Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Orient Diving Sports Mako III

01-04-2020

Jeśli lubisz dbać o swój wygląd zewnętrzny, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak cennym elementem stroju może być noszony na nadgarstku zegarek. Jego wyjątkowość zaczynamy doceniać z czasem w szczególności, gdy odkrywamy, że zegarek to znacznie więcej niż przyciągająca wzrok ozdoba. Chcąc wyrazić swoją osobowość, nie możesz trafić bowiem na wdzięczniejszy dodatek. Męskie zegarki poza ciekawym i podkreślającym charakter designem, reprezentują wartości przekute weń przez tworzącego je rzemieślnika. Wielu z nas zakłada, że tak opisany czasomierz znajduje się daleko poza zasięgiem ze względu na cenę, która musi przecież różnić go od przeciętnych, masowo produkowanych modeli. Jeśli i Ty myślałeś dotąd podobnie, ten artykuł odsłoni przed Tobą prawdę, która od lat głosi dobre wieści wschodu. Japońskie zegarki, bo o nich mowa, cenione są wśród miłośników za doskonały stosunek jakości do ceny oraz przyświecającą im ideę - perfekcyjnego zegarka dla każdego.

Kultowy zegarek Orient Mako na srebrnej bransolecie w sportowym styluKultowy Orient "Mako"

Sportowy, męski zegarek Orient RA-AA0002L19B z analogową tarczą w niebieskim kolorze z pierścieniem antyrewersyjnym oraz datownikiem pokazującym dzień miesiąca jak i tygodnia.


Kwarcowe mechanizmy, które niemal zniszczyły legendarne szwajcarskie zegarmistrzostwo, wywodzą się właśnie z Japonii. Poszukując jednak prestiżowego czasomierza należy zwrócić się w kierunku klasycznych mechanizmów, które świadczą o kunszcie wymaganym do spasowania dziesiątek ruchomych elementów w jeden idealny układ. Kraj Kwitnącej Wiśni wydał na świat wiele takich modeli, a niektóre marki uważają wręcz ich produkcję za swoją chlubę.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o marce Orient, będącej ewenementem na skalę światową. Ma ona na swoim koncie wiele udanych modeli, jak choćby niezwykle popularny Orient Diving Sports, ochrzczony przez użytkowników wdzięcznym przydomkiem "Mako". Kultowy model doczekał się właśnie trzeciego wcielenia, które świetnie uwydatni, dlaczego to właśnie japońskie zegarki są tak doskonałe.

Orient Diver Sports Mako III na bransolecie

Nowy Orient Diver Sports to automatyczny zegarek typu diver, który wyróżnia się pod wieloma względami. Najbardziej imponująca jest jego cena, a raczej to, co za nią oferuje. Elegancki zegarek na bransolecie w nurkowym stylu, zaskakuje jakością wykończenia oraz pracującym w jego wnętrzu tradycyjnym mechanizmem z automatycznym naciągiem. Tego rodzaju mechanizm posiadają jedynie wysokiej klasy czasomierze i w zasadzie niewielu producentów produkuje je samodzielnie.

Zegarek Orient wyróżnia się z resztą i w tym aspekcie. Japońska marka jest jedną z niewielu, która sama w całości projektuje, wytwarza i składa oferowane przez siebie modele. Ciężko wskazać nawet znacznie droższych konkurentów, mogących poszczycić się podobnym walorem co japońskie zegarki Orient.Japoński, męski zegarek Orient RA-AA0002L19B na srebrnej bransolecie wykonanej ze stali oraz zapięciem zatrzaskowym z zabezpieczeniem.

Oceaniczna głębia zegarka Orient

Ponadczasowy zegarek Orient Diving Sports
Pozostawiając z tyłu rozległą i wspaniałą historię modelu oraz marki, spójrzmy jak nowy Orient Automatic prezentuje się na nadgarstku. Klasyczny zegarek na bransolecie otrzymał znaną z poprzednich modeli kopertę z łagodnie wypuszczonymi uszami. Tradycyjny kształt oraz 42mm średnica to wskazanie na wszechstronne zastosowanie, szczególnie, że uniwersalne srebro uzupełnia tu przepiękna niebieska barwa. Orient Diving Sports dosłownie mieni się oceaniczną głębią, jaką zapewnia szlif słoneczny cyferblatu.

Korzenie tego modelu wyrastają z zegarków nurkowych, co również widać na jego tarczy, obdarzonej sporych rozmiarów indeksami oraz wskazówkami w łatwym do odróżnienia kształcie. Automatyczny diver nie mógł by obyć się też bez charakterystycznego, obrotowego bezela, który poza funkcjonalnością dodaje mu sporo męskiego charakteru.

Idealne połączenie wzornictwa i funkcjonalności

Zegarek Oriet Diving Sport Mako III to właściwie kompozycja idealna, której rozmiar pozwala na założenie go zarówno do codziennego stroju jak i drogiego garnituru, nawet jeśli jesteś posiadaczem szerokiego nadgarstka. Jego piękną historię i doskonały wygląd dopełniają parametry, będące gwarancją, że Orient Diving Sports nie straci na doskonałości przez długie lata.

Zegarek z automatycznym mechanizmem jest niezawodny, a dzięki precyzji i komplikacji datownika również praktyczny. Jak na zegarek typu diver przystało, przed zalaniem chroni go aż 200m wodoszczelności. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonano zegarek Orient zabezpieczają przed powstawaniem rys i odbarwień, a dzięki najtrwalszemu szafirowemu szkiełku cyferblat pozostanie nieskazitelny, nawet pomimo intensywnego użytkowania.
Zegarek Orient posiada mechanizm automatyczny co znaczy, że napędza się samoczynnie poprzez ruch ręki.

FILTRY0