Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Casio wypuszcza najcieńszy w historii model w kolekcji G-SHOCK G-STEEL

28-10-2021

Ostatnimi czasy Casio przykłada dużą uwagę na praktyczność oraz nietuzinkowość projektów G-SHOCK. Tak, by kultowe modele jeszcze pełniej odzwierciedlały jedno z haseł marki: SHOCK the World!  W tym duchu niezaprzeczalnie powstały nowe zegarki z serii Steel, których wygląd był dla nas naprawdę wielkim zaskoczeniem. Dlaczego?


Duże, większe, największe - zegarki G-SCHOCK

Jeszcze jakiś czas temu, domeną niezniszczalnych zegarków G-SHOCK były ich niepowtarzalnie duże koperty. Zwiększone wymiary modeli dotyczyły w zasadzie każdej z linii tych japońskich czasomierzy. Dla przykładu można sięgnąć po serię MTG-G1000, która jak na razie okazała się być największą i najcięższą wśród wszystkich G-SCHOCKów. I na ten przykład MTG-G1000 wraz ze stalową bransoletą ważył aż 198 g, a wymiary koperty kształtowały się następująco: 58,8 mm x 54,7 mm 16,9 mm.

Zegarek G-SHOCK Casio MTG-G1000RS-1AER  198.00 g


Zegarek G-SHOCK Casio GRAVITYMASTER GPW-2000-1AER

Z kolei za największy model z serii Gravitymaster można uznać GPW-2000. Jego waga oscylowała w granicach 120 g, a koperta nie ustępowała pod względem wielkości stalowemu MTG i mierzyła: 66 mm x 57,1 mm x 18,2 mm. Podobnie sytuacja miała miejsce w przypadku Rangemana GPR-B1000 (142 g / 60,3 mm x 57,7 mm x 20,2 mm) czy jednego Frogmana wyposażonego w głębokościomierz - GWF-D1000 (141 g / 59,2 mm x 53,3 mm x 18 mm). 


Odwrotna tendencja - cienkie zegarki G-SHOCK

Choć duże zegarki G-SHOCK do dziś cieszą się popularnością, to jednak w marce nastąpił pewien przełom. Jak bowiem wynika z zebranych przez firmę analiz, duża część użytkowników coraz częściej deklaruje chęć noszenia G-SCHOKów, ale formie codziennego zegarka. Tym samym outdoorowe, czy wręcz specjalistyczne zastosowania modeli niekoniecznie stają się tutaj priorytetowe. To z kolei przekłada się na rozmiar zegarków - odbiorcy zamiast dużych gabarytowych modeli coraz częściej szukają egzemplarza w wyważonym, sportowo-eleganckim stylu.

Zegarek G-SHOCK Casio MTG-B1000B-1AER


Zegarek G-SHOCK Casio GA-2110ET-8AER

Proces zmniejszania zegarków G-SHOCK nastąpił wraz z zaprezentowaniem modelu MTG-B1000 (123 g / 55,8 mm x 51,7 mm x 14,4 mm). Stał się on bardziej kompatybilnym zegarkiem, a jego wymiary i waga pozwala na komfortowe użytkowanie zarówno przez osoby z większym jak i z mniejszym obwodem nadgarstka. Nie tak dawno - dzięki wykorzystaniu nowych materiałów przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej wytrzymałości i ochrony modułu - G-SHOCK zaprezentował najcieńszy zegarek w swojej kolekcji, którym jest CasiOak: GA-2100/GA2110. Egzemplarz ten waży 51 g i posiada kopertę o wymiarach 48,5 mm x 45,4 mm x 11,8 mm. 


Zmniejszone modele G-SHOCK G-Steel

MTG-B1000 i GA-2100 to jednak dwa różne światy G-SHOCKów. MTG-B1000 zaliczany jest do zegarków Premium, natomiast CasiOak z uwagi na brak stalowych elementów, to bardziej sportowy, aniżeli elegancki zegarek. Idealną serią w obrębie której można eksperymentować z wielkością zegarków, okazała się linia G-Steel. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - łączy ona najbardziej pożądane funkcje, elegancki-casualowy styl (dzięki zastosowaniu stalowych elementów) oraz niewygórowane ceny.

