Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Smartwatch i klasyczny zegarek w jednym - poznaj hybrydowe zegarki Grupy Fossil

Smartwatch i klasyczny zegarek w jednym - poznaj hybrydowe zegarki Grupy Fossil

2021-05-12
Jedną z najbardziej elementarnych cech dotyczących branży zegarmistrzowskiej, jest bez wątpienia stały nacisk na rozwój i dążenie do doskonałości. Na przestrzeni ostatnich dekad zegarki zmieniały się zarówno pod kątem stylistycznym, jak i technologicznym, co widać bardzo wyraźnie w aktualnej ofercie producentów. Poza klasycznymi czasomierzami, ostatnim krzykiem mody stały się nowoczesne smartwatche, oferujące całkowicie nowe doznania oraz możliwości. Brak tradycyjnej tarczy jest jednak wadą dla wielu miłośników zegarmistrzostwa, którzy również pragnęliby skorzystać z możliwości, jakie oferują zegarki typu smartwatch. Specjalnie dla nich powstały więc tzw. zegarki hybrydowe, łączące w idealny sposób zalety klasycznego zegarka i elektronicznego smartwatcha.
Zegarki hybrydowe grupy Fossil

Zegarki hybrydowe grupy Fossil – wszechstronna oferta dla wymagających

Pasjonaci zegarmistrzowskiej sztuki z pewnością kojarzą zegarki Fossil, znane ze swojej amerykańskiej stylistyki. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że Fossil to tak naprawdę cała grupa marek i jeden z globalnych liderów w rozwoju zegarków smartwatch. Amerykańska grupa Fossil, poza czasomierzami własnej marki, odpowiada też za zegarki modowych producentów takich jak Skagen, Michael Kors, Diesel, Emporio Armani i Armani Exchange. Właśnie dlatego to w ich ofercie znajduje się tak ogromny wybór modeli klasycznych, smartwatchy i oczywiście zegarków hybrydowych. Co więcej, grupa Fossil to chyba jeden z niewielu producentów nowoczesnych urządzeń, który wywodzi się typowo z branży zegarmistrzowskiej a nie technologicznej. Stanowi to doskonałą podstawę dla miłośników tradycyjnego zegarmistrzostwa, pragnących poznać zalety nowej gałęzi zegarków naręcznych.

Zalety zegarków hybrydowych

Tradycyjne zegarki najczęściej kojarzone są z mechanicznymi elementami jak wskazówki, koronka czy sprężyna napędowa. Smartwatche z kolei to nic innego, jak skomputeryzowany zegarek z dotykowym wyświetlaczem i wbudowanym procesorem. W zegarkach hybrydowych mamy do czynienia z połączeniem obu tych światów, co niesie za sobą bardzo konkretne zalety.
Zalety zegarków hybrydowych

Wygląd i funkcjonalność klasycznego zegarka

Bardzo istotną zaletą zegarka hybrydowego, jest bez wątpienia jego wygląd. Patrząc na większość modeli hybrydowych, ciężko jest odróżnić je od klasycznych modeli. Jest to niezwykle istotne dla wszystkich użytkowników chcących korzystać z ich rozszerzonej funkcjonalności, nie rezygnując przy tym z istotnych walorów stylistycznych. Typowy smartwatch zazwyczaj ma w końcu typowo sportową prezencję, a ta niezbyt dobrze komponuje się chociażby z garniturem.
Zegarek typu smartwatch męski
Poza klasyczną konstrukcją, zegarki hybrydowe posiadają też tradycyjne cyferblaty z normalnie funkcjonującymi wskazówkami. Oznacza to, że nawet nie korzystając z jego cyfrowych funkcji, nadal mamy do dyspozycji w pełni sprawny i elegancki czasomierz, który można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. W razie chęci skorzystania z dodatkowych możliwości, wystarczy połączyć zegarek z telefonem za pośrednictwem Bluetooth i obsługiwać aplikacje za pomocą ekranu smartfona. W niektórych zegarkach hybrydowych montuje się jedynie poglądowe wyświetlacze, pozwalające na sprawniejszy podgląd danych i zmianę tła tarczy.

