Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT26-04-2019

Zegarek złoty czy w kolorze złota?

Bardzo wiele osób myśli, że każdy zegarek w kolorze złota jest złoty. Jednakże trzeba odróżnić zegarki wykonane ze złota od tych w kolorze złota – bowiem te nie zawsze są wykonane z tego kruszcu a najczęściej pokryte jego mikroskopijną warstewką w postaci PVD.

Zegarek Atlantic wykonany ze złota

Do wykonania złotych zegarków wykorzystuje się 14 lub 18 karatowe żółte, różowe i białe złoto. Najczęściej ze złota wytwarza się koperty i dekle, a do takiego zegarka dołącza się skórzany pasek. Można też znaleźć zegarki gdzie ze złota wykonana jest również bransoleta. Do każdego zegarka wykonanego ze złota dołączany jest certyfikat potwierdzający ilość karatów i wagę złota. Dzięki temu mamy pewność, że zegarek faktycznie wykonany jest z tego drogocennego kruszcu.


Klasyczny, męski zegarek Atlantic 95343.65.31 Seagold na skórzanym pasku w brązowym kolorze z kopertą zrobioną ze złota. Tarcza jest z tego samego materiały co koperta. Na analogowej tarczy widnieje datownik pokazujący dzień miesiąca. Wskazówki jak i indeksy są w kolorze złota.Luksusowy, męski zegarek Certina  C901.410.16.021.00 Priska Gold 18K na skórzanym pasku w czarnym kolorze z koperta wykonaną ze złota. Analogowa tarcza zegarka jest również wykonana ze słota z datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy są w złotym kolorze.Luksusowy, męski zegarek Tissot T922.410.16.021.00 GOLDRUN GENT SAPPHIRE na czarnym skórzanym pasku z kopertą wykonaną ze złota. Analogowa tarcza zegarka jest ze złota z datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy są w złotym kolorze.Z kolei zegarki w kolorze złota najczęściej wykonane są ze stali szlachetnej i pokryte powłoką PVD, która emituje wygląd złota. Powłoka ta ma wysoką klasę ścieralności i przez wiele lat powinna pozostawać w idealnym stanie na zegarku.

Pozłacany zegarek Lorus ze stali


Elegancki, damski zegarek Michael Kors MK5798 MINI BRADSHAW na bransolecie oraz kopercie ze stali z powłoką PVD w kolorze złota. Analogowa tarcza zegarka jest w kolorze złota z trzeba subtarczami oraz datownikiem na godzinie czwartej.Klasyczny, damski zegarek Esprit ES1L091M0055 na bransolecie oraz kopercie ze stali z powłoką PVD w kolorze złota. Tarcza zegarka jest minimalistyczna z czterema indeksami w postaci kresek oraz wskazówkami w kolorze złota.Elegancki, damski zegarek Lorus RG204KX9 na bransolecie mesh ze stali pokrytej PVD w kolorze złota oraz z kopertą wykonaną z mosiądzu również pokryta powłoką PVD w kolorze złota. Analogowa tarcza zegarka jest biała z indeksami jak i wskazówkami w kolorze złota.