Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Certina DS PH200M z tytułem najlepszego zegarka roku 2020!

17-11-2020

W tym wyjątkowo trudnym, szczególnie dla branży zegarkowej roku, z oczywistych przyczyn odwołano wiele cyklicznie odbywających się wydarzeń. Na szczęście nasze rodzime podwórko najlepiej pokazuje, że determinacja organizatorów potrafi zdziałać cuda, dzięki czemu miłośnicy zegarmistrzostwa nadal mogą rozwijać swoją pasję. Redakcja CH24 już po raz 11 z sukcesem przeprowadziła plebiscyt na zegarek roku, wybierany spośród wszystkich marek, w aż 6 kategoriach. Dla nas najistotniejsza jest jednak dodatkowa nagroda, przyznawana nie przez ekspertów, ale samych internautów, którzy wybierają najlepszy model spośród laureatów wszystkich kategorii. Ich zdaniem zegarek roku 2020 mógł być tylko jeden, co potwierdza niemal 10 000 głosów, jakie zdobył tegoroczny zwycięzca - zegarek Certina DS PH200M!Zegarek roku 2020 – powrót, który przejdzie do historii 

Certina DS PH200M - Zegarek roku 2020 – powrót, który przejdzie do historii

Tegoroczne zwycięstwo marki Certina, jest wyjątkowe nie tylko ze względu na okres pandemii. Najbardziej niesamowitym aspektem tegorocznego wyboru internautów, jest bez wątpienia fakt, że po rocznej przerwie tytuł zegarka roku otrzymał przedstawiciel tej samej grupy modeli. Zegarek z kolekcji Certina DS PH200M zwyciężył już bowiem w 2018 roku, o czym przeczytacie w poświęconym mu artykule: Certina DS PH200M Powermatic 80 zegarkiem roku 2018 


Choć zegarek roku 2020 różni się detalami wykończenia i oczywiście kolorem, jego stylistyka, napęd i parametry pozostają niemal identyczne, co prosi się o dostrzeżenie symbolicznego wymiaru tegorocznego zwycięstwa.


Trafić po raz kolejny do jednej z kategorii to jedno, ale ponowne zdeklasowanie rywali takiego kalibru jak Omega, Bulgari, Grand Seiko czy Breguet musi dawać do zrozumienia, że w modelu Certina DS PH200M musi kryć się jakiś sekret. Choć mówi się, że o klasie mistrza decyduje klasa jego rywali, nie poprzestaniemy na krótkim wyrazie uznania dla zwycięzcy, przybliżając kilka ciekawych faktów wynikających z podjętego przez internautów wyboru.Zegarek Certina DS PH200M - ulubiony zegarek Polaków? 

W historii zegarmistrzostwa wyróżnia się wiele modeli uznawanych za kultowe i oczywiście nadanie takiego statusu wymaga spojrzenia z perspektywy czasu. Jeśli jest jednak coś co może przepowiadać jego nadanie w przyszłości, to z pewnością będzie to dwukrotny tytuł zegarka roku dla jednej grupy bliźniaczych modeli. Abstrahując z resztą od tego aspektu należy jasno wskazać, że zegarek Certina C036.407.18.040.00 DS PH200M POWERMATIC 80 jest wyborem nad wyraz rozsądnym, pokazującym racjonalne podejście polskich pasjonatów zegarmistrzostwa. Zegarek Roku 2020 to w końcu połączenie znanej szwajcarskiej marki, sprawdzonych podzespołów oraz ceny, która bez problemu mieści się w granicach wyobraźni "przeciętnego Kowalskiego".

Zegarek Certina DS PH200M - ulubiony zegarek Polaków?


Tegoroczna decyzja wskazuje również jakiego typu czasomierze preferują polscy klienci. Zegarek Certina DS PH200M to typowy diver w vintage-owym stylu co bez wątpienia nadaje mu ponadczasowego charakteru. Tego typu model, szczególnie w niebieskim kolorze i na pasku tekstylnym typu NATO, może być noszony przy wielu różnych okazjach i to niezależnie od wieku, pozycji czy statusu jego właściciela. Najważniejsze cechy zegarka roku 2020

Najważniejsze cechy zegarka roku 2020

Jak już wcześniej wspomniano, tegoroczny wybór padł na oryginalny zegarek Swiss Made o naprawdę dobrych parametrach. Certina DS PH200 to automatyczny zegarek oparty na mechanizmie Powermatic 80, znanym i cenionym za niezawodność, precyzję i aż 80 godzin rezerwy chodu. Do tego dochodzą niewątpliwe walory nurkowego DNA, przekładające się na bardzo wyraźne wskazówki, intuicyjny układ tarczy z prostym datownikiem oraz 200 m wodoszczelności. 


Na szczególną uwagę zasługuje jednak pierścień antyrewersyjny zegarka Certina DS PH200, nadający mu niezwykłej wyrazistości. Znany z zegarków diver obrotowy bezel jest bowiem wykonany z ceramicznego materiału i przypomina nieco ten znany z legendarnej kolekcji Blancpain Fity Fathoms. Warto również wskazać na to, że zegarek roku 2020 jest jednocześnie zegarkiem w kolorze roku, którym to instytut Pantone ogłosił uniwersalny i ponadczasowy odcień Classic Blue. 

Więcej o zegarkach w kolorze roku w artykule: Zestawienie zegarków w kolorze roku 2020 Pantone – Classic Blue

Najważniejsze cechy zegarka certina roku 2020Najlepsze zegarki roku 2020 okiem branżowych ekspertów 

Plebiscyt na zegarek roku CH24 to oczywiście nie jeden zegarek wybrany w głosowaniu, ale również sprecyzowane kategorie, w ramach których decyzję podejmują branżowi eksperci. Jak co roku, czasomierze konkurowały w 6 zróżnicowanych kategoriach, gdzie w szranki stawało aż 10 topowych modeli najlepszych producentów świata. Co ciekawe, odpowiednik głosowania dla internautów miało także jury konkursu. Nagroda Grand Prix na najciekawszą premierę roku przypadła zegarkowi Bulgari Octo Finissimo Tourbilion, który wygrał również w swojej kategorii “Innowacja w zegarmistrzostwie”. Z kolei w pozostałych kategoriach zwycięstwo przypadło następującym modelom:


1. Zegarek klasyczny – Jaeger-Lecoultre Master Ultra Thin Kingsman Knife 

2. Zegarek sportowy – OmegaSpeedmaster 321 “Ed White” 

3. Zegarek z komplikacjami - A.Lange & Söhne Zeitwerk Minute Repeater White gold

4. Zegarek damski - Vacheron Constantin

5. Zegarek do 10.000 PLN – Doxa Sub 300 Caribbean 


Najlepsze zegarki roku 2020 okiem branżowych ekspertów

Wszystkim laureatom gratulujemy zwycięstwa, a organizatorom dziękujemy za determinację i przeprowadzenia plebiscytu na Zegarek Roku 2020 w tym wymagającym okresie. 

Z przyjemnością informujemy też, że najważniejszy laureat wybrany przez internautów, zegarek Certina DS PH200M, dostępny jest od ręki w naszym sklepie internetowym – liczba sztuk ograniczona!