Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT29-06-2021

Adriatica - zegarki cenione za jakość i wyrafinowany styl. Zobacz propozycje zegarków damskich i męskich Adriatica

Marka Adriatica jest obecna w Polsce od lat 90-tych XX wieku, co przełożyło się na niezwykłą popularność zegarków tej firmy w naszym kraju. Zegarki Adriatica słyną ze świetnej relacji jakość – cena. W dość atrakcyjnej cenie otrzymujemy pełnoprawny zegarek szwajcarski, o czym świadczy przynależność marki do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego FHS.

Do produkcji zegarków Adriatica stosowane są komponenty najwyższej jakości, które podlegają surowej kontroli jakości wewnątrz zakładu produkcyjnego. Zegarki Adriatica są cenione również za wyrafinowany styl, którego źródeł należy szukać w czasach powstania marki. Bardzo często w wykończeniu wyższych modeli zegarków Adriatica stosuje się zdobienia z kamieni szlachetnych, co dodatkowo podnosi ich prestiż. Wszystkie zegarki Adriatica wyposażone są w szwajcarskie mechanizmy najwyższej jakości, takie jak ETA, Ronda i ISA, co gwarantuje wysoką dokładność chodu i niską awaryjność.


Adriatica – ceniona marka o szwajcarskim rodowodzie

Firma Adriatica powstała w 1931 roku w miejscowości Montilier. Zegarki Adriatica zyskały ogromną popularność w całej Europie, a zwłaszcza w Skandynawii. Jednym z najpopularniejszych wówczas czasomierzy w portfolio producenta był model Adriatica Worldchampion. Zakład dynamicznie się rozwijał i w 1962 roku przeniesiono produkcję do Biel, gdzie nadal powstawały naręczne zegarki wysokiej jakości. W 1999 roku przedsiębiorstwo przeniosło produkcję do szwajcarskiego kantonu Ticino, a konkretnie do miejscowości Dongio. Jest to najdalej na południe wysunięty region Szwajcarii. Kolejnym etapem w rozwoju firmy było przystąpienie do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego w 2006 roku, co miało wpływ na podniesienie prestiżu marki.

Zegarek Adriatica Fashion na różowej bransolecie mesh


Ostatnia większa zmiana miała miejsce w 2010 roku, w którym to roku siedziba firmy – pozostając w regionie Ticino – została przeniesiona 40 km na południe do miejscowości Camorino. Proces produkcyjny został udoskonalony, a styl i wzornictwo zegarków zmieniono, aby nadążał on za aktualnymi, ciągle zmieniającymi się trendami. Obecnie zegarki marki Adriatica Swiss Made są znane na całym świecie dzięki nowoczesnemu wzornictwu, bardzo dobrej jakości wykonania i konkurencyjnej cenie.Zegarki damskie Adriatica – elegancja w klasycznym wydaniu

Producent zadbał o to, by każda kobieta poczuła się wyjątkowo. A to wszystko dzięki niezwykle szerokiej ofercie, w której znajduje się ponad 600 modeli o zróżnicowanym wyglądzie.

Oto kilka propozycji zegarków damskich Adriatica:


Zegarek damski AdriaticaFashion A3787.9114Q

Zegarek Adriatica A3787.9114Q Fashion

To niezwykła koncepcja zegarka wyrafinowanego, eleganckiego i zarazem oryginalnego. Wewnątrz 35-milimetrowej koperty – złoconej metodą PVD – znajduje się tarcza o niezwykłej strukturze. Wygląda ona jakby stworzona była z setek małych kryształów o nieregularnych kształtach. Tarcza pięknie mieni się w słońcu i w sztucznym świetle, co robi wrażenie na każdym, kto ma styczność z tym zegarkiem. Cztery indeksy w kolorze różowego złota znajdują się na godzinach: 3,6,9 i 12, dzięki czemu tarcza jest niezaburzona i możemy skupić się na jej niesamowitej strukturze. Wewnątrz zegarka pracuje szwajcarski mechanizm Ronda, co gwarantuje precyzję chodu i długowieczność.


Zegarek AdriaticaMultifunction A3698.R173QFZ-SET

Damski zegarek sportowy Adriatica Multifunction A3698.R173QFZ-SET został stworzony dla kobiet, które preferują połączenie sportowego wyglądu z nutką elegancji. Główna część koperty została wykonana ze stali szlachetnej, a luneta pokryta została warstwą złota w technologii PVD. Dodatkowo na lunecie, w miejscach indeksów godzinowych, osadzono kryształy Swarovskiego. Ten sam zabieg zastosowano na tarczy. Efekt jest oszałamiający, a tarcza wygląda niezwykle bogato. Dodatkowym atutem zegarka jest kalendarz w postaci dwóch przeciwległych subtarcz oraz wskazanie faz księżyca. Zegarek damski Adriatica Multifunction A3698.R173QFZ-SET mocowany jest do nadgarstka za pomocą wysokiej jakości bransolety typu mesh, która jest bardzo komfortowa w noszeniu. Wodoszczelność rzędu 5 ATM pozwala na korzystanie z zegarka podczas czynności, które spowodują jego zachlapanie.

