Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Certina DS Chronograph Automatic, czyli nowoczesność w retro formie

07-01-2021

Gdy przyjrzymy się portfolio marki Certina, znajdziemy w nim przede wszystkim zegarki zaprojektowane w nowoczesnym stylu. W ofercie brandu znajduje się jednak także miejsce dla modeli vintage. Właśnie zaprezentowano elegancki zegarek Certina DS Chronograph Automatic, który, jak można się domyślić, jest reedycją chronografu z lat czterdziestych XX wieku.

 


Certina DS Chronograph Automatic – w hołdzie historii marki

Wraz z umacnianiem się trendu na zegarki inspirowane stylem vintage, marki szukają inspiracji, aby tchnąć nowe życie w dawne modele. Certina, znana głównie ze swoich i solidnych modeli, również przyjęła tę koncepcję, a przykłady tego możemy zobaczyć w kolekcji Certina Herritage. Założony w 1888 roku w Grenchen brand, przez sto lat swojego funkcjonowania wypracował bowiem szereg ciekawych projektów wzorniczych i innowacji technicznych, które zmieniły światowe zegarmistrzostwo. Marka czerpiąc ze swojej bogatej historii, stworzyła także remake eleganckiego chronografu z lat 40, czyli Certina DS Chronograph Automatic.

Certina DS Chronograph Automatic – w hołdzie historii marki

 


Podrasowana klasyka Certina DS Chronograph Automatic

Podrasowana klasyka Certina DS Chronograph Automatic

Stylistycznie Certina DS Chronograph Automatic nawiązuje do modelu z lat 40. ubiegłego wieku. Chociaż jest dostępna w kopercie o szerokości 42 mm (pierwotna wersja koperty miała zaledwie 36 mm szerokości) i wyposażona w nowoczesne funkcje, to jej podobieństwa do historycznego zegarka są oczywiste. Mamy tu do czynienia z nieco wypukłą tarczą podkreślającą styl retro czasomierza. Na jej zewnętrznej stronie powierzchni naniesiono skalę tachymetru i telemetru, a na środku dwie symetryczne subtarcze. Z monochromatyczną kolorystyką cyferblatu kontrastują niebieskie wskazówki. Pozostają one lekko zakrzywione od góry, co ma wpływ na ich dokładność trafienia w indeksy. Znajdująca się po prawej stronie koperty koronka jest stosunkowo duża i łatwa w obsłudze. Na deklu natomiast znajduje się logo Certina z podwójnym C. Otoczone jest ono trójkątami nawiązującymi swoim wyglądem do tych z indeksów godzinowych.Jakie komplikacje znajdziemy w Certina DS Chronograph Automatic?

Chronograf umożliwia bardzo dokładny pomiar czasu. Będzie on pomocnym podczas wszystkich treningów sportowych, gdzie każda sekunda ma ogromne znaczenie. Ponadto przyda się wszędzie tam, gdzie ważna jest dokładność i precyzja. Telemetr pozwala mierzyć średnią prędkość między dwoma milami lub kilometrami. Umożliwia określenie odległości od zjawiska, które jest zarówno widoczne, jak i słyszalne - np. burza z piorunami. Co ciekawe, funkcja ta była dawniej używana przez żołnierzy obserwujących artylerię.

Jakie komplikacje znajdziemy w Certina DS Chronograph Automatic?


NIEZWYKŁY ZEGAREK DS CERTINA

Tachymetr służy do określania średniej prędkości poruszania się obiektu na danym dystansie. Z pewnością okaże się pomocny dla wszystkich biegaczy, którzy chcieliby zmierzyć swój czas na określonej trasie. Będzie równie przydatny pływakom, kolarzom i wszystkim chcącym na bieżąco sprawdzać wyniki swoich sportowych poczynań. 10 ATM wodoszczelności pozwala na pływanie i lekkie zanurzenie zegarka w wodzie. Sprawdzi się on podczas snokrlingu, czy wizyty na basenie.

 


Niezawodna obudowa Certina DS Chronograph Automatic

Koperta Certina DS Chronograph Automatic wykonana jest z wytrzymałej stali nierdzewnej Mierzy przyzwoitą średnicę 42 mm i wysokość 13,9 mm. Mimo wszystko jej profil pozostaje dość cienki dzięki zakrzywionemu deklowi i szafirowemu szkłu przykrywającego cyferblat. Zegarek jest napędzany nowoczesnym mechanizmem automatycznym o kalibrze A05.H31. Jego koło balansowe zawiera antymagnetyczną, silikonową sprężynę włosową i bije z prędkością 28800 wibracji na godzinę. W porównaniu do klasycznego Valjoux rezerwa chodu została zwiększona do 60 godzin.

Niezawodna obudowa Certina DS Chronograph AutomaticZegarek Certina DS Chronograph Automatic – na co dzień i nie tylko

Zegarek Certina DS Chronograph Automatic – na co dzień i nie tylko

Certina DS Chronograph Automatic to naprawdę świetnie wyglądający chronograf inspirowany stylem vintage. Jeśli więc szukasz zegarka w klasycznym stylu, ale z nowoczesną funkcjonalnością - zdecydowanie warto rozważyć ten model. Pomimo swoich wymiarów, jak na tradycyjny chronograf, to bardzo dobrze leży na nadgarstku bez problemów mieszcząc się pod mankiet koszuli. Tym samym Certina DS Chronograph Automatic sprawdzi się równie dobrze w codziennej stylizacji, co w bardziej formalnych okolicznościach. Raz założona na nadgarstek, niewątpliwie stanie się jednym z naszych ulubionych zegarków.