POWRÓT28-11-2018

Zegarki antyalergiczne

W ofercie wielu marek można znaleźć zegarki antyalergiczne. Do materiałów, które nie powinny uczulać zaliczamy przede wszystkim tytan.Zegarki z tytanu

Tytan – materiał najbezpieczniejszy dla osób podatnych na alergie. Dodatkowym atutem jest fakt, iż jest on o 40% lżejszy od stali. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy cały zegarek jest wykonany z tytanu, czy na przykład jest to tylko koperta i dekiel. Jedną z pierwszych marek, która do swojej oferty wprowadziła zegarki tytanowe jest Citizen. Znajdziemy je w kolekcji Citizen Titanium.
Zegarek z tytanu od marki CitizenSportowy, męski zegarek Citizen JY8020-52E Pilot Promaster Titan na bransolecie oraz kopercie wykonanych z tytanu w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka jest cyfrowo-analogowa z czterema subtarczami oraz wskazówkami w białym kolorze.Klasyczny, męski zegarek Citizen na bransolecie z koperta wykonanych z tytanu w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest granatowa z trzema subtarczami oraz datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy w postaci kresek są w srebrnym kolorze.Klasyczny, męski zegarek Citizen na pasku z kopertą wykonanych z tytany w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka jest czarna z trzema subtarczami oraz datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze.Tytanowy zegarek Citizen Titanium
Delikatny dla skóry, hipoalergiczny materiał jakim jest tytan, zawsze zapewni komfort noszenia. Co ważne tytan nie ulega rdzewieniu i jest antykorozyjny. Proces utwardzania tego materiału stworzony przez markę Citizen sprawia z kolei, że zegarki tytanowe są niezwykle odporne na zadrapania.


Zegarek Citizen wykonany z materiału hipoalergicznego - z tytanu.


Seiko solar

Również seria Seiko Solarto zegarki tytanowe, a ich wielkim atutem są niezawodne mechanizmy solarne. Najciekawsze modele z tej kolekcji to Seiko SSE147J1 Astron GPS Solar, Seiko SSG001P1 Prospexoraz Seiko SSC609P1 Prospex.
Zegarek Seiko Solar


Luksusowy, męski zegarek Seiko SSE147J1 Astron GPS Solar na bransolecie oraz kopercie wykonanych z tytanu w srebrnym kolorze. Bezel zegarka jest czarny a sama tarcza kolorze ciemnego niebieskiego. Na analogowej tarczy znajdują się trzy subtarcze oraz datownik na godzinie dwunastej.Klasyczny, męski zegarek SSG001P1 Prospex na bransolecie oraz kopercie ze stali w srebrnym kolorze. Bezel zegarka jest w czarnym kolorze tak samo jak tarcza. Na tarczy są również trzy subtarcze a wskazówki i indeksy są w białym kolorze, pokryte powłoką neobrite.Luksusowy, męski zegarek Seiko SSC609P1 Prospex na niebieskim skórzanym pasku z kopertą wykonaną ze stali w srebrnym kolorze. Bezel zegarka jest w niebieskim kolorze jak tarcza zegarka. Analogowa tarcza posiada trzy subtarcze oraz datownik na godzinie czwartej. Wskazówki jak i indeksy są pokryte powłoką neobrite.Tworzywa sztuczne i stal szlachetna


Zegarek Ice Watch ze sztucznego materiału
Tworzywo sztuczne – materiał antyalergiczny, który nie powoduje żadnej reakcji alergicznej u osób uczulonych na metal. Zegarki wykonane z tworzywa sztucznego można znaleźć przede wszystkim w ofercie marek Swatch, QQ Smile, Adidas i Ice Watch, ale również wśród modeli Puma, Timex, Lorus czy Casio. Atrakcyjne modele z tej serii toICE Watch ICE.013431 ICE lo White Pink, Swatch SUOP704 PINKBAYANG oraz Casio W-800H-1AVEF W-800H-1AVES.


Modny, damski zegarek Ice Watch  ICE.013431 ICE lo White Pink na pasku i kopercie z tworzywa sztucznego w białym kolorze. Tarcza zegarka Ice Watch jest brokatowe ombre.Młodzieżowy, damski zegarek Swatch SUOP704 PINKBAYANG na pasku z kopertą wykonanych z tworzywa sztucznego. Analogowa tarcza zegarka jest w takim samym kolorze co pasek. Na tarczy widnieje również datownik na godzinie trzeciej a wskazówki zegarka są w srebrnym kolorze.Sportowy, męski zegarek Casio W-800H-1AVEF W-800H-1AVES na pasku oraz kopercie z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze. Tarcza zegarka jest cyfrowa z niebieskimi jak i czerwonymi detalami.


Stal szlachetna – Stal szlachetna to materiał, z którego najczęściej robi się zegarki. Stal 316 L jest też uznawana za antyalergiczną, ale zdarza się, że nie odpowiada wszystkim alergikom. Marki, które używają tego tworzywa to m.in. Timex oraz Lorus. Zegarki na które warto zwrócić uwagę to Timex TW2R36100 Metropolitan, Lorus RF325BX9 Sportowei Timex T2N795 Originals Oversized.
Zegarek Timex ze stali szlachetnejElegancki, damski zegarek Timex na bransolecie typu mesh oraz kopercie wykonanych ze stali w złotym kolorze. Giloszowana tarcza zegarka jest również w złotym kolorze jak wskazówki i indeksy.Klasyczny, męski zegarek Lorus RF325BX9 na skórzanym brązowym pasku z kopertą ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w białym kolorze z trzema subtarczami oraz datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy są w kolorze srebrnym.Modny, damski zegarek Timex na skórzanym brązowym pasku z okrągłą kopertą wykonaną ze stali w kolorze brązowym. Cała tarcza zegarka jak i indeksy oraz wskazówki są w tym samym kolorze co pasek zegarka Timex.