Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
POWRÓT14-02-2023

Baselworld 2019 – będziemy tam!

Targi Baseworld w 2019 roku trwają od 21 do 26 marca.


„Żeby kształtować przyszłość
Żeby służyć branży
Żeby wprowadzać innowacje”


Takie hasła towarzyszą tegorocznym Światowym Targom Zegarków i Biżuterii pod nazwą Baselworld. To wielka gala dla światowej klasy producentów, dystrybutorów, nabywców oraz wszystkich miłośników zegarków i sztuki zegarmistrzowskiej. Nie zabraknie tam także zespołu sklepu zegarek.net. Będziemy dla was relacjonować przebieg całego wydarzenia, podglądać nowości i rozmawiać z przedstawicielami największych, branżowych gigantów. Zatem do Bazylei!


Jakie marki na Baselworld 2019?

Tegoroczne targi zgromadzą czołowych producentów zegarków – tych najbardziej prestiżowych oraz tych najbardziej popularnych. Zdecydowaną większość z nich odwiedzimy z aparatem i kamerą, abyście mogli być tam razem z nami. Wśród interesujących nas marek znajdą się między innymi Adriatica, Aero Watch, Atlantic, Seiko, Casio, Bering, Bulova,Citizen, Obaku Denmark, Vostok Europe i wiele innych. Niektórych odwiedzimy także z mikrofonem, żeby zapytać o nowinki technologiczne, najnowsze trendy, czy nowe edycje limitowanych zegarków.


Światowy targ zegarków i biżuterii pod nazwą Baseworld.


Baselworld w Szwajcarii – to oczywiste

Będzie to 16. edycja targów pod tą właśnie nazwą, jednak narodziny „Światowego Show” sięgają początków XX w. Oferty szwajcarskiego przemysłu po raz pierwszy zaprezentowano w różnych miejscach Bazylei w 1917 roku. Wydarzenie nosiło wówczas nazwę „MUBA”. Był to skrót od „Basel Mustermesse”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „wzorcowe targi Bazylei”. Branża zegarkowa i biżuteryjna była już wtedy ważnym filarem szwajcarskiej gospodarki. 29 wystawców z tego sektora zebrało się na pierwszej edycji muba, a ich liczba wzrastała z każdym rokiem. Począwszy od 1931 roku, otrzymali oni własny pawilon i odtąd doroczne wydarzenia odbywały się pod nazwą „Swiss Watch Fair” (Targi Zegarków Szwajcarskich).


Prezentacja zegarków jednej z marek. Zegarki prezentowane są w subtelnym, minimalistycznym stylu.


Targi Baselworld 2019 – rok transformacji

W tym roku Baselworld zaprezentuje nową koncepcję światowego show. Dużą niespodzianką będzie brak obecności Swatch Group na tegorocznych targach. Zupełnie inną kwestię stanowi fakt, że pokaz zostanie przekształcony z platformy zamówień branżowych w całoroczną platformę marketingową i komunikacyjną. To tak, jakby targi trwały cały rok z wielkim finałem w marcu. Dlatego Baselworld wprowadza wiele nowych, przede wszystkim cyfrowych narzędzi komunikacyjnych. 

Oprócz tego w tym roku po raz pierwszy targi jeszcze bardziej zasłużą na miano „World Show”. Wydarzeniu będą towarzyszyły pokazy mody, podczas których zostaną zaprezentowane najbardziej prestiżowe zegarki oraz wyroby jubilerskie.


Jean-Daniel Pasche, prezydent Swiss Watch Federation FH, weteran targów w Bazylei, tak widzi nadchodzący sezon w branży: „Rok 2019 rozpoczął się pozytywnie i spodziewamy się, że świetne wyniki z 2018 r. znajdą kontynuację w nadchodzącym sezonie. Oczywiście możemy mieć z tym problem, ponieważ pierwsze sześć miesięcy 2018 r. było bardzo mocne i niełatwo będzie podnieść poprzeczkę. Mimo wszystko spodziewamy się dobrego roku w branży, pomimo wielu niepewności na świecie”. Po czym dodaje: „Targi we wszystkich branżach, w tym w Auto Salon, nie są w tej chwili łatwe. Baselworld stoi w obliczu nowej sytuacji, z nowym personelem i nową organizacją. Baselworld 2019jest dla mnie niespodzianką - czekam na reanimację, ulepszenia, reorganizację! Wystawcy i goście są podekscytowani i oczekują wiele.” 

Oczywiście, że jesteśmy podekscytowani, ale także zdecydowanie bardziej optymistyczni, niż Pan Prezydent. A więc do zobaczenia w Bazylei!

Podobne strony