Dostęp do możliwości znanych ze smartwatcha

Zegarki hybrydowe skutecznie ukrywając się za klasyczną kopułą, oferują jednak niemal pełną funkcjonalność znaną z nowoczesnych smartwatchy. Wystarczy wspomnieć, że zegarki hybrydowe korzystają często z dokładnie tych samych procesorów co smartwatche. W praktyce oznacza to, że hybrydy pozwalają na dostęp do tych samych aplikacji śledzących aktywność, wykonywanie płatności NFC czy prowadzenie rozmów z poziomu nadgarstka. W niektórych zegarkach hybrydowych grupy Fossil wprowadzono również możliwość mierzenia tętna, co czyni z nich doskonałe modele sportowe. Choć brak dotykowego wyświetlacza może sprawiać, że korzystanie z hybrydy nie będzie aż tak wygodne, to ma to swoją bardzo istotną zaletę. Zegarki hybrydowe mogą pracować bez ładowania nawet do dwóch tygodni, czyli 14 razy dłużej niż przeciętny smartwatch.
Zegarek hybrydowy Fossil
Zegarki hybrydowe marki Fossil

Przykłady zegarków hybrydowych grupy Fossil

Jak już wcześniej wspomniano, zegarki hybrydowe grupy Fossil to naprawdę szeroka oferta czasomierzy, w której każdy znajdzie odpowiednio dopasowany model. Wśród nich znajdują się zarówno zegarki hybrydowe męskie, jak i zegarki hybrydowe damskie, dlatego warto przyjrzeć się przynajmniej niektórym z nich.

Zegarek hybrydowy Armani Connected

Jeśli chodzi o świat mody, trudno o bardziej znaczące nazwisko niż Armani, którego imieniem nazwano słynny na całym świecie włoski dom mody. Wśród czasomierzy uzupełniających kreacje nie mogło zabraknąć oczywiście czasomierzy, w tym i zegarków hybrydowych. Doskonałym przykładem jest tutaj zegarek hybrydowy Emporio Armani ART3017 należący do kolekcji Emporio Armani Connected. Do jego niewątpliwych zalet należy przede wszystkim jego wygląd, zapewniający wszystko, czego elegancki mężczyzna powinien oczekiwać od swojego czasomierza. Solidna stalowa bransoleta to w końcu klasyka gatunku, szczególnie w połączeniu z tradycyjnym cyferblatem o słupkowych indeksach i wskazówkach typu alpha.
Zegarek hybrydowy Armani Connected
Zegarek hybrydowy Skagen Connected

Zegarek hybrydowy Skagen Connected

Kolejny świetny przykład możliwości zegarków hybrydowych, pochodzi od marki znanej ze swojego minimalizmu. Jak sama nazwa wskazuje, Skagen to maksymalna koncentracja na skandynawskiej stylistyce, a co za tym idzie na funkcjonalności i prostocie. Zegarek Skagen SKT1313 Holst Hybrid należący to kolekcji Skagen Connected to czasomierz o zaledwie 40 mm kopercie i bransolecie typu mediolańskiego, przez co w żaden sposób nie zdradza on możliwości połączenia z telefonem za pośrednictwem Bluetooth. W tym modelu niezwykle istotne są też materiały, z jakich został wykonany. Zegarek Skagen Holst Hybrid posiada tytanową kopertę, zapewniającą niesłychaną lekkość, a także tarczę z masy perłowej, co zdecydowanie podbija jego wartość stylistyczną.

Zegarek hybrydowy Fossil

Wśród propozycji zegarków hybrydowych nie mogło oczywiście zabraknąć zegarka hybrydowego dla niej. Zegarek Fossil FTW7035 jest częścią kolekcji zegarków hybrydowych Fossil Hybrid Smartwatch. Model ten bez wątpienia imponuje swoimi rozmiarami, doskonale dopasowanymi do kobiecego nadgarstka. Mowa tutaj o zaledwie 38 mm kopercie w kolorze różowego złota, połączonej z 12 mm skórzanym paskiem w kolorze czarnym. Charakterystyczną cechą tego modelu jest poglądowy wyświetlacz otoczony przez tradycyjną podziałkę z rzymskimi indeksami oraz wskazówki typu syringe pokryte masą luminescencyjną.
Zegarek hybrydowy Fossil
24h -27%
Skagen HOLST HYBRID SMARTWATCH SKT1313Skagen HOLST HYBRID SMARTWATCH SKT1313 - hover

Autor artykułu

Mateusz Górski- autor artykułu
Mateusz GórskiMiłośnik tenisa z zamiłowaniem do technologii. Nie przegapił żadnego meczu polskiej reprezentacji i z taką samą pasją śledzi nowinki w świecie smartwatchów. Jego wiedza o najnowszych funkcjach tych urządzeń jest nieoceniona dla każdego, kto chce być na bieżąco.