Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

130 urodziny marki Atlantic. Jubileuszowe modele zegarków.

22-08-2018

W tym roku swój niezwykły jubileusz obchodzi marka, która w Polsce podbiła serca wszystkich miłośników zegarmistrzostwa. Wspaniałe 130 lat, podczas których każdą sekundę odmierzały zegarki Atlantic, mija pod znakiem sukcesu i nieustannie rosnących perspektyw na przyszłość. Założyciel marki, Edward Kummer, rozpoczynając działalność jeszcze w XIX wiecznej Szwajcarii, położył podwaliny pod wszystko co reprezentuje dzisiaj marka Atlantic. Niezwykły pod wieloma względami rok 1888, był jednocześnie początkiem niezwykle szybkiego rozwoju, co jeszcze mocniej podkreśla wagę szwajcarskiej manufaktury.

Mechaniczny, męski zegarek Atlantic 57950.41.65B WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY.

Niezwykłe czasomierze Atlantic od zawsze reprezentują najwyższą jakość, z której słyną oryginalne zegarki szwajcarskie. Ich klasyczny, ponadczasowy design, innowacyjność i przystępność, zdobyły szczególne uznanie właśnie w Polsce, gdzie dzięki swojej jakości, przekazywane są z ojca na syna. Marka Atlantic dostrzegła niezwykłe przywiązanie polskich odbiorców, a w uznaniu stworzyła prestiżowe zegarki z polskim datownikiem Atlantic Seaday. Teraz przyszedł czas na jubileuszowe modele z okazji 130-tych urodzin.

57950.41.25 zegarek od marki Atlantic WORLDMASTERWyjątkowe zegarki Atlantic Worldmaster 130 Anniversary

Zegarek Atlantic WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY 57950.41.25
Aż 4 nowe, limitowane zegarki Atlantic, reprezentują flagową rodzinę modeli Atlantic Worldmaster. Umieszczenie jubileuszowych modeli w kluczowej linii marki, ma tutaj niebagatelne znaczenie. Wysokiej jakości materiały, elegancki design i szwajcarski kunszt są bowiem nieodłącznymi przymiotami kolekcji Atlantic Worldmaster. Znajdziemy na nich oznaczenie "Swiss Made", co nieomylnie wskazuje na miejsce samej produkcji. Wszystkie jubileuszowe zegarki Atlantic reprezentują nad wyraz elegancki styl, w którym szczególny nacisk położono na wzornictwo.


Duża koperta z charakterystycznymi zaczepami została zaprojektowana w stylu vintage. Brązowy, skórzany pasek przypieczętowany nitami sprawia wrażenie przeplecionego przez retro-uszy zegarka.

Automatyczny mechanizm zegarka Atlantic Worldmaster napędza się samoczynnie poprzez ruch ręki.Mechanizm zegarka Atlantic Worldmaster nie wykorzystuje baterii ani kryształu kwarcu do tego, by działać.

Wśród urodzinowych zegarków wyróżnia się Atlantic Worldmaster 130th Anniversary 57950.41.65B. O jego wyjątkowości decyduje przede wszystkim zastosowana kolorystyka i znakomity mechanizm z ręcznym naciągiem. Limitowany zegarek Atlantic Worldmaster w wersji mechanicznej jest wspaniałym hołdem dla szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Cykliczne nakręcanie mechanizmu nie tylko cofa nas do początków branży, ale generuje niezwykłą relację pomiędzy zegarkiem, a człowiekiem.

Luksusowy, męski zegarek Atlantic 57950.41.25 WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY na skórzanym pasku w brązowym kolorze z stalowa okrągła koperta oraz szafirowym szkiełkiem. Tarcza zegarka jest w białym kolorze z giloszowanym wnętrzem.


Stylizowana tarcza zegarka bazuje na odcieniach beżu i czerni. Środek tarczy to beżowy okrąg, którego granice wyznacza wskazówka godzinowa. Na nim widnieje historyczne logo marki, które stosowane jest obecnie w wielu zegarkach Atlantic utrzymanych w stylistyce retro. Zewnętrzny, czarny okrąg stał się eleganckim tłem dla kunsztownych indeksów. Na godzinie szóstej umieszczono sub-sekundę, która także została podkreślona czarnym kolorem. Wokół niej znalazły się oznaczenia, jak "Mechanical 17 jewels" oraz "Manufacture Swiss Made", które bez wątpienia świadczą o prestiżu zegarka. W wersji mechanicznej występuje również model Atlantic Worldmaster 130th Anniversary 57950.41.25 . Jego styl wyznacza tradycyjna aranżacja bieli z pięknym fakturowaniem tarczy chronionej podobnie jak we wszystkich jubileuszowych modelach szafirowym szkiełkiem.
Zegarek Atlantic WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY


Zegarek Atlantic WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY 57750.41.25B
Z okazji swoich urodzin 130 urodzin marka stworzyła również 2 limitowane zegarki z automatycznym mechanizmem. Stworzenie takiego napędu zegarka wymaga niesamowitej precyzji i harmonijnej pracy wielu miniaturowych elementów co świadczy o klasie marki Atlantic. Wygoda i praktyczność takiego rozwiązania jest bezsprzeczna i z pewnością trafi w gusta szerokiego grona odbiorców. Automatyczne zegarki Atlantic 577560.41.25 i Atlantic 577560.41.25B w przeciwieństwie do poprzedników, posiadają tradycyjną wskazówkę sekundnika, a zamiast dodatkowej tarczy, znajdziemy w nich subtelne okienko datownika na godzinie trzeciej.


Elegancki, męski zegarek Atlantic 57750.41.25B WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY na brązowym skórzanym pasku ze stalową kopertą oraz mechanizmem automatycznym.Niezwykły dodatek na 130 urodziny marki Atlantic

Limitowane zegarki stworzone na jubileusz marki otrzymały dodatkowy, niezwykły element - otwierany dekielek. Jego zastosowanie to rzadko spotykany zabieg w zegarkach naręcznych. Marce Atlantic udał on się doskonale. Zewnętrzną część dodatkowego dekielka zwieńczono tradycyjnym giloszowaniem, stylizowanym logo oraz indywidualnym numerem limitacji. Warto zaznaczyć, że każdy model wyprodukowano w liczbie zaledwie 888 sztuk. Po otworzeniu dekielka ukazuje się jego wewnętrzna część z napisem "130 years" oraz, co najważniejsze - serce zegarka. Wewnętrzna część dekielka to idealne miejsce do wygrawerowania specjalnej dedykacji. W połączeniu z całą stylistyką zegarka będzie niesamowitym prezentem, podobnym do tych jakie wręczano sobie dawniej.
Zegarek Atlantic WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY