Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT31-08-2022

Premiera Garmin Venu Sq 2 we wrześniu? Są nieoficjalne dane!

Do sieci trafiły nieoficjalne dane na temat następcy Garmin Venu Sq. Druga wersja kwadratowego zegarka ma mieć ekran AMOLED, wydajniejszą baterię i wielozakresowy GPS. Producent co prawda nie podał jeszcze informacji na temat planowanej premiery. Jest jednak możliwe, że Venu Sq 2 zostanie zaprezentowany na początku września  podczas targów IFA 2022 w Berlinie. 

Przesłanki dotyczące wydania najnowszej odsłony Venu Sq 2 pojawiły się w sierpniu na wietnamskiej stronie Garmina. Ponadto w podobnym czasie na krótko opublikował je amerykański sklep sportowy Play Better. Z ograniczonych danych wynika, że na rynek wejdzie wersja standardowa i muzyczna o podobnym wyglądzie, ale ulepszonej specyfikacji. 


Venu Sq 2 z lepszym wyświetlaczem

Amerykański producent najpewniej zastąpi wyświetlacz LCD znacznie czytelniejszym AMOLEDEM. Jego brak w kolekcji Sq sprawił, że była ona nieco mniej atrakcyjna w porównaniu z innymi przedstawicielami serii Venu. Teraz to może się zmienić, bo najnowszy zegarek Garmin będzie wyróżniał się jasnością i nasyceniem kolorów. Zaoferuje też funkcję always on (display), dzięki której ekran może być stale włączony bez znacznego wpływu na czas pracy baterii.

Garmin Venu SQ damski


Smartwatch Garmin Venu sq

Jak dotąd brakuje informacji na temat rozmiaru i rozdzielczości wyświetlacza. Wydaje się jednak, że będzie on większy od swojego poprzednika ze względu na decyzję o usunięciu logo marki.


Garmin Venu Sq 2 z wydajniejszą baterią

Nowy model podniesie komfort użytkowania również dzięki dłuższej pracy baterii. Jej czas działania na jednym ładowaniu wzrośnie teraz z 6 do 11 dni w trybie zegarka. Ile natomiast wyniesie jej żywotność w trybie z GPS i odtwarzania muzyki? Na razie nie wiadomo. Możliwe jest jednak, że Garmin zdecyduje się na zastosowanie innowacyjnej funkcji oszczędzania baterii SatIQ, co znacznie wydłuży działanie zegarka. Obecnie takie rozwiązanie można znaleźć w niedawno wydanym Enduro 2 i innych najbardziej zaawansowanych seriach.

Garmin Enduro 2

Venu Sq 2 z nawigacją Multi-GNSS

Nawigacja Multi-GNSS

Najnowszy Venu Sq — tak jak najlepsze zegarki sportowe producenta — zyska też ulepszony system nawigacji. Dotąd smartwatche z tej serii obsługiwały co prawda rzadziej dostępne Galileo i Glonass. Równocześnie można było jednak korzystać tylko z jednego z nich w połączeniu z GPS. Opcja Multi-GNSS umożliwi natomiast korzystanie z więcej niż dwóch systemów w tym samym czasie. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze określanie położenia w dowolnym miejscu na Ziemi.


Garmin Venu Sq 2. Co pozostaje bez zmian? 

Póki co nie ma dokładnych informacji, czy Garmin zdecyduje się na wprowadzenie innych zmian w funkcjonalności. Na pewno pozostawi wersję muzyczną z pamięcią masową i opcją odtwarzania muzyki wgranej do zegarka lub pobranej z serwisów streamingowych.  Venu Sq 2 nie będzie też znacząco różnił się wyglądem od swojego poprzednika. Kwadratowa koperta, podobne wymiary i boczne przyciski do obsługi to najważniejsze podobieństwa między modelami. Najnowszy zegarek również zostanie udostępniony w kilku kolorach do wyboru, m.in. szarym, miętowym czy złotym. Jego koszt wzrośnie o ok. 75 USD względem detalicznej ceny Venu Sq.

Podobieństwa w zegarku Garmin Venu SQ i SQ 2

 

Możliwe, że już między 2 a 6 września Garmin Venu Sq 2 oficjalnie pokaże się światu. A gdy tylko trafi do polskiej dystrybucji, znajdziesz go w naszej ofercie. Tymczasem w ZEGAREK.NET możesz zapoznać się z wieloma innymi kolekcjami amerykańskiego producenta.