TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 31-10-2018

Certina DS PH200M Powermatic 80 zegarkiem roku 2018

Rok 2018 to już dziewiąte z kolei wybory zegarka roku organizowane przez magazyn CH24.PL. Do konkursu zostało nominowanych 60 zegarków będących najciekawszymi premierami mijającego roku. Modele mogły spróbować sił aż w 6 kategoriach: zegarek klasyczny, zegarek sportowy, zegarek z komplikacjami, zegarek damski, innowacja w zegarmistrzostwie oraz zegarek do 10.000 PLN. Ta ostatnia kategoria przyniosła zwycięstwo Certinie DS PH200M. Podczas finałowej gali w Pałacu Sobańskich w Warszawie zasłużona nagroda powędrowała w ręce przedstawicieli szwajcarskiej manufaktury Certina. Ręcznie wykonaną statuetkę odebrali Adrian Bosshard (CEO Certina) z Tomaszem Krukiem (Brand Manager Certina Polska).

Serdecznie gratulujemy !

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonym modelem zegarka w naszym sklepie:

Klasyczny, męski zgearek Certina na brązowym skórzanym pasku z czarnym bezelem oraz czarną tarczą.

Dlaczego właśnie Certina DS PH200M?

Od dłuższego czasu na zegarmistrzowskim rynku obserwujemy modę na reedycje zasłużonych modeli z mniej lub bardziej odległej przeszłości. Większość marek podąża za trendem, skądinąd wyznaczanym przez rosnący popyt na czasomierze w stylizacji retro. Zegarki Certina są wzorowym przykładem kompromisu pomiędzy kapitalnym designem, wysoką funkcjonalnością, jakością i ceną. Taki jest zegarek Certina, który powstał na bazie kultowego modelu z lat 60. i 70. XX w. DS PH200M jest wysokiej jakości zegarkiem typu "nurek", czyli tzw. Diver. Warto tutaj wspomnieć, że divery Certiny służyły w przeszłości nurkom z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, a także Australijskiej Marynarki Wojennej. Odpowiadając na pytanie, czym - oprócz ceny - kierowało się jury, wybierając ten właśnie model na zegarek roku, zaczniemy od jego funkcjonalności. 

Sportowy, męski zegarek Certina na parcianym pasku w czarnym oraz niebieskim kolorze z koperty ze stali

Skrót DS pochodzi od angielskiego zwrotu Double Security, czyli podwójna ochrona. Dotyczy ona zwiększonej wodoodporności i wytrzymałości na wstrząsy. Nagrodzony zegarek Certina DS PH200M jest wyposażony w wypukłe, hesalitowe szkiełko i dodatkową uszczelkę pod deklem. Poza tym, że szkiełko posiada niepowtarzalny charakter vintage, jest ono wzmocnione specjalną, utwardzającą powłoką, która bardziej skutecznie zabezpiecza je przed uszkodzeniami. Z kolei dodatkowa uszczelka znacznie wpływa na zwiększenie stopnia wodoszczelności, która w przypadku laureata wynosi 200 m. Certina DS PH200M C036.407.16.050.00 Powermatic 80 jest ponadto wyposażony w odpowiednio szeroki nurkowy pierścień antyrewersyjny z aluminiową wkładką.

Luksusowey, meski zegarek Certina na skórzanym pasku z czarna analogową tarczą i przejrzystymi indeksami. Stylowy, męski zegarek Certina z mechanizmem automatycznym oraz rezerwą chodu do 80 godzin.

Tarcza prezentowanego modelu wydaje się mieć decydujący wpływ na jego efektowny design. Lakierowany cyferblat z minutową podziałką w białym kolorze idealnie współgra ze skalą na bezelu. Stylową aranżację tarczy zegarka uzupełnia logo Certiny i okno datownika na godzinie 3. Nie bez znaczenia pozostają czerwone akcenty - wskazówka sekundnika i subtelnie zarysowany krzyż na tarczy. Wskazówki godzinową i minutową wypełnia Super-LumiNova i wzestawieniu z pierwowzorem jest to ukłon w stronę nowoczesności. Wracając do wodoszczelności – 200 m pozwala na śmiałe nurkowanie na dużych głębokościach. 

Do każdego zakupionego zegarka męskiego Certina DS PH200M C036.407.16.050.00 Powermatic 80 dołączony jest parciany pasek NATO. Oryginalnie czasomierz posiada brązowy pasek z naturalnej skóry. Istotnym udogodnieniem jest to, że pasek można z powodzeniem wymienić samodzielnie. Zwycięzca konkursu zaopatrzony jest w wysokiej klasy mechanizm automatyczny Powermatic 80, co oznacza że posiada 80-godzinną rezerwę chodu. Samemu wykonaniu rekonstrukcji zegarka Certina nie można niczego zarzucić, a jeśli dodamy do tego cenę, która w naszej ofercie wynosi 2499 zł, to wybór akurat tego czasomierza na zegarek roku 2018 okaże się w pełni uzasadniony.

SORTUJ POKAŻ FILTRY