<<   POWRÓT 03-11-2017

Doxa Telemeter - nietypowy zegarek męski

Spore grono miłośników zegarmistrzostwa poszukuje nietypowego designu,  gwarantującego unikatowość ich czasomierzy. Do najbardziej unikalnych propozycji z pewnością możemy zaliczyć zegarki Doxa. W przeszłości  zegarki szwajcarskie Doxa jako pierwsze dawały użytkownikom możliwość nurkowania, a ich niezawodne mechanizmy służyły do pomiaru czasu w  samochodach Bugatti. Nowa seria Doxa Telemeter to zegarki vintage z niespotykanym w takich urządzeniach telemetrem.Zegarek z telemetrem

 

Funkcja służy on do precyzyjnego pomiaru  odległości w korelacji z szybkością dźwięku. Dzięki precyzyjnie opisanej podziałce z łatwością zmierzymy odległość jaka dzieli nas od  szalejącego w oddali sztormu. Zegarki Doxa Telemeter to nie tylko oryginalny gadżet. Projektanci zadbali, aby wyjątkowe rozwiązanie  połączone było z równie unikalnym stylem. Żaden przedstawiciel serii Telemeter nie wygląda jak zwyczajny zegarek.


Pierwszym elementem  rzucającym się w oczy jest koperta o idealnie okrągłym kształcie. Uzupełnienie jej tarczą z naniesioną podziałką  telemetru powoduje, że zegarki Doxa Telemeter wyglądają jak niezwykle  precyzyjne przyrządy miernicze. Niezależnie od tego czy wybierzemy model  z bransoletą jak zegarek męski Doxa Telemeter 160.10.105.10 lub na skórzanym pasku np. Doxa Telemeter 160.10.025.01, ich koneksja z kopertą będzie tak samo unikatowa. Do tego typowe połączenie z paskiem lub bransoletą w formie uszu zostało zastąpione tutaj stalowymi wałeczkami, które zdają się tylko dotykać reszty konstrukcji. Takie rozwiązanie daje złudzenie odrębności obu elementów, co kieruje uwagę na kluczowy element zegarka - tarczę z  telemetrem. 

Zegarki szwajcarskie  Doxa Telemeter to modele o bardzo klasycznej, eleganckiej palecie barw. Zegarek męski Doxa Telemeter 160.30.025.02 kryjący swoją białą tarczę w złotej, błyszczącej kopercie na brązowym pasku ze skóry, może być wzorem tego jak powinny wyglądać zegarki retro. Użytkowy charakter jego  designu przełamano w bliźniaczym modelu Doxa Telemeter 160.30.025.11. Zastosowanie złotej bransolety nadaje mu prawdziwie eleganckiego charakteru rodem z ekskluzywnych bankietów na pierwszych luksusowych  statkach. 


Model Doxa Telemeter  160.10.025.10 dzieli błyszczącą srebrną kopertę i białą tarczę ze swoim bliskim kuzynem Doxa Telemeter 160.10.025.0. Jak w przypadku poprzedników, pierwszy wyposażono w bransoletę, a drugi w skórzany pasek  tym razem w kolorze czarnym. Zegarek Doxa Telemeter 160.10.025.01 wyróżnia się z kolei niebieskimi wskazówkami i wskazaniami telemetru. Oba bardzo bliskie sobie zegarki vintage dzięki srebrnej kopercie są nieco bardziej stonowane, a ich tarcza może przypominać mierniki spotykane w pięknych lokomotywach parowych.

Podobnie sprawa ma się ze srebrnymi Doxa Telemeter 160.10.105.10 na bransolecie i Doxa Telemeter 160.10.105.01 na pięknym skórzanym pasku. Modele te  łączy ze sobą czarna tarcza, która po raz kolejny zmienia nieco  charakter całego designu. Te szwajcarskie zegarki retro otrzymały złote wskazówki o bardziej typowym dla zwykłego zegarka kształcie. Dzięki temu zegarki Doxa Telemeter 160.10.105.10 i Doxa Telemeter 160.10.105.01 wyglądają z pozoru jak pospolite zegarki vintage o ciekawym kształcie. Kiedy jednak wzrok obserwatora zostanie już przyciągnięty przez unikalny kształt, dostrzeże on wyjątkowe wzornictwo tarczy. Dzięki temu producent uzyskał efekt podwójnego zaskoczenia.


Wszystkie  zegarki serii Doxa Telemeter łączy 50m wodoszczelność i co najważniejsze niezwykle odporne szafirowe szkiełko. To rozwiązanie gwarantuje, że unikatowa tarcza zegarków retro serii Telemeter zawsze będzie prezentować się wyśmienicie.

Zobacz: WSZYSTKIE SZWAJCARSKIE ZEGARKI DOXA