Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Prezent na bierzmowanie. Jaki prezent na bierzmowanie wybrać dla chłopca i dziewczynki?

18-06-2021

W życiu młodej osoby niewiele jest jeszcze wydarzeń tak ważnych i wzniosłych, by wymagały one szczególnej oprawy. Do tej niewielkiej grupy chwil naprawdę wartych upamiętnienia należy bierzmowanie, czyli uroczystość wstąpienia na drogę dojrzałej wiary chrześcijańskiej. Gdy ktoś z rodziny lub najbliższych znajomych przyjmuje sakrament bierzmowania, warto odpowiednio wcześnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego, subtelnego, a zarazem oddającego wzniosłą atmosferę wydarzenia prezentu. To wbrew pozorom niełatwe zadanie, ponieważ ilość gadżetów dedykowanych dla młodzieży przepełniła rynek do tego stopnia, że znalezienie wśród nich naprawdę wartego uwagi upominku stanowi duże wyzwanie. Zwłaszcza, gdy wręczyć ma go przedstawiciel innego pokolenia, nie do końca orientujący się w tym, co aktualnie znajduje się na szczycie TOP listy akcesoriów interesujących dla młodzieży.  

Jaki prezent na bierzmowanie wybrać, jeśli nie mamy pewności, co zachwyci młodą osobę, a jednocześnie nie chcemy przekraczać pewnych granic, zachowując szacunek dla okazji, jakiej uświetnieniem ma stać się wręczony drobiazg? Oryginalny, subtelny, a jednocześnie odpowiadający potrzebom i preferencjom młodej osoby zegarek to doskonała propozycja, która sprawdzi się bez wątpienia. Biorąc pod uwagę, jakie prezenty na bierzmowanie wciąż cieszą się największą popularnością – mowa oczywiście o naszyjnikach, medalionach, zawieszkach, statuetkach i kartkach z życzeniami – wybór zegarka z pewnością będzie elegancką alternatywą, która szczerze ucieszy obdarowanego. 
 

Jaki prezent na bierzmowanie warto wybrać? Postaw na oryginalny zegarek! 

Pełniąc rolę nie tylko użytkową, ale również biżuteryjną, zegarek dopełni codzienną stylizację, a jednocześnie będzie w subtelny sposób przywoływał miłe wspomnienia związane z rodzinną uroczystością. Pragniesz zaskoczyć młodą osobę wyjątkowym upominkiem, ale nie wiesz, co dać na bierzmowanie? Sprawdź, jakie prezenty na bierzmowanie dla chłopca i dziewczynki z wielu przyczyn naprawdę warto wziąć pod uwagę. 

Zegarek to z pewnością szczególna propozycja, która odniesie sukces w obu przypadkach. Nie tylko doskonale wygląda, pasuje niemalże do każdej stylizacji, podkreślając jej charakter, łagodnie przełamując dominujące cechy lub harmonijnie współgrając z pozostałymi jej elementami oraz przydaje się, by zawsze, gdy sytuacja tego wymaga, być na czas. Dobrze dobrany zegarek to bez wątpienia wyjątkowa pamiątka bierzmowania od świadka, wujostwa, rodziców chrzestnych lub dziadków, której nie sposób odmówić elegancji i charakteru 

 

Jaki prezent na bierzmowanie dla chłopaka? Designerski zegarek sprawdzi się najlepiej 

Zegarek Casio Vintage BLACK AND GOLD WITH DIAMOND LIMITED

W nieco tajemniczym, zamkniętym środowisku zegarmistrzów na całym świecie mawia się, że zegarek ma duszę, a jego funkcją nie jest odmierzanie upływającego czasu, a wskazywanie jego rzeczywistej wartości. Bez względu na to, co najczęściej daje się na bierzmowanie, warto mieć własny pomysł i sięgać po prezenty estetyczne, pełne charakteru, pasujące do wieku, odpowiadające potrzebom, a jednocześnie naprawdę wyjątkowe, takie jak zegarki męskie Casio z serii Vintage, modele Seiko, łączące klasykę z nowoczesną technologią oraz zegarki Timex, w sam raz dla młodego mężczyzny.


Wszystkie wymienione propozycje oraz odświeżona klasyka, w tym produkty z serii Casio Edifice czy zegarek Tommy Hilfiger dla chłopca, stanowiące odzwierciedlenie wysmakowanego stylu nowoczesnego, podkreślą barwną osobowość nowego właściciela i dodadzą mu powagi. Ciekawą propozycją będzie model G Shock, stanowiący wyraziste odzwierciedlenie męskiego, ale wciąż dość jeszcze młodzieżowego charakteru obdarowanego. Taki zegarek to bezsprzecznie dobrze dobrana pamiątka bierzmowania dla chłopaka – wybierając ją, nie musimy obawiać się, że trafi na dno szuflady. 

