Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Edycja specjalna Vostok Europe Big Z - nowa odsłona

24-01-2020

Litewska marka Vostok Europe wypuściła na rynek nowe modele! Są to zegarki o numerze referencyjnym NE57-225C417 oraz NE57-225C418. Należą one do z serii BIG Z Žydrūnas Savickas Special Edition, dedykowanej najsilniejszemu człowiekowi na świecie. Zobacz, jak wyglądają te czasomierze i poznaj ich specyfikację!

Žydrūnas Savickas ambasadorem marki Vostok EuropeZegarki Vostok Europe - Wytrzymałość strongmana


Vostok Europe wielokrotnie pokazał, co oznaczają wytrzymałe i niezawodne zegarki. Oryginalny design oraz najwyższej jakości mechanizmy, są znakiem rozpoznawczym produktów tego brandu. Modele towarzyszyły kierowcom podczas rajdów Dakar, a także brały udział w mistrzostwach świata w nurkowaniu. Nazwy poszczególnych kolekcji nawiązują do najważniejszych wydarzeń historycznych, jak również rosyjskich i sowieckich tradycji. Składane w Wilnie czasomierze z roku na rok zyskują coraz większą popularność, czego wyrazem jest współpraca marki z najlepszymi sportowcami. Wśród ambasadorów marki znajduje się kierowca rajdowy – Benediktas Vanagas, czy jeden z najsłynniejszych pilotów akrobacyjnych — Jurgis Kairys.

Zegarki Vostok Europe - Wytrzymałość strongmena
Litewski zawodnik strongman Žydrūnas Savickas ambasadorem marki Vostok Europe


Žydrūnas Savickas, znany również jako BIG Z, jest zwycięzcą wszystkich najważniejsze zawodów strongmanów na świecie. Zyskał tym samym miano „najsilniejszego człowieka na świecie". Co ciekawe, sportsmen tytuł ten nosi nieprzerwanie od 2000 roku! Szansa na pojawienie się kogoś silniejszego od Savickasa wydaje się zatem naprawdę niewielka.

Współpraca Žydrūnasowa Savickasa z Vostok Europe rozpoczęła się w 2017 roku. Wtedy też powstał pierwszy, dedykowany sportowcowi model NH35A-6204344 BIG Z Žydrūnas Savickas należący do kolekcji Lunokhod 2. Czasomierz wzbudził wiele pozytywnych emocji zarówno wśród kolekcjonerów, jak i wszystkich miłośników litewskiego brandu. Po tym sukcesie, postanowiono kontynuować współpracę ze strongmanem.Vostok Europe wspólnie z ambasadorem podjęli decyzję o stworzeniu nowych modeli BIG Z w kolekcji Rocket N-1Automatic. I trzeba przyznać, że był to świetny pomysł! Kształt i wzornictwo tarcz tej serii robi naprawdę ogromne wrażenie!

Litewski strongman ambasadorem Vostok EuropeRocket N-1Automatic - czy to dobry wybór?

Rocket N-1Automatic - czy to dobry wybór?
Rocket N-1 Automatic od samego początku swojego istnienia stanowi jedną z najchętniej wybieranych serii Vostok Europe. Powstała ona z inspiracji legendarnej rakiety Rocket N1, która miała wynieść sowieckich kosmonautów na księżyc. Maszyna stanowiła prawdziwe osiągnięcie w dziedzinie inżynierii, a jej zaawansowany system paliwowy do dziś robi wrażenie. Taka też jest sportowa kolekcja czasomierzy Rocket N-1 Automatic. W jej skład wchodzą modele o wysokiej klasie wodoszczelności i wyposażone w utwardzone szkło mineralne typu K1. Ich solidna konstrukcja idealnie sprawdza się podczas nurkowania na dużych głębokościach. Właśnie z tego powodu, zegarki przypadły do gustu miłośnikom wodnych sportów. Funkcjonalność spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Sprawdzone rozwiązania z kolekcji VE Rocket N1 Automatic

Nie dziwi więc fakt, że Vostok Europe postanowił stworzyć nowe modele BIG Z Žydrūnas Savickas World's Strongest Man Special Edition. Praca Vostok Europe NE57-225C417 oraz Vostok Europe NE57-225C418 oparta jest na solidnym mechanizmie z automatycznym naciągiem - Seiko NE57. Werk pracuje z częstotliwością 21600 wahnięć na godzinę, zapewnia 40 - godzinną rezerwę chodu i łożyskowany jest 29 kamieniami. Reszta właściwości technicznych zegarka pozostała taka sama, jak w przypadku czasomierzy z kolekcji Rocket N1 Automatic.

