Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Garmin Enduro 2 – premiera najlepszego zegarka sportowego na rynku

26-08-2022

Zaledwie na początku tego roku pojawił się Garmin Fenix 7. A już w sierpniu amerykański producent wypuścił na rynek jego jeszcze lepszego kuzyna. Niespodziewana premiera Garmin Enduro 2 powinna zainteresować przede wszystkim miłośników aktywności ULTRA. Słonecznie ładowana bateria może bowiem działać nawet 150 h w trybie GPS. Nowe funkcje oferują zaś jeszcze większe wsparcie w terenie. 

Oto najnowszy Enduro Garmin! Już przy premierze pierwszej odsłony Enduro dało się zauważyć liczne podobieństwa z Garmin Fenix. Wtedy wydawało się jednak, że pozbawione map i możliwości odtwarzania muzyki zegarki sportowe Garmin nie zdołają dorównać lubianej kolekcji. Tymczasem niedługo potem producent z powodzeniem nadrabia te braki. W efekcie najnowszy zegarek Garmin z serii Enduro przewyższa swojego kuzyna wydajnością i zakresem funkcji.


Garmin Enduro 2 z ultrawydajną baterią

Kiedy smartwatch Garmin Fenix 7 wszedł w styczniu 2022 r. na rynek, zaskoczył długo działającą baterią. W najnowszym Enduro brand pokazał jednak, że na tym polu stać go na więcej. Wypuszczona właśnie druga generacja serii działa o ok. 20% dłużej niż Fenix 7 Garmin. To sprawia, że nie ma sobie równych w swojej klasie.

Garmin Enduro 2


Technologia SaltIQ w smartwatchu Garmin Enudro 2

Producentowi udało się to osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu soczewki solarnej. W zależności od trybu wydłuża ona działanie zegarka od kilkudziesięciu godzin do kilkunastu dni. Dodatkowo Garmin Enduro został wyposażony w technologię SatIQ™, która optymalizuje zużycie energii bez utraty dokładności pozycjonowania GPS. Zegarek Garmin może więc pracować niewiarygodnie długo, bo aż: 34 dni (i 45 z ładowaniem solarnym) w trybie smartwatch; 111 dni w trybie oszczędzania energii i 110 h (do 150 z solarem) w trybie GPS. To prawdziwy tytan wśród zegarków!


Tego jeszcze nie było, czyli nowe funkcje Garmin Enduro 2

W najnowszym Enduro znalazło się też kilka nowych udogodnień, których u amerykańskiego brandu jeszcze nie było. Dzięki temu zegarek do biegania Garmin jeszcze bardziej ułatwia aktywności w terenie w różnych warunkach. Warto wspomnieć o tym, że oferuje:

  • funkcję Next Fork, która podczas biegu lub marszu podaje odległość do najbliższego rozwidlenia dróg;
  • funkcję GAP pomagającą dopasować tempo biegu do nachylenia terenu;
  • automatyczny licznik czasu odpoczynku, za sprawą którego Enduro Garmin wskazuje, jak dużo czasu poświęca się na złapanie oddechu podczas treningu czy zawodów;
  • nawigację po śladzie wzbogaconą o dodatkowe strzałki;
  • latarkę wielodiodową (dwa razy jaśniejszą w porównaniu z Fenix 7 Garmin), za pomocą której zegarek Garmin do biegania zapewnia szybki dostęp do światła.
Funkcje smartwatcha Garmin Enduro 2

Enduro i sprawdzone możliwości Garmin Fenix

Smartwatch Garmin Enudro 2

Jednocześnie amerykański producent nie zrezygnował z funkcji, które sprawdziły się już we wcześniejszych modelach, takich jak Garmin Epix czy Fenix.


Pułap tlenowy podczas biegów na szlakach

Jednym z nich jest pomiar maksymalnego pułapu tlenowego podczas biegów w terenie. Wyposażony w tę opcję Garmin zegarek określa poziom wydolności sercowo-naczyniowej biegaczy z uwzględnieniem zmieniających się warunków na trasie. Dzięki temu można na wymagających etapach biegu przełajowego kontrolować stan organizmu.

Pułap tlenowy podczas biegów na szlakach


 Kompleksowa orientacja w terenie

Kompleksowa orientacja w terenie

W orientacji w terenie pomaga natomiast rozbudowany system map i nawigacji. Zegarek sportowy Garmin Enduro 2 ma wbudowane mapy Europy TopoActive oraz mapy z całego świata, które można ładować i aktualizować bez użycia komputera. Do tego śledzi położenie za pomocą globalnych systemów GNSS. W efekcie zegarek Garmin do biegania w każdej lokalizacji nawiązuje sygnał satelitarny, prowadząc do wyznaczonego celu.


Do dyspozycji są w nim również szczególnie przydatne w górach czujniki ABC, czyli wysokościomierz, barometr i niezawodny trzyosiowy kompas. Funkcje śledzenia i bezpieczeństwa pozwalają też ręcznie lub automatycznie przekazywać informacje o swoim położeniu wybranym kontaktom z telefonu.

Funkcjonalny smartwatch Garmin Enduro 2

 

Płatności zbliżeniowe

Płatności zbliżeniowe

Enduro Garmin przydaje się jednak nie tylko jako monitor sportu. Z powodzeniem zastępuje również kartę płatniczą. Dzięki aplikacji Garmin Pay do zakupu energetycznej przekąski po treningu, kawy w drodze do pracy czy wody przed bieganiem nie potrzeba już portfela. Wystarczy zapłacić zbliżeniowo, przykładając zegarek do terminala.


Garmin Enduro 2 – solidne materiały, nienaganny styl

To wszystko i jeszcze więcej amerykański producent zamknął w dużej, tytanowej kopercie o szerokości 51 mm. Podobnie jak inne stworzone przez markę Garmin zegarki Enduro ma wyrafinowany, sportowo-elegancki design. Pasuje więc do stroju na trening albo wymagającą wyprawę w góry, ale też do luźniejszego outfitu biznesowego. Pojawił się tylko w jednym – czarnym wariancie kolorystycznym. Jest on jednak na tyle uniwersalny i szykowny, że będzie pasował do różnych stylów ubierania się.

Smartwatch Garmin Enduro 2 do sportowych outfitów


Wytrzymały Smartwatch Garmin Enduro 2

Pod względem konstrukcji zegarek sportowy Garmin Enduro 2 został jednak przygotowany głównie z myślą o najtrudniejszych wyzwaniach. Zastosowanie tytanu oraz twardego szkła szafirowego zapewnia jednocześnie lekkość i nieprzeciętną wytrzymałość. A nylonowy pasek ultrafit sprawia, że smartwatch wygodnie trzyma się na nadgarstku na długich dystansach.


Zegarek Garmin do biegania można obsługiwać za pomocą przycisków, co jest wygodne podczas aktywności w terenie. Producent nie zrezygnował jednak przy tym z ekranu dotykowego pozwalającego na szybkie i intuicyjne uruchamianie wybranych funkcji. Dzięki wyraźnemu wyświetlaczowi o przekątnej 1,4’’ mapy i inne niezbędne dane są dobrze widoczne nawet w świetle słonecznym.

Smartwatch do biegania Garmin Enduro 2


Połączenie wydajnej baterii z nowymi funkcjami w solidnej konstrukcji sprawia, że zegarki Garmin Enduro 2 przodują wśród najlepszych czasomierzy sportowych na rynku. Najnowszy model jest już dostępny w ZEGAREK.NET od oficjalnego polskiego dystrybutora. Sprawdź naszą ofertę!