Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT14-09-2022

Zegarek z NFC – jak działa i jaki wybrać? Propozycje dobrych zegarków smartwatch z funkcją NFC

Płatność za zakupy bez wyciągania portfela, odliczania gotówki i używania karty płatniczej? Zegarek z NFC to umożliwia! Wystarczy tylko uruchomić aplikację, a następnie zbliżyć wyświetlacz do terminala. Takie transakcje są w pełni bezpieczne i wygodne, a oferta smartwatchy z tą funkcją stale się powiększa. Na jaki zegarek z NFC warto postawić? Do wyboru masz zarówno eleganckie modele, jak i sportowe monitory aktywności. Wybraliśmy spośród nich kilka najpopularniejszych propozycji dla kobiet i mężczyzn. 


Co to jest NFC w zegarku? Jak działa?

NFC w zegarku to radiowy standard komunikacji, który wraz z systemem Bluetooth umożliwia przesył danych na odległość do 20 cm. Może służyć różnym celom, ale producenci najczęściej wykorzystują go do płatności zbliżeniowych. Poprzez wbudowany czytnik smartwatch z NFC wykrywa, identyfikuje i autoryzuje terminal płatniczy. Natomiast Bluetooth odpowiada za wymianę danych między urządzeniami.

Smartwatch z NFC

Jaki zegarek z NFC wybrać? 

Smartwatch NFC damski

Te dwa moduły to wciąż jednak nie wszystko, co jest konieczne, aby wykonać płatność NFC zegarkiem. Smartwatch z funkcją NFC potrzebuje jeszcze aplikacji, do której dodasz dane Twojej karty bankowej. Ten element jest kluczowy przy wyborze odpowiedniego modelu. Nie każdy bank i rodzaj karty obsługuje bowiem dany system płatności. Dlatego koniecznie upewnij się co do tego przed zakupem.

Zobacz wszystkie dostępne w naszym sklepie ZEGARKI Z NFC

 

Do najpopularniejszych aplikacji należy Google Pay honorowany przez większość placówek bankowych w Polsce. Niektóre marki mają jednak własne systemy, czego przykładem jest zegarek NFC z Garmin Pay czy Apple Pay.

Funkcja Google Pay w smartwatchach  
Płatność z Smartwatchem z funkcją NFC

W dalszej części artykułu znajdziesz wybór damskich i męskich modeli z różnymi systemami płatniczymi od wiodących producentów na rynku.


Smartwatch damski z NFC Michael Kors 6 GEN

Zegarek z NFC Michael Kors Bradshaw 6 GEN powstał dla kobiet, które lubią wyraziste i funkcjonalne dodatki. Mając go na nadgarstku, nie tylko wykonasz płatność NFC zegarkiem poprzez Google Pay. Zadzwonisz też do przyjaciółki, odbierzesz telefon z pracy, zmierzysz najważniejsze parametry zdrowotne i sprawdzisz wyniki codziennej aktywności. Wszystkie dane wyświetlą się na przykuwającym feerią barw ekranie AMOLED. Możesz dowolnie ustawić jego wygląd, korzystając z dostępnych wzorów tarcz.

Michael Kors Bradshaw 6 GEN
Michael Kors Bradshaw 6 GEN z funkcją NFC

Ich unikalna aranżacja i energetyczna kolorystyka wraz ze stylową konstrukcją typu boyfriend sprawią, że smartwatch damski NFC podkreśli Twój świadomie kreowany styl, zadbaną kobiecość i pewność siebie w codziennych sytuacjach. 


Smartwatch z NFC damski Garmin Vivoactive 4S

Smartwatch damski z możliwością płacenia od Garmin oferuje z kolei atrakcyjne połączenie sportowego szyku z szeroką funkcjonalnością treningowo-zdrowotną. Dlatego, jeśli zależy Ci na zegarku, który pomoże Ci zwiększyć świadomość ciała i lepiej zarządzać codzienną aktywnością, zwróć uwagę na Vivoactive 4S.

 Smartwatch z NFC damski Garmin Vivoactive 4S


Smartwatch  Garmin Vivoactive 4S z funkcją NFC


Ten smartwatch z modułem NFC umożliwia płatność zegarkiem przez Garmin Pay, odbieranie powiadomień i słuchanie muzyki bez telefonu. A przy tym stale monitoruje Twój organizm. Śledzi cykl miesiączkowy, mierzy tętno, saturację, poziom stresu, nawodnienia i energii. Jeśli natomiast zechcesz poćwiczyć, zegarek NFC zarejestruje parametry dla 20 dyscyplin i przekaże wskazówki treningowe. 