Automatyczny mechanizm NE57 w zegarku Vostok Europe


Oznacza to, że w nowych modelach zobaczymy tarczę wyposażoną w datownik i podświetlenie Super Luminova. Natrafimy tu na wodoszczelność o klasie 20 ATM., pozwalającej nam na bezpieczne nurkowanie z akwalungiem. Dodatkowym zabezpieczeniem pozostaje zakręcana koronka i dekiel. W zwiedzaniu podwodnego świata z zegarkiem na nadgarstku pomoże nam także antyrewersyjny obrotowy bezel. Dzięki niemu odmierzymy czas przebywania pod wodą oraz określimy przedział czasu potrzebny nam do dekompensacji podczas wynurzania się.Nowa odsłona Vostok Europe Big Z Special Edition - czarna tarcza czy żółta tarcza?Modele trafiły na rynek w dwóch wariantach kolorystycznych: Vostok Europe NE57-225C417 - z żółtą tarczą oraz Vostok Europe NE57-225C417 - z czarną tarczą. Podobnie jak w zegarkach z kolekcji Rocket N1 Automatic, możemy tutaj liczyć na przejrzysty cyferblat z wyraźnymi indeksami. Stylizowany napis BIG Z wraz z umieszczonym imieniem i nazwiskiem strongmana, nadaje unikalnego charakteru tym modelom. Całość przykryta jest utwardzanym szkłem mineralnym typu K1. Jego duża elastyczność, zapewnia bezpieczeństwo korzystania z czasomierza.


Utrzymane w charakterystycznym dla Vostok Europe wzornictwie zegarki, zaopatrzono  w dwa paski. Pierwszy z nich to czarny, skórzany pasek pochodzący z włoskiej manufaktury. Z kolei drugi wykonany z silikonu i utrzymany w żółtym kolorze. Będziemy mogli je swobodnie wymieniać, dzięki załączonemu do zestawu wielofunkcyjnemu urządzeniu VE z tubą trytową. Wraz z zegarkami otrzymamy także pudełko DRY BOX oraz — tu niespodzianka — autograf Žydrūnasowa Savickasowa. Nie mniej miłym dodatkiem okaże się także naklejka z podobizną sportowca.


Cena nowych modeli Vostok Europe Big Z wynoszą:

  •  Vostok Europe NE57-225C418 - 3 190 PLN
  •  Vostok Europe NE57-225C417 - 3 190 PLN
Dwa nowe modele Vostok Europe Big Z Special Edition
Big Z Žydrūnas Savickas World's Strongest Man Limited Edition

Vostok Europe jest manufakturą, w której wszystkie zegarki są składane ręcznie. Każdy model posiada swoją limitację, a jego indywidualny numer umieszczony jest na dekielku. Identycznie sprawa wygląda z Vostok Europe NE57-225C418 oraz Vostok Europe NE57-225C417. Zegarki wyprodukowano ograniczonej ilości 500 sztuk na cały świat! Ich przyszli właściciele mogą być pewni, że mają jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki zegarmistrzowskiej!Gdzie będzie można kupić nowe modele Big Z Žydrūnas Savickas?


Modele Vostok Europe NE57-225C417 i Vostok Europe NE57-225C417 są już dostępne w naszym autoryzowanym sklepie! Co to oznacza? Wszystkie oferowane przez ZEGAREK.NET produkty są oryginalne w 100% i pochodzą od oficjalnych polskich dystrybutorów. Wraz z zegarkiem otrzymujesz instrukcję w języku polskim, a także kartę gwarancyjną. Pozostaje ona respektowana przez wszystkie serwisy marki Vostok Europe. Zyskujesz dzięki temu pewność, że Twój czasomierz pozostaje pod opieką najlepszych pracowników. Fachowców, specjalizujących się w litewskich zegarkach i posiadających odpowiedni sprzęt do pracy z nimi.
zegarek VE Big-Z zydrunas savickas czarna tarcza

Zamów już dziś! - Vostok Europe Big Z Žydrūnas Savickas