Zegarek Adriatica A3698.R173QFZ-SET MultifunctionZegarek Adriatica Classic – damski

Zegarek Adriatica A3449.1111QZ Classic

Klasyka przede wszystkim! Takie hasło towarzyszyło projektantom podczas tworzenia modelu Adriatica Classic A3449.1111QZ. Koperta tego modelu została zaprojektowana zgodnie z duchem Art Deco i swoją stylizacją przypomina zegarki z lat 20-tych XX wieku. Luneta zegarka została wysadzona mnóstwem kryształów Swarovskiego, co dodaje blichtru. Koperta oraz zintegrowana z nią bransoleta zostały pokryte warstwą żółtego złota w technologii PVD, dzięki czemu zegarek utrzyma swój oryginalny i elegancki wygląd przez lata. Zegarek damski Adriatica Classic A3449.1111QZ to najlepszy wybór dla kobiet ceniących sobie przede wszystkim klasykę w najlepszym wydaniu.Zegarki Adriatica męskie – szykowne i ponadczasowe

Mnogość i różnorodność modeli zegarków męskich Adriatica może przyprawić o zawrót głowy. W ofercie producenta znajdziemy ponad 500 niezwykle interesujących modeli w różnych konfiguracjach. Oto kilka ciekawych propozycji dla mężczyzn:


Zegarek AdriaticaWorldchampion Limited Edition

To zegarek, który jawnie nawiązuje do protoplasty produkowanego w latach 60-tych XX wieku. Adriatica Worldchampion posiada jasną tarczę z nakładanymi złotymi indeksami w postaci arabskich cyfr. Pięknie korespondują one ze wskazówkami typu Alpha w tym samym kolorze. Miłym dla oka akcentem jest grot sekundnika, który jest czerwony i pięknie kontrastuje z jasną tarczą. Logo Adriatica zostało przedstawione tak, jak wyglądało ono w latach 60-tych, podkreślając DNA modelu Worldchampion.Zegarek męski Adriatica Worldchampion Limited Edition posiada szwajcarski werk Sellita FHF z 17 kamieniami łożyskującymi. Jest to mechanizm manualny, co oznacza, że wymaga codziennego nakręcania.

Zegarek Adriatica A1964.5253MLE Worldchampion Limited Edition


Koperta zegarka została zaprojektowana na 40 milimetrów, dzięki czemu zegarek będzie świetnie leżał na każdym nadgarstku. Adriatica Worldchampion Limited Edition to niezwykły zegarek, który spełni swą rolę w codziennym użytkowaniu, a także świetnie uzupełni strój formalny.


Zegarek Adriatica Classic SapphireTitanium A1069.415GQ

Zegarek Adriatica A1069.415GQ Classic Sapphire Titanium

Zegarek AdriaticaTitanium to połączenie prostego modelu z lekką nutką stylu casual. Zegarek ten posiada tarczę z delikatnym szlifem słonecznym oraz złote indeksy i wskazówki. Kompozycja ta jest niezwykle czytelna. Całość zamyka koperta z tytanu. Tytan to niezwykle wytrzymały i lekki metal, który znajduje zastosowanie w przemyśle kosmicznym, wojskowym, lotniczym i wielu innych dziedzinach. Masa zegarka męskiego Adriatica Classic Sapphire Titanium A1069.415GQ wynosi zaledwie 90 gramów wraz z bransoletą, co niebywale wpływa na komfort w noszeniu.Mechanizm, który zastosowano w tym modelu to Ronda 515, charakteryzująca się wzorową dokładnością chodu i niskim zapotrzebowaniem na energię. W zegarku zastosowano szkło szafirowe, które jest niezwykle odporne na wszelkie zarysowania.


Zegarek AdriaticaAviator A8186.5217Q

Zegarki lotnicze słyną z tego, że są niezwykle czytelne. Nie inaczej jest w przypadku zegarka męskiego Adriatica Aviator A8186.5217Q. Posiada on pojedyncze indeksy godzinowe, a także naniesioną między nimi skalę sekundową w kolorze białym. W tym samym kolorze zaprojektowano wskazówki. Poniżej indeksów znajduje się pierścień z 24-godzinnym wskazaniem GMT, który może nam służyć za wskazanie drugiej strefy czasowej. Dodatkowym smaczkiem jest grot wskazówki GMT, który swym kształtem przypomina samolot, nie pozostawia tym samym złudzeń, co do przeznaczenia zegarka. Adriatica Aviator A8186.5217Q to idealny zegarek dla miłośników awiacji i stylu militarnego.

Zegarek Adriatica A8186.5217Q Aviator


Zegarek Adriatica - doskonały pomysł na prezent

Zegarki Adriatica to doskonały pomysł na prezent. Mnogość modeli, szwajcarska precyzja i jakość wykonania w połączeniu z atrakcyjną ceną czynią markę Adriatica jedną z czołowych na rynku, na które warto zwrócić uwagę. Unikalny wygląd i prestiż Swiss Made ucieszy każdego obdarowanego.