<<   POWRÓT 03-11-2017

Dla kogo zegarek typu diver ?

Lato w pełni, a zatem wakacje, urlopy, pobyty nad wodą, a co za tym idzie także w wodzie. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas w wodzie, pływać pod wodą, lub nawet nurkować, a przy tym chcesz być spokojny o swój zegarek, ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj zegarki diver, czyli tak zwane "nurki".

Niezwykle szczelny, męski zegarek Casio G-Shock do nurkowania

Poniżej przedstawiamy charakterystykę zegarków wodoszczelnych i odpornych na wysokie ciśnienie, jakie panuje na dużych głębokościach. Mają one typowe dla siebie wzornictwo. Można je także rozpoznać po napisie "diver" na tarczy. Każdy z nich jest wyposażony w pierścień obrotowy do pomiaru czasu. Profesjonalne zegarki nurkowe, to zwykle duże, sportowe modele. Zegarek typu diver posiada zakręcaną koronkę i dekiel, co zapewnia najwyższą możliwą wodoszczelność. Dostępny jest na pasku z tworzywa sztucznego lub na bransolecie,gdyż skórzany pasek w dłuższym kontakcie z wodą ulega zniszczeniu.

 Przyjrzyjmy się poniższym przykładom:

Zegarek męski Seiko typu diver spełnia wszystkie konieczne warunki, by zostać docenionym przez nurków. Posiada mechanizm solarny, czyli do działania wykorzystuje energię świetlną. Nierdzewna, stalowa koperta osadzona jest na gumowym pasku. Posiada zakręcany dekiel i koronkę, które gwarantują wodoszczelność do 200 m! Zegarek dodatkowo wyposażony jest w pierścień antyrewersyjny, który może posłużyć jako minutnik w trakcie nurkowania.

Nieco bardziej zaawansowany jest inny model Seiko. Posiada wszystkie atuty powyższego modelu, a oprócz tego wyposażony jest w sylikonowy pasek, mechanizm automatyczny, czyli czerpie energię z ruchu ręki i dzięki temu samoczynnie się napędza, jest dostępny z ceramiczną kopertą, a przede wszystkim jest wyposażony w powłokę świetlną Neobrite, która zapewni podświetlenie indeksów i wskazówek pod wodą.


Sportowy, męski zegarek Seiko SNE441P1 Diver's 200m na czarnym pasku z tworzywa sztucznego oraz okrągłej stali w czarnym kolorze. Bezel jak i tarcza są w czarnym kolorze z jasnymi oznaczeniami.            Wodoodporny, męski zegarek Seiko SRPA82K1 Diver's na czarnym silikonowym pasku z okrągłą tarczą ze stali oraz ceramiki w czarnym i złotym kolorze. Tracza zegarka jest w czarnym kolorze z białym i złotym oznakowaniem indeksów jak i wskazówek.              Klasyczny, męski zegarek Seiko SRP773K1 Automatic na srebrnej, stalowej bransolecie oraz kopercie z tego samego materiału i w tym samym kolorze. Bezel zegarka jest w niebieskim kolorze z białym numerowaniem. Tracza zegarka jest niebieska z indeksami i wskazówkami pokrytymi Neobrite.


Najbardziej wielofunkcyjne spośród zegarków typu diver wydają się być poniższe modele G-Shock Gulfmaster niezawodnej firmy Casio. Wyjątkowymi czyni je koperta z włókna węglowego, podświetlenie Dual Illuminator, które oświetla tarczę zegarka od spodu, a dzięki dwóm źródłom światła daje bardzo silny blask. Oprócz tego poniższe modele Casio wyposażone są w Timer, który umożliwia odliczanie czasu wspak, wysokościomierz oraz termometr, barometr głębokościomierz i kompas.

Luksusowy, męski zegarek Casio GWN-Q1000NV-2AER GULFMASTER QUAD na niebieskim pasku z tworzywa sztucznego na okrągłej kopercie z tworzywa sztucznego i karbonu w kolorze niebieskim i złotym. Cyfrowo-analogowa tarcza jest w czarnym kolorze z złotymi detalami.    Sportowy, męski zegarek Casio G-Shock GWN-Q1000-7AER GULFMASTER QUAD na pasku z sztucznego tworzywa w białym odcieniu. Koperta jest w sztucznego tworzywa oraz karbonu w niebiesko, białym kolorze. Cyfrowo-analogowa tarcza jest w czarnym kolorze z białymi indeksami. Dla odróżnienia niektórych funkcji na tarczy znajdują się detale w pomarańczowym kolorze. Sportowy, męski zegarek Casio G-Shock GWN-Q1000MB-1ADR GULFMASTER QUAD na pasku z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze. Koperta zegarka jest karbonowa mieniąca się różnymi kolorami. Cyfrowo-analogowa tarcza jest w szarym kolorze z białymi indeksami pokrytymi Neobrite. Niektóre detale takie jak wskazówka sekundnika są w lazurowym kolorze.


Warto zaznaczyć, że każdy G-Shock posiada wodoszczelność co najmniej 200 metrów, stąd nie tylko typowy Gulfmaster spełni swoje zadanie w wodzie, a wybierać można już w sporej liczbie niezawodnych zegarków.

Wszystkie zegarki do nurkowania wyróżniają się dużą czytelnością tarczy w trudnych warunkach, a osoby, które noszą zegarki typu diver cenią sobie ich wytrzymałość, męski design oraz wielofunkcyjność. Nie są to bowiem modele przeznaczone wyłącznie do użytku sportowego. Z powodzeniem można je nosić jako wyjątkowo wszechstronny dodatek, uzupełniający nasz sportowy styl.