Zegarek EDIFICE Casio Solar Bluetooth

 

Jaki prezent na bierzmowanie dla dziewczynki? Wybierz subtelny zegarek damski Lorus z wyraźną nutą finezji i romantyzmu 

O ile w przypadku młodego mężczyzny sprawa wydaje się dość prosta, o tyle w przypadku dorastającej kobiety wybór idealnego upominku na bierzmowanie może sprawić trudności. Zatem jaki prezent na bierzmowanie najlepiej wybrać dla dziewczynki? Czy zegarek dobrze sprawdzi się również w jej przypadku? Jeśli tak, to jaki powinien być idealny zegarek dla dziewczynki? Z pewnością powinien odpowiednio nawiązywać do wzniosłej atmosfery wydarzenia, podkreślać relację między obdarowującym a obdarowaną, a także stać się nieodłącznym elementem codziennego stylu, noszonym przez nią z najprawdziwszą przyjemnością. 

Klasyczny jak i elegancki zegarek Lorus

Nie zastanawiaj się niepotrzebnie, co zwykle kupuje się na bierzmowanie – skup się na tym, co podpowiada Ci intuicja. Prezent-pamiątka na bierzmowanie dla dziewczyny nie musi wcale ściśle odpowiadać tradycji i nieść z sobą głębokiej nuty powagi. Zastanawiając się, co wybrać jako upominek na bierzmowanie dla młodej dziewczyny rozważ więc biżuteryjny zegarek damski Lorus, który pełnił będzie rolę subtelnej pamiątki, szczerze cieszącej oko każdego dnia lub efektowne i finezyjne zarazem zegarki Casio.


To ważne, by tak istotny prezent nie trafił na dno szafy czy szuflady, a zagościł na stałe w miejscu, na którym często skupia się wzrok. Biżuteryjny zegarek, dobrany designem i wyjątkową formą do upodobań młodej kobiety ma szansę stać się naprawdę wartościowym dodatkiem, który nie tylko sprawi radość, podkreśli rangę wydarzenia oraz przyda się w codziennym życiu.

Zegarek Casio Classic w złotym kolorze na bransolecie


Zegarek - świetna pamiątka bierzmowania od świadka i od dziadków 

Zegarek Rubicon Smartwatch Rubicon RNBE66

Niektórzy uważają, że duże znaczenie podczas dokonywania wyboru idealnego upominku w tak wyjątkowych okolicznościach ma to, kto daje prezent na bierzmowanie. Idąc tym tokiem myślenia można by uznać, że biżuteryjny, fantazyjnie prezentujący się zegarek o nowoczesnym, kobiecym designie nie jest dobrym prezentem od seniorów rodu. Nic bardziej mylnego! Najbardziej cieszy prezent wybrany z myślą o osobie, dla której jest przeznaczony. Szukasz czegoś bardziej nowoczesnego, co trafi w gust najprawdziwszego geeka technologicznego, ale w niczym nie ustąpi estetyce prawdziwych zegarków z duszą, tak dobrze Ci znanych i szanowanych? Smartwatch Rubicon to alternatywa, którą warto wziąć pod uwagę, gdy chcesz połączyć kobiece zamiłowanie do piękna i designerskiej estetyki ze współczesną, nieustanną potrzebą bycia smart. 


Niezależnie od tego, czy zegarek miałby być upominkiem z okazji bierzmowania od dziadków dla chrześnicy lub chrześniaka, od dalekiego wujostwa, świadka czy dalszych krewnych – smartwatch to doskonała propozycja, świadczy bowiem o szczerym zainteresowaniu upodobaniami młodej osoby, jej charakterem, osobowością i rzeczywistymi potrzebami.  

Wybierając idealny prezent z okazji bierzmowania dla dziewczynki lub chłopca pamiętaj, że choć okazja jest naprawdę wyjątkowa to priorytetem dla Ciebie powinno być to, by upominek naprawdę szczerze ucieszył obdarowaną osobę. Nie musi ściśle odpowiadać okazji ani tym bardziej stanowić odzwierciedlenie tradycji chrześcijańskich. Ważne, by łącząc w sobie subtelność, najwyższą estetykę, elegancję i funkcjonalność sprawił radość i pozostał w sercu obdarowanej osoby na dłużej – w sercu i na nadgarstku. 


FILTRY0