Zegarek G-SHOCK Casio G-STEEL BLUETOOTH SYNC GST-B100D-1AER

Szybki przegląd serii G-SHOCK G-Steel

Zegarek G-SHOCK Casio G-STEEL TOUGH LEATHER GST-W120L-1AER

2015-2016 Właśnie tych lat sięga początek serii G-SHOCK G-Steel. To wtedy zaprezentowano pierwsze modele GST-W. Charakteryzowały się one panelem słonecznym Tough Solar oraz radiową kalibracją czasu (chociaż pojawiały się również wersje pozbawione Multiband 6). Zegarki były bardzo funkcjonalne - posiadały wskazówki oraz wyświetlacze, które ułatwiały obsługę i zapewniały dostęp do takich funkcji jak stoper, timer, alarmy czy drugi czas na świecie. Seria GST-W z uwagi na ogromne zainteresowanie została bardzo rozbudowana. Zaczęły pojawiać się wersje z pomniejszoną kopertą (GST-W300), a także modele na pasku Tough Leather - był to specjalnie opracowany materiał, który w dotyku przypominał skórę, a tak naprawdę był materiałem syntetycznym zapewniającym długie i bezawaryjne użytkowanie (GST-W120L).


2017 G-SHOCK zaprezentował pierwszego w pełni analogowego GST-B100. Po raz pierwszy zrezygnowano z kalibracji radiowej i zastąpiono ją kalibracją poprzez System Bluetooth. Nietuzinkowy wygląd tego modelu utrwalił jego pozycję w kolekcji Casio G-SHOCK.

Zegarek G-SHOCK Casio G-STEEL BLUETOOTH GST-B100D-1AER


Zegarek G-SHOCK Casio Solar Bluetooth GST-B200-1AER

2019 Rok ten przyniósł ze sobą powrót do połączenia wskazówek z wyświetlaczem. Zachowano jednak system Bluetooth, którego potencjał tak naprawdę został wykorzystany dopiero w tym modelu. GST-B200, bo o tej serii mowa, wyposażony został również w zasilanie ogniwem słonecznym Tough Solar. Cechą charakterystyczną był tutaj wyświetlacz, który umieszczono w górnej części tarczy, dzięki czemu przypominał Gulfmastera GWN-Q1000


2020 Jak widać Casio przywiązuje ogromną uwagę do serii G-Steel i już w 2020 roku decyduje się na zaprezentowanie modelu GST-B300, który po raz pierwszy w historii serii można nabyć wraz z dwoma dodatkowymi paskami (GST-B300E-5AER). GST-B300 w porównaniu z wcześniejszymi odsłonami G-Steela, charakteryzuje się zdecydowanie mniejszymi wymiarami koperty. Można powiedzieć, że  stanowi on niejako połączenie serii GST-B100 i GST-B200.

Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B300E-5AER


Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400

2021 17 marca 2021 roku po raz kolejny Casio ogłasza nowość G-Steel: GST-B400, który ma być najcieńszym G-Steelem w historii marki.


GST-B400 - najcieńszy G-Steel w historii marki G-SHOCK

GST-B400 G-Steel to najcieńszy do tej pory model całej serii G-SHOCK - grubość koperty tego zegarka wynosi 12,9 mm (80 g / 46,6 mm x 49,6 mm x 12,9 mm). Ale to nie jedyna nowość. Producent informuje, iż GST-B400 wyposażono w nowy, ulepszony moduł, który umożliwia miniaturyzację koperty i zapewnia smukłość całej bryle. Osiągnięto tutaj nowy poziom na dwóch obszarach. Po pierwsze zmniejszono liczbę i rozmiar komponentów modułu, co pozwoliło na zastosowanie bardziej płaskiego oraz zoptymalizowanego układu całej struktury. Po drugie zastosowano System Bluetooth o jeszcze niższym zapotrzebowaniu energii. Casio podaje, iż GST-B400 zużywa aż o 55,7% mniej energii od poprzednich modeli G-Steel. Najnowszy G-Steel stanowi element zakrojonego na szeroką skalę projektu Casio - Carbon Core Guard, który w celu zmniejszenia wagi oraz zwiększenia bezpieczeństwa modułu zakłada wykorzystanie elementów z włókna węglowego. 


Tarcza

Tarcza zegarka posiada dwie wskazówki (godzinową i minutową), dwa wyświetlacze usytuowane na godzinach 3 i 6 oraz znany z wersji GST-B100, lecz udoskonalony wirnik znajdujący się na godzinie 9. Przy “wirniku” umieszczono oznaczenia poziomu naładowania baterii H/L, co zdecydowanie ułatwia określenie poziomu jej naładowania. Przypomnijmy, iż “wirnik” w GST-B100 również wskazywał poziom naładowania akumulatora, jednak przez brak oznaczeń na tarczy, powodowało, że sprawdzenie tego poziomu nie należało do najłatwiejszych. 


