Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Jak rozpoznać oryginalny zegarek Tommy Hilfiger?

16-08-2022

Zegarmistrzowski rynek jak długi i szeroki wypełniony jest po brzegi mniej lub bardziej doskonałymi czasomierzami. Niestety modele, które cieszą się większą popularnością, często padają mocną inspiracją dla nie do końca sprawdzonych i uczciwych sprzedawców. Setki, jak nie tysiące łudząco podobnych podróbek wypełnia zakątki internetu. Jak zatem nie dać się podejść i odróżnić falsyfikat od prawdziwego modelu? Dziś pokażemy Wam, jak rozpoznać oryginalny zegarek Tommy Hilfiger i nie dać się oszukać.


Zegarki Tommy Hilfiger — american dream i twarde lądowanie

Trzy barwy — biały, czerwony i granat. Co te charakterystyczne kolory przywodzą Wam na myśl?

Jedynym prawidłowym i słusznym skojarzeniem powinna być kultowa już zresztą flaga Tommy Hilfiger, która jest symbolem amerykańskiej estetyki, która łączy w sobie styl sportowy i preppy. Historia marki to opowieść o wzlotach i upadkach, która kończy się globalnym sukcesem.

Zegarek męski Tommy Hilfiger


Zdjęcie Tommy'ego Hilfigera

Przenieśmy się na moment do 1951 roku, w okolice Nowego Jorku. W niewielkim miasteczku na obrzeżach stanu dorastał niczego nieświadomy chłopak, który już w młodości rozpoczął pogoń za marzeniami. Potrzeba stała się tutaj matką wynalazku.

Tommy, głodny modowych smaczków, rozpoczął sprowadzanie do swojego niewielkiego miasteczka spodni z szerszymi nogawkami. Wkrótce zresztą otworzył również swój pierwszy lokal o nazwie People`s Place. Niestety los bywa okrutny nawet dla młodych i ambitnych ludzi. Butik, który prowadził, upadł, jednak dla Tommy’ego była to jedynie cenna lekcja.


Tommy Hilfiger chcąc nadal iść w kierunku swoich marzeń postanowił ruszyć dalej. Jego kariera zaczęła nabierać zawrotnego tempa. Praca w branży mody kształtuje jego charakter i daje spektakularny efekt — kolekcję ubrań oficjalnie sygnowaną logo Tommy Hilfiger.

Z czasem kolekcja rozszerza się o kolejne części garderoby, by w końcu w 2001 roku marka wypuściła na rynek swoje pierwsze czasomierze z kategorii fashion.

Marka Tommy Hilfiger


Oryginalny męski zegarek Tommy Hilfiger

Każdy zegarek Tommy Hilfiger to kwintesencja stylu preppy, a ich design okazuje się kluczem do sukcesu. Detale, kolorystyka i zgrabne połączenie tradycyjnego podejścia do projektowania z nutą nowoczesnego i świeżego powiewu to elementy, za które kobiety i mężczyźni pokochali zegarki Tommy Hilfiger.


Zegarek Tommy Hilfiger damski — falsyfikat czy replika?

Poprzedzając kluczową część dzisiejszego artykułu, warto poświęcić chwilę ciekawemu zagadnieniu, które często używane jest w zamienny, lecz błędny sposób. Mowa tutaj o podróbkach i replikach.

Należy rozróżnić dwa następujące pojęcia. Czasomierzami, które zdecydowanie najczęściej padają ofiarą falsyfikacji, są modele z kategorii fashion. Dlaczego? Dlatego, że cieszą się one ogromną popularnością i zainteresowaniem na rynku.

Zegarek damski Tommy Hilfiger


Zegarek damski Tommy Hilfiger na bransolecie

Podróbką nazwiemy to, co łudząco przypomina oryginalny produkt, jednak wykonane jest z kiepskich materiałów, jest niestarannie złożone i ma zaburzoną estetykę. Z kolei repliką jest reedycja pierwotnego oryginalnego zegarka. Produkowana jest przez tę samą markę, np. z okazji rocznicy wypuszczenia danej kolekcji. 

Najczęściej taki zabieg wykonuje się w przypadku bardzo rzadkich, limitowanych bądź legendarnych czasomierzy. Należy pamiętać, że replika oznaczana jest przez producenta w odpowiedni sposób, jeśli jednak taka informacja nie znajduje się w opisie, najczęściej niestety mamy niemiłą przyjemność z falsyfikatem.


Jak rozpoznać oryginalny męski zegarek Tommy Hilfiger?

Do zapamiętania są cztery główne kwestie. Jak zapewne zdążyliście zauważyć, męski idamski zegarek Tommy Hilfigerwyróżnia się szczegółowo dopracowanym designem. Podróbki czasomierzy bywają łudząco podobne, jednak zwrócenie uwagi na charakterystyczne dla marki logo pomoże Wam w tej kłopotliwej sytuacji.