Potrzebujesz więcej propozycji? Zobacz smartwatch damski w ZEGAREK.NET.

Smartwatch Garmin NFC

Smartwatch męski z NFC Fenix 7 X Garmin

Garmin Fenix 7 z funkcją NFC

Fenix 7X od Garmina to z kolei zegarek dla mężczyzn, którzy oczekują maksymalnego wsparcia od smart technologii. Ten smartwatch z płatnościami NFC został stworzony do wyzwań w terenie. A najlepiej świadczą o tym zaawansowane mapy, nawigacja oraz funkcje do skituringu, narciarstwa, górskiej wspinaczki czy kolarstwa górskiego. Ma jednak na tyle elegancki design, że można go dopasować nawet do sportowej marynarki. Przyda się nie tylko do płacenia, ale też słuchania muzyki i codziennego monitorowania zdrowia.


Smartwatch męski NFC Skagen Falster 6 GEN

A może bardziej zależy Ci na dodatku do codziennego wykorzystania? Zegarek z NFC Skagen Falster 6 GEN powstał z takim właśnie przeznaczeniem. Umożliwia płatność przez Google Pay, a do tego pozwala na prowadzenie rozmów i oferuje wsparcie asystenta Google. Jednocześnie nie brakuje w nim funkcji do podstawowego pomiaru aktywności i zdrowia. Warto wspomnieć o pulsoksymetrze, alarmie hydracyjnym czy krokomierzu. Jest dostępny w minimalistycznym wydaniu na bransolecie mesh lub pasku.

Smartwatch Skagen Falster 6 GEN


Skagen falster na bransolecie z funkcją NFC

Chcesz sprawdzić też inne modele? Zobacz smartwatch męski z naszej oferty!


Smartwatch z funkcją NFC Fossil 6 GEN dla kobiet i mężczyzn

Elegancki styl w nowoczesnej odsłonie proponuje również marka Fossil. Jej męski i damski smartwatch z NFC 6 generacji wyglądem przypomina raczej analogowy czasomierz. Dostępna funkcjonalność stawia go jednak wśród najbardziej zaawansowanych smart zegarków na rynku.

Smartwatch Fossil Gen 6 męski z funkcją NFC


Smartwatch Fossil Gen 6 damski z funkcją NFC

Smartwatch z płatnościami NFC Fossil umożliwia transakcje dzięki aplikacji Google Pay. Dodatkowo jest wyposażony w opcję prowadzenia rozmów, Asystenta Google, oprogramowanie treningowe, pulsoksymetr i inne czujniki zdrowia. Dzięki temu okaże się uniwersalnym dodatkiem na każdą okazję. W portfolio producenta znajdziesz smartwatch z modułem NFC na bransolecie mesh dla kobiet lub pasku ze skóry dla mężczyzn.


Uniwersalny i tani smartwatch z NFC

A jaki zegarek z NFC wybrać, jeśli zależy Ci na niewygórowanej cenie? Już za niespełna 1000 zł możesz wykonywać płatność NFC zegarkiem, monitorować zdrowie, dbać o kondycję z gotowymi planami treningowymi i śledzić aktywność. To wszystko mieści bowiem w stylowej, kwadratowej kopercie smartwatch z funkcją NFC Garmin Venu Sq. Dzięki nowoczesnemu, uniwersalnemu designowi pasuje zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Smartwatch z funkcją NFC czarny


Różowy Garmin na bransolecie z funkcją NFC

Smartwatch z NFC, oferując dodatkowo funkcje typowe dla smart zegarków, jeszcze bardziej ułatwia codzienność. Dzięki temu, że występuje w różnym zakresie funkcji i designie odpowiada na potrzeby zapracowanych przedsiębiorców, młodych rodziców czy sportowców. W ZEGAREK.NET znajdziesz markowy zegarek z NFC w kilkudziesięciu odsłonach, abyś mógł jak najlepiej dopasować go do swojego trybu życia.


Zobacz wszystkie ZEGARKI Z NFC dostępne w ZEGAREK.NET!