Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Baterie – rodzaje, czas działania

28-11-2018

Zegarki kwarcowe, to najpopularniejsze zegarki na rynku. Wyposażone są w mechanizm czerpiący energię z baterii lub specjalnego akumulatora. Powszechnie używane baterie zazwyczaj zapewniają działanie zegarka przez około dwa lata. Niektóre marki opracowały jednak mechanizmy bazujące na bateriach, które działają do dziesięciu lat i dłużej.Najczęściej stosowane w zegarkach baterie to:

  • baterie alkaliczne oznaczane symbolem LR
  • baterie srebrowe z oznaczeniem SR
  • baterie litowe znakowane symbolem CR
Różne rodzaje baterii w zegarkach CitizenZaawansowane technologiczne mechanizmy z akumulatorem

Ciekawym rozwiązaniem są też ZEGARKI Z ZAAWANSOWANYMI TECHNOLOGICZNIE MECHANIZMAMI POSIADAJĄCYMI AKUMULATORY. Należą do nich:


Sportowy, męski zegarek Tissot T091.420.47.051.01 T-TOUCH EXPERT SOLAR na silikonowym, pomarańczowym pasku z tytanową kopertą w srebrnym kolorze. Analogowo-cyfrowa tarcza jest w czarnym kolorze z czarnno-pomarańczowymi wskazówkami.Sportowy, męski zegarek Citizen JY8020-52E Pilot Promaster Titan na srebrnej bransolecie oraz kopercie wykonanej z tytanu. Analogowo - cyfrowa tarcza zegarka Citizen jest w czarnym kolorze z indeksami w białym kolorze.Klasyczny, męski zegarek Seiko SKA785P1 Kinetic na bransolecie z koperta wykonanych ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z srebrnymi indeksami jak i wskazówkami w postaci kresek. Warto wspomnieć, że wskazówki zegarka pokryte są powłoką Neobrite.


Zegarek Seiko Kinetic

Wymienione wyżej specjalne mechanizmy zapewniają działanie zegarka od kilku do kilkudziesięciu lat, a nawet dożywotnio bez konieczności wymiany baterii i bez nakręcania. Przedstawiamy kilka wybranych modeli zegarków z wykorzystaniem różnego rodzaju akumulatorów energii: Seiko SKA785P1 Kinetic, Tissot T091.420.47.051.01 T-TOUCH EXPERT SOLAR oraz Citizen JY8020-52E Pilot Promaster Titan.