Przyciski

Na uwagę w GST-B400 zasługują również przyciski, które w celu maksymalnego wysmuklenia koperty pozbawione zostały dodatkowych osłon. Z uwagi na wyświetlacze, GST-B400 pozbawiony został także koronki, co niewątpliwie pozwala skojarzyć jego bryłę z pierwszą serią GST-W100.


Bluetooth

Wyposażony w System Bluetooth zegarek współpracuje ze znaną z wcześniejszych odsłon G-Steela darmową aplikacją G-SHOCK Connected. Zapewnia ona nie tylko bezobsługową komunikację między urządzeniami, w celu aktualizacji czasu, lecz również bardzo prostą obsługę wszelkich konfiguracji czasomierza.

Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400D-1AER

G-SHOCK G-Steel GST-B400 i jego wersje kolorystyczne

Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400-1AER
  1. Stylowe srebro na pasku GST-B400-1AER


Podstawowym modelem jest G-SHOCK G-Steel GST-B400-1AER. Srebrny stalowy bezel, srebrne przyciski, jasne wskazówki zapewniają mu świetną prezencję. Czytelność zapewnia ciemna tarcza, która kontrastując ze wskazówkami ułatwia odczyt aktualnego czasu. Czerwone indeksy minut oraz tło “wirnika” stanowią bardziej agresywny dodatek w tej wersji. Całość zamyka pasek z wyczuwalną strukturą, srebrną sprzączką i czarną szlufką również wykonaną z tworzywa.


  Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400D-1AER
  1. Na klasycznej bransolecie GST-B400D-1AER


G-SHOCK G-STEEL GST-B400D-1AER na stalowej bransolecie, to wersja której tarcza zdecydowanie różni się od poprzedniej opcji zegarka. Dlaczego to takie ważne? Bardzo często bowiem zdarzało się tak, że podstawowa wersja danego modelu występowała na pasku i bransolecie, co stanowiło w zasadzie jedyną różnicę. Tutaj jest inaczej. GST-B400D-1AER wyposażono w ciemną tarczę ze wskazówkami. Zrezygnowano z czerwonych oznaczeń minut i tła “wirnika”. Zastosowanie jednolitego koloru na całym cyferblacie powoduje wrażenie głębi, którą otacza stalowy bezel.  Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400AD-1A4ER
  1. Burgundowa tarcza GST-B400AD-1A4ER


G-SHOCK G-Steel GST-B400AD-1A4ER składa się z srebrnej bransolety i srebrnych przycisków. Górna nakładka koperty, tak jak wskazówki i “wirnik” jest czarna. Tarcza natomiast wraz ze znacznikami godzin pozostaje w kolorze czerwieni wpadającej w burgund. Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400BD-1A2ER
  1. Czerń z niebieskim GST-B400BD-1A2ER  


G-SHOCK G-Steel GST-B400BD-1A2ER to głęboka czerń na bransolecie i kopercie. Ciemne wskazówki, “wirnik” i indeksy godzin ustępują tutaj tarczy, która pokryta została bardzo głębokim kolorem niebieskim. Należy zaznaczyć, iż intensywność kolorowych tarcz wynika tutaj z pokrycia ich powłoką w połysku, która odbija padające na nią światło.


Dla kogo nowy najcieńszy G-SHOCK G-Steel?

Nowy GST-B400 dopiero trafił na Polski rynek, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów. Jest to zegarek przeznaczony dla osób ceniących sobie przede wszystkim wygodę noszenia, którą zapewnia tutaj wyjątkowo cienka koperta. Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy oraz Systemu Bluetooth, obsługa funkcji (zarówno z poziomu zegarka jak i aplikacji) jest wyjątkowo łatwa.

Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400-1AER


Zegarek G-SHOCK Casio Solar GST-B400-1AER


G-SHOCK G-Steel to zegarek dla każdego, kto ceni sobie sportową elegancję i szuka zegarka stanowiącego uzupełnienie casualowego stylu. Pomimo faktu, iż seria G-Steel nie jest serią przeznaczoną do celów ekstremalnych, nadal zachowuje wyjątkową wytrzymałość na uderzenia oraz wodoszczelność na poziomie 20 ATM.


Zobacz najcieńsze zegarki G-SHOCK G-Steel:

FILTRY0