Flaga Tommy Hilfiger składa się z bieli, granatu i czerwieni. Każdy z odcieni ma swoje miejsce i ustalone odgórnie proporcje. W falsyfikatach dość często ten element jest niechlujnie wykonany, barwy są pomieszane, bądź kompletnie inne. Podobna zasada dotyczy nazwy brandu. Należy zwrócić uwagę na to, czy nie zawiera ona błędów i literówek.

Zegarek męski Tommy Hilfiger


Zegarek męski Tommy Hilfiger

Inną zasadą jest uważne przyjrzenie się samej konstrukcji modelu. Zegarek Tommy Hilfiger męski i damski wykonywane są jedynie ze stali szlachetnej, a także w przypadku zapięć, ze skóry naturalnej, bądź wytrzymałego i porządnego tworzywa sztucznego. Wszelkie inne liche zapięcia czy sztucznie wyglądające elementy powinny sprawić, że w Waszej głowie zapali się czerwona lampka. 

Wszelkie tego typu mankamenty nie tylko zaburzają estetyczny wygląd, ale także wpływają na wytrzymałość modelu. Trikiem, który może okazać się przydatny w przypadku wizualnych wątpliwości między oryginalnym zegarkiem Tommy Hilfiger, jest po prostu porównanie oferowanego modelu z jego odpowiednikiem u autoryzowanego sprzedawcy. Czasem może się nawet okazać, że kolekcja, z której pochodzi falsyfikat, nie istnieje.


Oryginalny zegarek męski — cena gra rolę

Nie da się ukryć, że każdy z nas ma w sobie coś z łowcy okazji, a na widok czerwonej ceny świecą nam się oczy. Jednak w przypadku zegarków Tommy Hilfiger właśnie te oczy należy mieć szeroko otwarte. Ceny za czasomierz znanego projektanta wahają się od 400 zł do około 1500 zł. Jeśli zatem jakimś cudem odnajdziecie okazję swojego życia, a czasomierz, który na autoryzowanej stronie kosztuje grubo ponad 1000 zł zobaczycie za 200 zł, to mamy dla Was przykrą wiadomość.

Najprawdopodobniej ktoś zarzucił na Was wędkę i bezczelnie chce opchnąć Wam falsyfikat. Oczywiście nie można oceniać książki po okładce, dlatego, jeśli już porównaliście model z oryginalną stroną producenta, a nadal nie jesteście pewni, to zawsze możecie zasięgnąć opinii specjalisty, czyli zegarmistrza.

Zegarek Tommy Hilfiger Leon Goretzka

Podróbki nie są w modzie. Oryginały — to się nosi

Oryginalne zegarki Tommy Hilfiger

O skali problemu, która dotyka branżę zegarmistrzowską są również świadomi sami twórcy. W przypadku marki Tommy Hilfiger wdrożono szereg działań, które mają na celu walkę z tworzeniem nielegalnych podróbek ich produktów. “Podobnie jak wiele kultowych marek, również my padamy niestety ofiarą przestępców, którzy wytwarzają i sprzedają podrabiane produkty imitujące nasze projekty celem oszukania konsumentów i wzbogacenia się na naszym sukcesie.

Tommy Hilfiger odpowiedzialnie podchodzi do problemu, gdyż dba o komfort i dobro swoich klientów. Deklarują, że ich zespół stale zgłasza i porządkuje fałszywe strony internetowe, aby oszczędzić przykrości klientom. Ponadto warto zauważyć, że kupowanie nielegalnych podróbek, które kuszą ceną, lecz niewiele mają wspólnego z marką, to często wspieranie współczesnego niewolnictwa i wyzysku dzieci.


ZEGAREK.NET jako autoryzowany sprzedawca oryginalnych zegarków Tommy Hilfiger

Jedną z metod, która skutecznie ochroni Was przed oszustami czyhającymi na Wasze portfele, jest nabywanie oryginalnych zegarków damskich i męskich w autoryzowanych sklepach. Jednym z nich jest oczywiścieZegarek.net. Jak jednak rozpoznać, czy sprzedawca jest autoryzowany?

To całkiem proste. Jest nim osoba fizyczna, firma lub osoba prawna, która została oficjalnie wyznaczona przez producenta do sprzedaży swoich produktów. Co więcej, zakupom na Zegarek.net towarzyszy nie tylko pewność otrzymania oryginalnego czasomierza, ale także gwarancja na zegarek Tommy Hilfiger. Autoryzowany sprzedawca to pewna droga do nabycia oryginalnego czasomierza Waszych marzeń.

Tommy Hilfiger i Gigi Hadid