Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Dla kogo zegarek typu diver ?

19-10-2020

Lato, wakacje, urlopy, pobyt nad wodą - jeśli lubisz aktywnie spędzać czas w wodzie, pływać, lub nawet nurkować, a nie chcesz martwić się o swój zegarek, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wbrew pozorom zegarki diver, czyli tak zwane "nurki", są cenione jednak nie tylko za wodoszczelność, ale również za swoje walory stylistyczne. Dlatego poniżej przedstawimy wam charakterystykę zegarków typu diver z rozróżnieniem na ich aspekty modowe, jak i zastosowania profesjonalne.Divery - zegarki dla każdego?


Zanim przejdziemy do różnic dzielących zegarki typu diver i profesjonalne divery, zaczniemy od elementu wspólnego - niezwykłego wzornictwa. Wszystkie zegarki nurkowe wyróżniają się dużą czytelnością tarczy w trudnych warunkach, a osoby, które noszą zegarki typu diver cenią sobie ich wytrzymałość, męski design oraz wielofunkcyjność. Nie są to bowiem modele przeznaczone wyłącznie do użytku sportowego. Z powodzeniem można je nosić jako wyjątkowo wszechstronny dodatek, uzupełniający nasz sportowy styl. Nieodłącznym elementem każdego divera jest też charakterystyczny obrotowy pierścień nadający wyrazistości lunecie czasomierza i ułatwiający pomiar czasu pod wodą. Zegarki diver swoim wyglądem zrobiły prawdziwą furorę w świecie mody, a to dlatego, że ich wygląd jest całkowicie podyktowany ich funkcjonalności.
Zegarki diver dla odważnychZegarki typu diver, a profesjonalne divery

Zegarki diver oraz profesjonalne divery
Ze względu na to, że stylistyka diverów wykształciła się pierwotnie jako rezultat, a nie projekt sam w sobie, należy podzielić je na modowe i profesjonalne. Oczywiście każdy profesjonalny diver to jednocześnie zegarek typu diver, ale ta zależność jest tylko jednostronna. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że zegarki typu diver choć muszą wyglądać jak divery to ich wodoszczelność nie musi zapewniać możliwości nurkowania.


Profesjonalny diver to taki, który nie tylko posiada obrotowy bezel i czytelną tarczę, ale również MINIMUM 200 m wodoszczelności. Dopiero tak wysoka szczelność czasomierza pozwala na zejście z nim pod powierzchnię wody z akwalungiem, co pozwala uznać go za faktyczny zegarek do nurkowania. Poza tym profesjonalny zegarek nurkowy zazwyczaj wyposażony jest w jeszcze inne rozwiązania poprawiające wodoszczelność, jak zakręcana koronka i dekiel. Aby ułatwić naszym klientom wyszukiwanie preferowanego wariantu stworzyliśmy oddzielne podkategorie dla każdego z tych rodzajów, które znajdziecie tutaj:Dlaczego warto postawić na zegarek typu diver 

Zegarki diver warto wybrać ze względu na ich praktyczność (nawet w wersjach poniżej 200m wodoszczelności) oraz sposób w jaki zdobią nasz nadgarstek. Zegarki typu diver szczególnie cenione są w męskim świecie, dzięki swojej masywnej i solidnej konstrukcji. Ich charakterystyczny wygląd uzewnętrznia pewność siebie, zdecydowanie i gotowość do podejmowania nowych wyzwań.
charakterystyczny wygląd niezawodnych zegarków diverZegarki diver jako idealny dodadet do stroju
Zegarki diver perfekcyjnie sprawdzą się jako dodatek do codziennej kreacji, a jak udowodnił sam James Bond, dopasują się nawet do garnituru. Poza sposobem w jaki podkreślają męskie cechy, zegarki typu diver są po prostu funkcjonalne. Tarcza, która zaprojektowana jest tak, by pozostawać czytelną pod wodą, jest przecież jeszcze bardziej czytelna na powierzchni. Dzięki temu wskazania zegarka są bardzo intuicyjne i zrozumiałe, co pozwala na odczytanie godziny jednym rzutem oka.