<<   POWRÓT 28-11-2018

Zegarki antyalergiczne

W ofercie wielu marek można znaleźć zegarki antyalergiczne. Do materiałów, które nie powinny uczulać zaliczamy przede wszystkim tytan.Zegarki z tytanu

Tytan – materiał najbezpieczniejszy dla osób podatnych na alergie. Dodatkowym atutem jest fakt, iż jest on o 40% lżejszy od stali. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy cały zegarek jest wykonany z tytanu, czy na przykład jest to tylko koperta i dekiel. Jedną z pierwszych marek, która do swojej oferty wprowadziła zegarki tytanowe jest Citizen. Znajdziemy je w kolekcji Citizen Titanium.

Delikatny dla skóry, hipoalergiczny materiał jakim jest tytan, zawsze zapewni komfort noszenia. Co ważne tytan nie ulega rdzewieniu i jest antykorozyjny. Proces utwardzania tego materiału stworzony przez markę Citizen sprawia z kolei, że zegarki tytanowe są niezwykle odporne na zadrapania.Seiko solar

Również seria Seiko Solarto zegarki tytanowe, a ich wielkim atutem są niezawodne mechanizmy solarne. Najciekawsze modele z tej kolekcji to Seiko SSE147J1 Astron GPS Solar, Seiko SSG001P1 Prospex oraz Seiko SSC609P1 Prospex.
Tworzywa sztuczne i stal szlachetna


Tworzywo sztuczne – materiał antyalergiczny, który nie powoduje żadnej reakcji alergicznej u osób uczulonych na metal. Zegarki wykonane z tworzywa sztucznego można znaleźć przede wszystkim w ofercie marek Swatch, QQ Smile, Adidas i Ice Watch, ale również wśród modeli Puma, Timex, Lorus czy Casio. Atrakcyjne modele z tej serii to ICE Watch ICE.013431 ICE lo White Pink, Swatch SUOP704 PINKBAYANG oraz Casio W-800H-1AVEF W-800H-1AVES.Stal szlachetna – Stal szlachetna to materiał, z którego najczęściej robi się zegarki. Stal 316 L jest też uznawana za antyalergiczną, ale zdarza się, że nie odpowiada wszystkim alergikom. Marki, które używają tego tworzywa to m.in. Timex oraz Lorus. Zegarki na które warto zwrócić uwagę to Timex TW2R36100 Metropolitan, Lorus RF325BX9 Sportowe i Timex T2N795 Originals Oversized.