „SEIKO 5 S”.

Sprzączka zegarka Seiko Guccimaze z typografią 5Seiko 5 Sports GUCCIMAZE Limited Edition - budowa zegarków

Zegarek Seiko 5 Sports GUCCIMAZE Limited Edition i mechanizm z werkiem 4R36

Koperty zegarków Seiko 5 Sports Guccimaze Limited Edition mają szerokość 42.5 mm i grubość 13.4 mm. Modele oferowane są w specjalnym pudełku z takim samym przezroczystym wzorem, jaki znajduje się na zapięciu i deklu. Za działanie czasomierzy odpowiada mechanizm o automatycznym naciągu z werkiem 4R36 opartym na 24 kamieniach i działającym 21,600 wibracjami na godzinę. Czas rezerwy ruchu wynosi 41 godzin. 


Seiko 5 Sports Guccimaze pozostaje również odporny na działanie pól magnetycznych o 4,800 A/m, które emitowane są przez urządzenia elektryczne takie jak, chociażby komputer czy radio. Zegarki za sprawą swojej wodoszczelności o klasie 10 ATM, mogą być także użytkowane na nadgarstku w trakcie pływania, czy popularnego ostatnio snorkelingu.  Ich unikalny wygląd z pewnością przypadnie do gustu także wielbicielom graffiti i miejskiego stylu.